Asset 2

ترامپ: در صورت پیروزی در انتخابات هر کارمند دولتی که در سانسور صدای مردم آمریکا دست داشته اخراج می‌کنم

اخراج هر کارمند دولتی در صورت خاموش کردن غیرقانونی صدای مردم آمریکا و سانسور
رئیس جمهور سابق ایالات متحده دونالد ترامپ در تاریخ 8 ژوئیه 2023 در UFC 290 در T-Mobile Arena در لاس وگاس، نوا، شرکت کرد.(Steve Marcus/Getty Images)

دونالد ترامپ وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات «هر کارمند فدرال را که در خاموش کردن غیرقانونی صدای مردم آمریکا و سانسور دست داشته باشد، فوراً اخراج کند 

هرچند دونالد ترامپ از سال ۲۰۱۵ که به عنوان یک سیاست‌مدار فعالیت خود را آغاز کرد مورد آزار واذیت مداوم از سوی مخالفان سیاسی‌اش قرار گرفت، اما اعلام کرد که دوباره «بدون هیچ سؤالی» در این راه قدم خواهد گذاشت و این کار را مجدداً انجام خواهد داد. 

این سخنان در پاسخ به سؤالی بود که در جریان یک رویداد انتخاباتی از او پرسیده شد که آیا از اینکه زندگی راحتش را به عنوان یک میلیاردر و صاحب املاک تجاری ترک کرده پشیمان است. 

او در جریان سخنرانی خود به دو موضوع اتهام‌هایی که اخیراً علیه وی مطرح شده اشاره کرد و به حضار گفت: «زندگی آسان و خوبی داشتم. آنچه که برای شما انجام می‌دهم، شما حتی نمی‌توانید تصورش هم کنید 

ترامپ همچنین ادامه داد که دوران ریاست‌جمهوری او منجر به تقویت اقتصاد آمریکا، ایمن‌تر شدن مرزهای ایالات متحده و ایجاد احترام بیشتر برای آمریکا در صحنه جهانی شد و اینها پاداش تلاش‌های او بوده است و مهم‌تر از آن، اکنون ما دوباره این کار را انجام خواهیم داد. این کار را حتی بهتر انجام خواهیم داد. 

آقای ترامپ با اشاره به اینکه او طرفداران خود را همکاران در یک مأموریت مشترک می‌داند افزود که «در کنار هم می‌جنگیم و پیروز می‌شویم 

او با اشاره به شعار مشهور کمپین انتخاباتی خود خطاب به حضار گفت: «شما همان افراد هستید که آمریکا را به دست خواهید گرفت؛ شما همان افراد هستید که آمریکا را دوباره باعظمت می‌کنید.» 

از زمان روی کار آمدن جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات در ژانویه ۲۰۲۱، قیمت انرژی، هزینه مسکن و نرخ تورم کشور، مهاجرت غیرقانونی و مشکلات دیگر افزایش یافته است. 

آقای ترامپ و بسیاری از حامیانش سیاست‌های آقای بایدن را مقصر می‌دانند، در حالی که آقای بایدن مدعی است که رویکرد او شرایط را برای اقلیت‌ها بهبود می‌بخشد. 

ترامپ در ادامه با اشاره به اینکه او یک توافق صلح را که برای هر دو کشور اوکراین و روسیه منصفانه باشد، ترتیب خواهد داد گفت: «والدین آمریکایی نباید نگران این باشند که فرزندشان برای مرگ به آنجا اعزام می‌شود 

آقای ترامپ خطاب به حضار گفت: «ما بوروکراسی‌های مارکسیستی «تنوع، برابری و فراگیری» را که هزینه‌ها را بالا می‌برند و شما را با بدهی‌های سرسام‌آور مواجه می‌کنند، در هم می‌کوبیم.» 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در صورت انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور، شروط  بیشتری را برای کالج‌هایی که به دنبال دریافت وام دانشجویی فدرال هستند، تعیین خواهد کرد، افزود: کالج‌ها باید «خدمات شغلی و حرفه‌ای واقعی و همچنین گزینه‌هایی برای ارائه مدارک تحصیلی سریع و کم‌هزینه ارائه دهند.» 

رئیس جمهور سابق ایالات متحده همچنین متعهد شد که «آزادی بیان را در آمریکا بازگرداند». 

 وی خاطرنشان کرد که هفته گذشته، یک قاضی فدرال یک حکم تاریخی صادر کرد و به دولت بایدن دستور داد تا همکاری با شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی برای سانسور پست‌های کاربران را متوقف کند، اگرچه روز جمعه یک دادگاه  تجدیدنظر درخواست دولت بایدن مبنی بر تعلیق ممنوعیت سانسور را تایید کرد. 

آقای ترامپ متعهد شد که «مجتمع صنعتی سانسور» دولت فدرال را از بین ببرد و قول داد که «هر کارمند فدرال را که در خاموش کردن غیرقانونی صدای مردم آمریکا و سانسور دست داشته باشد، فوراً اخراج کند 

او  گفت: «این تازه شروع کاری است که ما برای جوانان آمریکا خواهیم کرد.»  

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی