logo_eet

هشدار انگلیس به شهروندانش؛ سریع‌تر ایران را ترک کنید

(Public Domain)
(Public Domain)

آلیشیا کرنس، رئیس کمیته روابط خارجی در مجلس عوام انگلیس، از تمامی شهروندان این کشور و ایرانیان دو تابعیتی خواست، در سریع‌ترین زمان ممکن ایران را ترک کنند.

آلیشیا کرنس، با تاکید بر اینکه کارنامه جمهوری اسلامی ایران گویای گروگان‌گیری دولتی در ابعاد وسیع است هشدار داد که ممکن است جمهوری اسلامی شهروندان بریتانیا و ایرانیان دو تابعیتی را به گروگان بگیرد.

وی با ابراز نگرانی عمیق از وضعیت شهروندان بریتانیایی در ایران، از جمله دو تابعیتی‌ها، گفت که حکومت جمهوری اسلامی بارها افراد با تابعیت دوگانه را بازداشت و از آن‌ها به‌عنوان مهره ‌بازی شطرنج خود استفاده کرده است.

رئیس کمیته روابط خارجی در مجلس عوام انگلیس ضمن تاکید بر اینکه بریتانیایی‌ها و دو تابعیتی‌ها باید صد درصد ایران را ترک کنند، افزود: توصیه من به تمام اتباع غربی این است که تا آنجا که می‌توانند از راهی امن ایران را ترک کنند.

آلیشیا کرنس، رئیس کمیته روابط خارجی در مجلس عوام انگلیس در حالی این سخنان را مطرح کرد که روز گذشته سپاه پاسداران با انتشار اطلاعیه‌ای از بازداشت هفت نفر از جمله چند شهروند دو تابعیتی در کرمان خبر داده بود.

پیش از این، وزارت خارجه بلژیک نیز خواستار خروج شهروندانش از جمله دوتابعیتی‌های ایرانی-بلژیکی از ایران شده و دلیل این امر را نگرانی از بازداشت شهروندان خود توسط ایران اعلام کرده بود.

اخبار مرتبط