logo_eet

تحریم جشنواره فجر از سوی بازیگران اصلی فیلم «چرا گریه نمی‌کنی»

(IRANINT)
بازیگران فیلم «چرا گریه نمی‌کنی»
(IRANINT) بازیگران فیلم «چرا گریه نمی‌کنی»

بازیگران اصلی فیلم سینمایی «چرا گریه نمیکنی» که در بخش سودای سیمرغ جشنواره حکومتی فجر حضور دارد، شرکت در این جشنواره را تحریم کرده و اعلام کردند که از دیدن نام خود در این رویداد ننگ دارند.

 هانیه توسلی، فرشته حسینی، باران کوثری، علی مصفا، نهال دشتی، مانی حقیقی و امیرحسین فتحی با انتشار بیانیهای ضمن تأکید بر اینکه در جشنواره فجر شرکت نمیکنند، اعلام کردند که اگر در ارائه فیلم «چرا گریه نمیکنی» به جشنواره اختیاری داشتند، مانع حضور آن میشدند.

در این بیانیه عنوان شده که قراردادن این فیلم در جشنواره فجر، سو استفاده فرصتطلبانه اربابان فجر از نام بازیگرانی است که پیش از این با صراحت مخالفت خود را با حضور در جشنواره اعلام کردهاند.

قرارگرفتن فیلم «چرا گریه نمیکنی» در لیست فیلمهای جشنواره فجر در حالی صورت میگیرد که کارگردان این فیلم پیشتر عنوان کرده بود که به دلیل قوانین جشنواره فجر فیلم او نمیتواند در این رویداد شرکت کند.

علیرضا معتمدی گفته بود: «این فیلم به دلیل اینکه در جشنوارههای خارجی چون سائوپائولو حضور داشته، به دلیل قوانین جشنواره فجر نمیتواند در این جشنواره حضور داشته باشد

بهتازگی کیومرث پوراحمد کارگردان مطرح سینمای ایران نیز در اعتراض به جشنواره فیلم فجر و در واکنش به حضور فیلمش در این جشنواره، در اینستاگرام نوشت: تهیهکننده و بعضی عوامل فیلم مایل بودند فیلم «پرونده باز است» در جشنواره باشد، اما با اینهمه داغی که بر دل داریم، دیگر چه جشنی، چه جشنوارهای.

پوراحمد با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «چند سالی است که جشنواره فیلم فجر دیگر جشن سینمای ایران نیست که جشن دو سه ارگان خاص است. در این چندساله جشنواره برای من، هیچ ارزش و اهمیتی نداشته، بهخصوص در این سال خونبار و دردناک

طی ماههای گذشته بسیاری از سینماگران و فعالین عرصه هنری با اشاره به شرایط کشور و سرکوب خونین معترضان اعلام کردند که فعالیت خود را در این حوزه متوقف کردند و بسیاری از سینماگران نیز اعلام کردند که جشنوارهها و جوایز دولتی را تحریم میکنند.

اخبار مرتبط