logo_eet

«طغیان گوشت» روزنامه سازندگی را تعطیل کرد

گرانی و طغیان قیمت گوشت در ایران
تیتر ۱ اسفند ۱۴۰۱ روزنامه سازندگی برای گرانی قیمت گوشت که روزنامه سازندگی را تعطیل کرد (PUBLIC DOMAIN)

هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه امروز یکم اسفند‌ماه، روزنامه سازندگی را به استناد تبصره دو ماده (۵) و بند یازده ماده (۶) قانون مطبوعات توقیف کرد.

هیات نظارت بر مطبوعات با انتشار اطلاعیهای عنوان کرد: «با توجه ‌به بررسی‌های کارشناسی صورت‌گرفته و با عنایت به اصرار بر تخلف در درج محتوای خلاف واقع و تشویش اذهان عمومی طی ماه‌های گذشته، هیات نظارت بر مطبوعات رای به توقیف این روزنامه صادر کرد.»

روزنامه سازندگی که ارگان حزب کارگزاران سازندگی است، امروز در صفحه نخست خود موضوع افزایش قیمت گوشت را موردتوجه قرار داد و تیتر بزرگی با عنوان «طغیان گوشت» در این صفحه منتشر کرد.

هرچند هیات نظارت بر مطبوعات اعلام نکرد که کدام یک از مطالب این روزنامه را مصداق «محتوای خلاف واقع و تشویش اذهان عمومی» تشخیص داده است؛ اما به نظر می‌رسد که مطلب این روزنامه در مورد افزایش قیمت گوشت باعث خشم مقامات حکومت ایران و تعطیلی این روزنامه شده است.

درحالی‌که تعدادی از رسانه‌های داخلی ایران افزایش قیمت هر کیلو گوشت در ایران به نیم‌میلیون تومان را تأیید کرده‌اند؛ اما مسئولان دولتی این خبر را تکذیب کرده و آن را «حاصل فضاسازی در فضای مجازی» می‌دانند.

اخبار مرتبط