Asset 2

۱۴ نفر بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروب الکلی تقلبی در کرج جان باختند 

جان باختن در اثر مصرف مشروب الکلی تقلبی
(Mehrnews)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که طی روزهای گذشته در این استان ۹۵ نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی مسموم شده و ۱۴ تن از آنها نیز جان باخته‌اند. 

ابتدا منابع غیررسمی خبر مسمومیت تعدادی از افراد و مرگ ۱۴ نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی را منتشر کرده بودند و سپس رئیس دادگستری استان البرز نیز این خبر را تایید کرد. 

بنا بر این گزارش، مسموم شدگان که از ساکنان مناطق اسلام‌آباد و حصارک کرج و در رده‌های سنی ۲۰ تا ۵۰ ساله بودند، در چهار بیمارستان کوثر، البرز، رجایی، و کسری در کرج بستری شده‌اند.  

شهرام صیادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز نیز در این باره اظهار داشت: شمار نهایی مسمومان ناشی از مصرف مشروبات الکلی طی ۲ روز گذشته در این استان به ۹۵ نفر رسیده است. 

پیش از این حسین بابکان، رئیس بیمارستان تامین اجتماعی استان البرز، مسمومیت این افراد را ناشی از مصرف مشروبات الکلی از نوع متانول ذکر کرده بود. 

چندی پیش حمید هداوند، فرمانده انتظامی البرز نیز از بازداشت توزیع‌کنندگان «مشروبات الکلی مسموم» در کرج و پلمب دو واحد صنعتی و تولیدی در این رابطه خبر داده بود. 

هداوند روز ۹ خرداد با اشاره به جان‌باختن و مسمومیت الکلی شماری از شهروندان در منطقه مهرشهر کرج گفته بود ۴ نفر از افراد دخیل در این پرونده بازداشت شده و یک کارخانه تولید الکل‌های صنعتی و یک واحد عرضه لوازم پزشکی هم تعطیل شدند. 

این مقام انتظامی درباره تعداد جان‌باختگان این پرونده، زمان وقوع حادثه و هویت بازداشت‌شدگان اطلاعاتی ارائه نکرده بود. 

هر سال تعداد زیادی از شهروندان به دنبال مصرف مشروبات الکی که به شکل زیرزمینی و بدون نظارت‌های بهداشتی و قانونی تهیه می‌شود به کام مرگ می‌‏روند. روزنامه شرق نیز چندی پیش در این باره گزارش داد که مسمومیت الکلی در ایران هرساله به صورت میانگین بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ قربانی می‌گیرد، این‌ها آمارهایی است که از سوی پزشکی قانونی اعلام شده است. این آمارها گاهی افزایش پیدا می‌کند، چنان‌که در بازه اسفند ۹۸ تا ۱۹ فروردین ۹۹ بیش از ۳ هزار نفر دچار مسمومیت الکلی شده و از این میان ۷۲۸ نفر نیز جان خود را از دست دادند. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی