Search
Asset 2

کشف دومین بسته از اسناد طبقه‌بندی شده مرتبط با جو بایدن در مکان جدید

(Alex Wong/Getty Images)جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا
(Alex Wong/Getty Images) جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا

منابع خبری گزارش دادند اسناد طبقه‌بندی‌شده جدیدی مربوط به دورانی که جو بایدن معاون ریاست‌جمهور آمریکا بود پیدا شده است.

«ان‌بی‌سی نیوز» خبر داد که دستیاران جو بایدن این اسناد را در مکانی متفاوت از محلی که قبلاً اسناد محرمانه کشف شده بودند، پیدا کرده‌اند.

چند روز پیش اولین مجموعه پرونده‌های محرمانه در یکی از دفاتر سابق آقای بایدن در یک مؤسسه تحقیقاتی در واشنگتن یافت شده بود.

در همان زمان شبکه «سی‌بی‌اس» در آمریکا گزارش داده که به دستور مریک گارلند، وزیر دادگستری این کشور قرار است دادستان فدرال شیکاگو این اسناد را بررسی کند. پلیس فدرال ایالات متحده (اف‌بی‌آی) نیز تحقیق در این باره را آغاز کرده است.

کشف اسناد طبقه‌بندی‌شده در دفتر سابق جو بایدن زنگ خطر را در داخل کاخ سفید به صدا درآورد و تلاش‌هایی برای یافتن اسناد دیگری از دوران معاونت ریاست‌جمهوری بایدن که ممکن است در مکان‌های دیگری نگهداری می‌شدند آغاز شده است.

اطلاعاتی از اسناد تازه کشف شده منتشر نشده؛ اما اسناد محرمانه‌ای که قبلاً پیدا شده بود حاوی ۱۰ سند طبقه‌بندی شده بودند که مطالب امنیتی ایالات متحده و یادداشت‌های کوتاه درباره اوکراین، ایران و بریتانیا بودند.

پیداشدن این اسناد سبب شده تا برخی چهره‌های جمهوری‌خواه نیز نوع برخورد با «اسناد طبقه‌بندی شده در دفتر خصوصی بایدن» و دیگر موضوعات مربوط به بایدن، شامل «اتهام‌‌ها علیه پسرش» را دوگانه توصیف کنند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی