logo_eet

حمله نیروهای امنیتی به مراسم چهلم مرحوم آیلار حقی از جان‌باختگان اعتراضات

(Social Media)
(Social Media)

مراسم چهلم مرحوم آیلار حقی، از کشته‌شدگان اعتراضات شهر تبریز با حضور نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به خشونت کشیده شد.

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، پدر آیلار حقی بر سر مزار دخترش گفت: هم حیثیت آیدا زنده است و هم خودش. من شاید از خون او می‌گذشتم؛ اما از گزارشگر صداوسیما که آبرو و حیثیت او را پایمال کرد، نمی‌گذرم. گزارشگر صداوسیما در عرض دو دقیقه هم بازجو شد، هم قاضی؛ هم رای داد و هم آبروی خانواده و نزدیکان آیلار را زیر پا گذاشت.

به دنبال این سخنان حاضران در مراسم شعار ننگ ما ننگ ما صداوسیمای ما سر دادند.

آیلار حقی، ۲۳ساله و دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد تبریز بود که در جریان اعتراضات روز ۲۵ آبان کشته شد، اما به دنبال حضور پرشمار شهروندان در مراسم خاک‌سپاری او، پدر آیلار حقی مجبور شد در مقابل دوربین صداوسیما بگوید که کشته شدن دخترش ربطی به اعتراض‌ها نداشته است.

پدر آیلار حقی همچنین در مراسم چهلم دخترش گفت: به من می‌گویند برو حق او را بگیر وقتی هیچ حقی در مملکت نیست من چطور می‌توانم حقش را بگیرم؟! به خدا سپردم

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی پس از این سخنان جمعیت حاضر بر علیه جمهوری اسلامی شعارهایی مانند «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» و «خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله» سر دادند.

به دنبال این سخنان، ماموران امنیتی جمهوری اسلامی به شرکت‌کنندگان در این مراسم یورش برده و قصد متفرق کردن مردم را داشتند و گزارش‌های تایید نشده‌ای نیز از بازداشت پدر آیلار حقی و چند تن دیگر در این مراسم منتشر شده است.

اخبار مرتبط