Search
Asset 2

دو کشته و سه مجروح در پی انفجار انبار مهمات سپاه در دامغان

کشته و زخمی شدن در انفجار انبار مهمات سپاه در دامغان
(Public Domain)

منابع رسمی سپاه تایید کردند که به دنبال انفجار شب گذشته در انبار مهمات یکی از مراکز پشتیبانی سپاه در شهر دامغان، دو نفر از نیروهای این مرکز نظامی کشته و سه تن دیگر زخمی شده‌اند. 

رسانه‌های داخلی ایران شامگاه شب گذشته از وقوع انفجار در یکی از مراکز نظامی سپاه در استان سمنان خبر داده بودند. 

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران در کانال تلگرامی خود عنوان کرده بود که «حین جابجایی مهمات» در آمادگاه «هاشمی‌نژاد»، یکی از مراکز آماد و پشتیبانی نیروی سپاه در حومه شهر دامغان در استان سمنان انفجار رخ داده است. 

روابط‌عمومی سپاه دامغان، جابجایی مهمات و همچنین تفکیک و جداسازی مهمات ضایعاتی در این مرکز را علت بروز حادثه عنوان کرد. 

در مهرماه سال ۱۴۰۰ خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران از «آتش‌سوزی در یکی از مراکز تحقیقات خودکفایی سپاه» در کرج خبر دادند. مدتی بعد، تصاویر ماهواره‌ای از سوی گروه تحقیقاتی «ایمج سَت اینتل» که مقر آن در اسرائیل است، نشان داد که این مرکز دچار انفجار شده است. 

در سال‌های گذشته مراکز نظامی جمهوری اسلامی به ویژه سپاه پاسداران دستخوش انفجارهایی شده که در ابتدا از سوی مقامات به عنوان «حادثه» معرفی شده اما بعدها مشخص شده است که این مراکز هدف حمله قرار گرفته‌اند. 

در اوایل خرداد سال گذشته نیز منابع خبری از وقوع انفجار در مجتمع نظامی پارچین در شرق تهران خبر دادند و به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که این انفجار به دلیل بروز حادثه صنعتی رخ داده است. اما چندی بعد حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه امام حسین سپاه در یک سخنرانی با اشاره به کشته شدن یکی از مهندسان وزارت دفاع در حادثه پارچین گفت: خطوط تولید ما هدف خرابکاری صنعتی قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی