logo_eet

بریتانیا تعدادی از فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی را تحریم کرد

(Toby Melville - WPA Pool/Getty Images)
جیمز کلورلی (وزیر امور خارجه بریتانیا)
(Toby Melville - WPA Pool/Getty Images) جیمز کلورلی (وزیر امور خارجه بریتانیا)

دولت بریتانیا چند فرمانده نظامی و سازمان بسیج و بنیاد تعاون بسیج را به دلیل دست‌داشتن در سرکوب اعتراضات سراسری در ایران در لیست تحریم‌های خود قرارداد.

بر اساس اطلاعیه‌ای که وزارت خارجه بریتانیا منتشر شده، حسین نجات، جانشین فرمانده سپاه ثارالله، کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی جمهوری اسلامی، سالار آبنوش جانشین فرماندهی بسیج، حمد فاضلیان معاون دادستان کل کشور و قاسم رضایی جانشین فرمانده نیروی انتظامی به لیست تحریم‌های بریتانیا علیه جمهوری اسلامی اضافه شده‌اند.

در این اطلاعیه آمده است که کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی جمهوری اسلامی به دخالت در سرکوب‌های خشونت‌آمیز در آبان ۹۸ که منجر به کشته‌شدن دست‌کم صدها معترض شد اعتراف کرده و همچنان به سرکوب معترضان ادامه می‌دهد.

همچنین عنوان شده که سپاه ثارالله که مسئول امنیت تهران است به همراه نیروی مقاومت بسیج نقش مؤثری در سرکوب وحشیانه معترضان در ایران داشته‌اند.

بر اساس این اطلاعیه، اموال افراد و نهاد‌هایی که در لیست تحریم های جدید قرار گرفته‌اند در در بریتانیا مسدود خواهد شد.

در همین رابطه جیمز کلورلی وزیر خارجه بریتانا با اشاره به تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا در واکنش به سرکوب‌های اخیر در ایران گفت: بریتانیا و شرکای ما از طریق این تحریم‌ها پیام روشنی ارسال کرده‌اند که هیچ مخفیگاهی برای ناقضان حقوق بشر وجود نخواهد داشت.

او افزود: کسانی که امروز تحریم شده‌اند، از شخصیت‌های قضایی که از مجازات اعدام برای اهداف سیاسی استفاده می‌کنند، تا اراذل و اوباشی که معترضان را در خیابان‌ها کتک می‌زنند، در مرکز سرکوب وحشیانه مردم ایران توسط رژیم قرار دارند.

اخبار مرتبط