Search
Asset 2

اعلام آمادگی دانشگاه‌های ایران برای جذب دانشجویان اخراجی دانشگاه‌های آمریکا و اروپا

تعدادی از دانشگاه‌های کشور، دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا و اروپا را که به‌دلیل حمایت از حماس و مردم غزه و اسرائیل‌ستیزی اخراج شده‌اند جذب و بورسیه می‌کنند.
دانشجویان معترض طرفدار فلسطین در نزدیکی ورودی دانشگاه کلمبیا در ۳۰ آوریل ۲۰۲۴ در شهر نیویورک شعار می‌دهند. (MICHAEL M. SANTIAGO/POOL/AFP via Getty Images)

تعدادی از دانشگاه‌های داخل ایران اعلام کرده‌اند که دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های آمریکا و اروپا را که به‌دلیل حمایت از حماس و مردم غزه و اسرائیل‌ستیزی تهدید به اخراج یا اخراج شده‌اند، جذب و بورسیه می‌کنند.

برخی از دانشگاه‌های سراسر ایران که خواستار جذب و بورسیه دانشجویان اخراجی دانشگاه‌های آمریکا و اروپا شده‌اند عبارتند از: دانشگاه شیراز، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه رازی کرمانشاه و دانشگاه علامه طباطبایی

رؤسای برخی از این دانشگاه‌ها اعلام کرده‌اند که برای این دانشجویان بورسیه تحصیلی در نظر خواهند گرفت و هزینه آموزش، خوابگاه و اسکان را به طور کامل تقبل خواهند کرد.

این در حالی است که بسیاری از دانشجویان نخبه و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر ایران ر طی سال‌های اخیر به‌دلیل نبود آینده شغلی مناسب در کشور، فشار اقتصادی کمرشکن و عدم برخورداری از آزادی‌های اساسی مانند آزادی بیان، آزادی عقیده و آزادی پوشش از ایران مهاجرت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی