logo_eet

وکیل خانواده پیرفلک: جمهوری اسلامی سعی دارد قاتل کیان را «مجاهد کورکور» معرفی کند

خانواده کیان پیرفلک کودک ۹ سالهٔ ایرانی از کشته شدگان تظاهرات ضد حکومتی
خانواده کیان پیرفلک کودک ۹ سالهٔ ایرانی ساکن ایذه در خوزستان بود که در شامگاه ۲۵ آبان ۱۴۰۱، در پی حمله به بازار ایذه، در جریان خیزش ۱۴۰۱ ایران، در حالی‌که با والدین و برادر خردسالش در خودرو در راه بازگشت به خانه خود در ایذه بودند، هدف گلوله مأموران حکومتی نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت و کشته شد. (WIKIMEDIA)

داود شاه ولی، وکیل خانواده پیرفلک، گزارشی از روند طرح شکایت در مورد قتل کیان ارائه کرده و می‌گوید «اراده‌ای قوی و جانبدارانه در انتساب قتل کیان به مجاهد کورکور از بدو امر وجود داشته است.»

مجاهد کورکور که ۲۹ آذر توسط نیروهای امنیتی در اطراف ایذه بازداشت شد، از سوی دستگاه قضایی ایران به محاربه و همچنین قتل کیان پیرفلک متهم شده است.

سجاد پیرفلک، عموی کیان پیرفلک «کودک ۹ساله اهل ایذه» که در جریان اعتراضات مردمی در این شهر به قتل رسید در توییتر خود به نقل از داوود شاه ولی، ‌ وکیل پرونده این قتل نوشت: «بر خلاف روال قانونی، دادستان ایذه فردی به نام “مجاهد کورکور” را به قتل کیان متهم و برای او کیفرخواست صادر کرده است.»

وکیل خانواده پیرفلک در گزارش خود که نسخه‌ای از آن در حساب توییتر سجاد پیرفلک، عموی کیان، منتشر شده نوشته «با وجود آن که در زمان قتل هیچ اثر و نشانی از متهم یاد شده نبوده»، در دستگاه قضایی اراده‌ای قوی برای انتساب قتل به آقای کورکور وجود دارد.

او همچنین از سرعت صدور کیفرخواست برای مجاهد کورکور انتقاد کرده و خواهان بازبینی دوربین‌ها برای روشن شدن موضوع شده است.

وکیل خانواده پیرفلک با اشاره به واردشدن اتهام محاربه به مجاهد کورکور در پرونده‌ای جداگانه در دادگاه انقلاب، نوشته انتساب اتهام قتل کیان پیرفلک به او «قصد استفاده حداکثری» دستگاه قضایی از این متهم را به ذهن متبادر می‌کند.

آقای شاه ولی نوشته هدف خانواده کیان پیرفلک از طرح شکایت، «کشف حقیقت و ممانعت از انتساب اتهام قتل به سایرین» است.

خانواده کیان پیرفلک بارها به اشکال مختلف اعلام کرده‌اند افرادی را که از سوی دستگاه قضایی به‌عنوان متهم به قتل کیان معرفی می‌شوند، قاتل نمی‌دانند. مادر کیان پیرفلک همچنین پیش از این اعلام کرده که ماموران لباس‌شخصی به‌سوی خودروی آن‌ها تیراندازی کرده‌اند.

اخبار مرتبط