Search
Asset 2

اف‌بی‌آی شش سند محرمانه دیگر در خانه جو بایدن کشف کرد

(SAMUEL CORUM/AFP via Getty Images)
جو بایدن (رئیس‌جمهور آمریکا)
(SAMUEL CORUM/AFP via Getty Images) جو بایدن (رئیس‌جمهور آمریکا)

وکیل جو بایدن خبر داد که ماموران پلیس فدرال آمریکا، افبیآی، روز جمعه ۳۰ دیماه، خانه رئیسجمهور آمریکا را در ویلمینگتون، ایالت دلاور، تفتیش و در این بازرسی تعدادی اسناد محرمانه دیگر کشف کردهاند.

در این بیانیه آمده است که افبیآی شش سند محرمانه جدید را در جریان یک بازرسی ۱۳ ساعته از خانه وی در ویلمینگتون کشف کرده است و برخی از دستنوشتههای بایدن را ضبط کردهاند.

گفته شد که بایدن آن روز در اقامتگاه خود حضور نداشت، اما وی بهصورت کتبی به وزارت دادگستری آمریکا اجازه بازرسی به خانه خود را داده بود تا کل ساختمان را برای یافتن اسناد محرمانه بررسی کنند.

باب بائر، وکیل جو بایدن، اضافه کرد برخی از اسناد محرمانه پیدا شده مربوط به دوران نمایندگی او در سنای ایالات متحده است. جو بایدن از سال ۱۹۷۳ تا ۲۰۰۹ نماینده ایالت دِلِور در سنای آمریکا بود.

این در حالی است که جو بایدن، پس از کشف و انتقال اسناد محرمانه از خانه دونالد ترامپ، از رئیسجمهور پیشین بهشدت انتقاد کرده بود.

گفتنی است که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی اسناد طبقهبندیشدهای از دوران معاونت رئیسجمهور بایدن در مرکز پن بایدن در واشنگتن، جایی که سابقاً دفتر او بود و در یکی از خانههایش در ویلمینگتون ایالت دلاور، کشف شد. پس از کشف این اسناد، در جستجوهای بعدی ۲۰ دسامبر اسناد دیگری در گاراژ خانه رئیسجمهور در ویلمینگتون کشف شد و سپس در ۱۱ و ۱۲ ژانویه، اسناد بیشتری در کتابخانه خانگی رئیسجمهور پیدا شد.

بااینحال جو بایدن در روز جمعه و در حین بازدید از ایالت کالیفرنیا که در نتیجه بلای طبیعی متحمل ویرانی و خسارات سنگینی شده است، در پاسخ به سوالات مکرر روزنامهنگاران در مورد اسناد سری و محرمانه با اشاره به اینکه در این مورد مشکلی جدی وجود دارد گفت: مردم آمریکا بهدرستی نمیدانند که چرا شما در مورد بلای طبیعی در کالیفرنیا از من سوال نمیپرسید؟

جو بایدن در پاسخ به این پرسش که چرا پیش از انتخابات میاندورهای و در ماه نوامبر که اسناد طبقهبندیشده در منزل و محل کار سابقش یافت شد موضوع را رسانهای نکرد، گفت از این موضوع پشیمان نیست و آنچه را که وکلا به او گفتهاند دنبال میکند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی