Search
Asset 2

انتشار اعتراف اجباری مقام بلند‌ پایه جمهوری اسلامی متهم به جاسوسی

(SOCIAL MEDIA)
علیرضا اکبری
(SOCIAL MEDIA) علیرضا اکبری

تعدادی از وب‌سایت‌های نزدیک به حکومت، بخش‌هایی از اعتراف‌های علیرضا اکبری، مقام سابق جمهوری اسلامی که اکنون به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شده را منتشر کردند.

در این ویدئو ها علیرضا اکبری شرح می‌دهد که چگونه با سرویس جاسوسی بریتانیا ارتباط برقرار کرده است.

این در حالی است که روز گذشت یک فایل صوتی از این مقام عالی‌رتبه سابق جمهوری اسلامی منتشر شده بود که در آن اتهام خود را رد می‌کرد.

علیرضا اکبری در این فایل عنوان کرده: «می‌گویند آقای شمخانی در مقابل دریافت یک شیشه عطر و یک پیراهن به‌عنوان هدیه، اطلاعات سری مملکت را به من داده است و من به بیگانه دادم، زیر نظر وزارت اطلاعات. وزارت اطلاعات چرا آن موقع مرا بازداشت نکرده است؟»

علیرضا اکبری معاون امور بین‌الملل وزارت دفاع در دوره علی شمخانی بود و روابط نزدیکی با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در زمان ریاست علی لاریجانی در شورای عالی ‌امنیت ملی داشت.

پخش اعتراف‌های اجباری از متهمان حتی قبل برگزاری دادگاه یکی از روش‌های جمهوری اسلامی در برخورد با منتقدین خود است. تعداد زیادی از بازداشت‌شدگان که مجبور به اعتراف اجباری در مقابل دوربین صدا و سیما شده‌اند بعد از آزادی خبر داده‌اند که این اعتراف‌ها بعد از شکنجه‌های جسمی و روحی از آنها گرفته شده است.

یکی از نمونه‌های روشن آن پخش اعتراف‌های اجباری نوید افکاری، نایب‌قهرمان کشتی نوجوانان ایران بود که بعدتر خود او در زندان اعلام کرد در زیر فشار مداوم شکنجه از او اعترافاتی گرفته شده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی