logo_eet

علی دایی: خدا را شکر هواپیمای همسر و دخترم مورد اصابت موشک دشمن قرار نگرفت

(Getty Images)
(Getty Images)

علی دایی، ستاره سابق فوتبال ایران ادعای قوه قضاییه جمهوری اسلامی مبنی بر ممنوع‌الخروج بودن همسرش را تکذیب کرد و گفت: این که همسر بنده ممنوع‌الخروج بوده و باید پیش از اقدام به سفر این مطلب را اطلاع می‌داده، کذب محض است.

علی دایی در مصاحبه‌ای با یک سایت خبری داخلی گفت: همان‌طور که من پس از سفر ترکیه در فرودگاه امام متوجه ممنوع‌الورود بودن خودم شدم و گذرنامه‌ام ضبط شد، اگر همسرم مشکل ممنوع‌الخروجی داشت، پلیس کنترل گذرنامه فرودگاه گذرنامه‌اش را ضبط و اجازه سوار شدن به هواپیما و خروج از مرز هوایی را به او نمی‌دادند.

روز گذشته مرکز رسانه‌ای قوه قضائیه اطلاعیه‌ای را منتشر کرده و مدعی شده بود «همسرعلی دایی متعهد شده بود قبل از قصد خروج از کشور نهادهای ذی‌ربط را از تصمیم خود مطلع کند.»

اما امروز و در یک اقدام غیرمعمول، مرکز رسانه قوه قضاییه ادعا کرد که روز گذشته درباره سفر خانواده علی دایی به خارج از ایران و بازگرداندن هواپیمای آنها هیچ اطلاعیه‌ای صادر نکرده است.

علی دایی همچنین در این گفت‌وگو گزارش‌ها و ادعاهای برخی از رسانه‌های وابسته به حکومت مبنی بر اینکه همسر و دختر علی دایی قصد سفر به آمریکا از طریق دوبی را داشته‌اند، تکذیب کرده و گفت: همسرم اگر قصد سفر به آمریکا را داشت از پرواز داخلی (هواپیمایی ماهان) استفاده نمی‌کرد. بلیت‌های همسر و دخترم موجود است و مردم می‌توانند تاریخ صدور و تاریخ رفت و برگشت آنها را ببینند.

او تصاویری از بلیت رفت و برگشت همسر و دخترش نورا دایی را نیز در اختیار سایت خبری تابناک که این مصاحبه را ترتیب داده بود قرار داد که تأیید می‌کنند پرواز رفت برای روز دوشنبه (۲۶ دسامبر/۵ دی) و پرواز برگشت برای روز دوشنبه (دوم ژانویه/ دوازده دی) خریداری شده‌اند.

در خاتمه این مصاحبه علی دایی گفت: خدا را شکر می‌کنم که هواپیمایشان مورد اصابت موشک‌های دشمن قرار نگرفت و در این لحظه که با شما صحبت می‌کنم در سلامت کامل در کنارم نشسته‌اند.

البته وب‌سایت تابناک بعدتر بخش (هواپیمایشان مورد اصابت موشک‌های دشمن قرار نگرفت) را از روی گزارش خود حذف کرد.

اخبار مرتبط