Search
Asset 2

متوقف‌ شدن برگزاری آزمون آیلتس از اسفند‌ ماه

(MEHR)
(MEHR)

مسئولان سازمان سنجش با تایید اخبار منتشر شده در شبکههای اجتماعی مبنی بر متوقف شدن برگزاری آزمونهای آیلتس اعلام کردند که ثبتنام داوطلبان آزمون آیلتس از اول اسفند ۱۴۰۱ موقتا متوقف شده است.

غلامرضا یادگارزاده، رئیس امور آزمونهای بینالملل سازمان سنجش، اعلام کرد که ثبتنام داوطلبان آزمون آیلتس از اول اسفند ۱۴۰۱ موقتا متوقف شده است و برگزاری آزمون آیلتس پس از بازنگری مقررات، توسعه مراکز برگزاری آزمون و رفع مشکلات از جمله تقلب و افشای سوال، ازسرگرفته خواهد شد.

انتشار این خبر با واکنشهای فراوانی در شبکههای اجتماعی روبرو شد و بسیاری از کاربران این اقدام را در راستای برنامه جمهوری اسلامی برای مقابله با موج مهاجرت نخبگان مخصوصاً دانشجویان عنوان کردند.

کاربران در شبکههای اجتماعی با اشاره به افزایش شدید هزینه ترخیص مدرک تحصیلی فارغالتحصیلان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور عنوان کردند که ظاهراً این اقدام برای نگهداشتن دانشجویان در ایران کافی نبوده اکنون آزمون آیلتس را نیز متوقف کردهاند.

در همین رابطه عسل داداشلو، روزنامه نگار با انتشار پستی در توییتر نوشت: مروری بر دو خبر کوتاه:” ممنوعیت خروج از ایران به عنوان مجازات، برگزاری آزمون آیلتس در ایران کنسل شد، آدرس: ایران، دو قدم مانده به کره شمالی.”

این در حالی است که سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ۹ آذرماه، با انتشار ابلاغیهای از چندین برابر شدن هزینه آزادسازی مدرک تحصیلی خبر میداد.

دانشجویان دانشگاههای دولتی در ایران برای ادامه تحصیل یا کار در خارج از کشور باید مدرک تحصیلی خود را ترخیص، یا بهاصطلاحتعهد خدمت آموزش رایگانخود را لغو کنند.

بر اساس ابلاغیه جدید، هزینه در نظر گرفته شده برای هر ترم در مقطع کاردانی و کارشناسی (بسته به گروه تحصیلی) بین ۶ تا ۸٫۶ میلیون تومان در نظر گرفته شده، برای مقطع کارشناسی ارشد این هزینه هر ترم تقریباً بین ۱۰٫۵ تا ۱۵ میلیون تومان محاسبه شده و برای مقطع دکتری هر ترم ۱۷٫۵ تا ۲۵ میلیون تومان باید پرداخت شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی