logo_eet

توقیف بیش از دو هزار قبضه سلاح ارسالی از سوی جمهوری اسلامی برای حوثی‌های یمن توسط آمریکا

(Raanan Cohen/IDF/Getty Images)
(Raanan Cohen/IDF/Getty Images)

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که بیش از دو هزار قبضه سلاح را در یک شناور در خلیج عمان کشف و توقیف کرده که گمان می‌رود از سوی جمهوری اسلامی برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن ارسال شده بود.

این محموله روز جمعه گذشته در طی بازرسی از یک لنج بادبانی توسط واحد گشت ساحلی نیروی دریایی آمریکا کشف و ضبط شد.

تیموتی هاوکینز، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین، با بیان اینکه بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ قبضه اسلحه کلاشینکف که به‌صورت جداگانه در برزنت‌های سبزرنگ پیچیده شده بود در این کشتی کشف و ضبط شد، گفت: این سلاح‌ها مشابه سایر سلاح‌هایی است که قبلاً توسط نیروی دریایی آمریکا ضبط شده و از ایران به یمن ارسال شده بود.

تیموتی هاوکینز اعلام کرد: این کشتی در مسیری قرار داشت که قبلاً برای انتقال محموله‌های غیرقانونی به حوثی‌ها در یمن استفاده می‌شد که آن را رهگیری کردیم.

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اضافه کرد: خدمه یمنی این شناور که بازداشت شده‌اند به منطقه تحت کنترل دولت در یمن بازگردانده خواهند شد.

نیروی دریایی آمریکا در اول دسامبر سال گذشته نیز اعلام کرد که محموله‌ای با وزن بیش از ۵۰ تن شامل گلوله، چاشنی و سوخت موشک را در یک قایق که گمان می‌رود از ایران به یمن ارسال می‌شد در خلیج عدن کشف و ضبط کرده است.

اخبار مرتبط