Search
Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی در نشست ضد افترا: جمهوری اسلامی حکومتی اشغالگر است

شاهزاده رضا پهلوی که در اجلاس سران اتحادیه ضد افترا شرکت کرده بود در سخنانی گفت: «جمهوری اسلامی حکومتی اشغالگر است و نماینده واقعی مردم ایران نیست.»
شاهزاده رضا پهلوی (Screen Shot via Youtube)

شاهزاده رضا پهلوی که در اجلاس سران اتحادیه ضد افترا شرکت کرده بود در سخنانی گفت: «جمهوری اسلامی حکومتی اشغالگر است و نماینده واقعی مردم ایران نیست.» 

او در سخنان خود در این اجلاس که شب گذشته برگزار شد گفت: «روحیه رواداری، دوستی و همکاری، بازنمای واقعی ملت ایران است، نه تروریسم یهودی‌ستیزانه و محرومیتی که حکومت اشغالگر در ایران آن را نمایندگی می‌کند 

شاهزاده پهلوی اضافه کرد: «همان‌طور که کوروش کبیر به آزادی یهودیان از بابل و به بازسازی معبدشان کمک کرد، امروز نیز مردم من در اسارت هستند و به همبستگی و حمایت نیاز دارند. نیایشگاهی وجود دارد که باید بازسازی شود. ایران نیایشگاه ماست. در کنار ما بایستید 

او در ادامه عنوان کرد که جمهوری اسلامی نفرت‌پراکنی می‌کند و این اقدام را از یک گروه به گروه دیگر افزایش می‌دهد. او همچنین تأکید کرد که بهائیان، نوکیشان مسیحی، و مسلمانان سنی در ایران با محدودیت و سرکوب روبرو هستند. 

شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به اعدام حبیب القانیان، کارآفرین یهودی به دست مقامات جمهوری اسلامی در روزهای اول حکومتشان گفت: «زنان یهودیان و بهاییان از اولین قربانیان تبعیض و تعصب بودند. ۴۴ سال بعد شمار قربانیان تعصب در ایران در حال افزایش است.» 

او با اشاره به سفر اخیر خود به اسرائیل گفت: «رفتم تا از مردمم دفاع کنم تا قربانی نفرت و تعصب نشوند، چراکه وقتی نفرت بی‌اساس یک گروه مهار نشود، ناگزیر افزایش می‌یابد و این اتفاقی است که در کشور ما افتاده است 

شاهزاده پهلوی با تأکید بر اینکه رهبران جمهوری اسلامی از سال ۱۳۵۷ تا به امروز «دیدگاهی کورکورانه از نفرت» نسبت به اسرائیل داشته‌اند و دارند ادامه داد: «شرط استقرار صلح پایدار در خاورمیانه را رسیدن ایران به «دموکراسی سکولار» عنوان کرد.» 

«اتحادیه ضد افترا» یک سازمان مهم یهودیان در آمریکا است که در زمینه مقابله با یهودستیزی و نفرت‌پراکنی فعال است، این سازمان هفته گذشته اعلام کرد که شاهزاده رضا پهلوی به اجلاس سران رهبری این سازمان دعوت شده‌اند تا در مورد سفر اخیرش به اسرائیل و همچنین در مورد ایران و «جنبش مداوم مردم برای دموکراسی سکولار» گفتگو کنند.

پیشنهاد حمایت از استقلال آذربایجان ایران نابخردانه است

همچنین شاهزاده پهلوی  در واکنش به امضای نامه ای توسط ۳۲ نماینده مجلس اسرائیل، در حساب توییتر خود نوشت: «تعرض کلامی ۳۲ نماینده مجلس اسرائیل به تمامیت ارضی ایران غیرقابل پذیرش و در خدمت رژیم ضدایرانی جمهوری اسلامی است. این اظهارات نابخردانه در تقابل کامل با مواضع رهبران و مقامات ارشد اسرائیل در دیدارهایی است که با آنها داشتم.» 

۳۲ نماینده مجلس اسرائیل خطاب به الی کوهن وزیر خارجه اسرائیل، خواهان تلاش برای ایجاد حمایت بین‌المللی از گرایش‌های استقلال‌طلبانه در استان‌های آذربایجان ایران شده بودند 

شاهزاده پهلوی در ادامه این توییت اضافه کرد:«امروز نگرانی خودم و هم‌میهنان را به اطلاع دوستان‌مان در اورشلیم رساندم. امیدوارم که آنها با شفاف‌سازی در این خصوص، مانع سوءاستفاده کسانی شوند که از بازسازی دوستی قدیمی میان دو ملت ایران و اسرائیل ناخشنودند.» 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی