Search
Asset 2

برگزاری  تجمع اعتراضی در زاهدان برای پانزدهمین جمعه پیاپی

(SOCIAL MEDIA)
تظاهرات زاهدان
(SOCIAL MEDIA) تظاهرات زاهدان

شمار زیادی از شهروندان زاهدان امروز جمعه، ۲۳ دی در پانزدهمین هفته پیاپی و پس از نمازجمعه راهی خیابان شدند و علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

بر اساس ویدئو های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، معترضان در تجمع خود شعارهایی از جمله “بسیجی سپاهی، دشمن ما شمایی” و “مرگ بر دیکتاتور” سر دادند.

همچنین برخی از معترضان در تجمع امروز با حمل دست‌نوشته‌هایی به اظهارات اخیر محمدجواد لاریجانی، دبیر پیشین ستاد حقوق بشر قوه قضائیه واکنش نشان دادند.

لاریجانی به تازگی در مورد امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، گفته بود مسجد مکی کاملاً مصداق مسجد ضرار است؛ یعنی مسجد نیست و آنجا دقیقاً محل توطئه است.

در همین حال تعدادی از معترضان در حمایت از مولوی عبدالحمید و مسجد مکی زاهدان در اطراف این مسجد زنجیره انسانی تشکیل دادند.

بر اساس برخی گزارش‌های دیگر، تعدادی از شهروندان شهر راسک در سیستان و بلوچستان نیز با حضور در خیابان‌ها علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

مولوی عبدالحمید امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان نیز امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهر یا اشاره به اینکه مردم ایران «تغییرات بزرگ» می‌خواهند گفت: «مشکلات مردم تنها اقتصادی نیست بلکه مردم خواهان آزادی هستند و اگر هم انتقاد کنند، برایشان تبعاتی دارد … مشکلات با سخنرانی ائمه جمعه و مداحان حل نمی‌شود. شعرا و مداحان کار دیگری دارند. برای این مشکل، نیاز به مغزهای متفکر و نخبگان و اندیشمندان و صاحبان تجربه دارید

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی