logo_eet

دلار ۵۰ هزار تومان شد!

قیمت دلار ۵۰ هزار تومان شد
دلار به نرخ تاریخی ۵۰ هزار تومان رسید. معترضان ایرانی یک اسکناس دلار و یک پرچم موقت ایالات متحده را در تظاهراتی در مقابل سفارت سابق آمریکا در تهران پایتخت ایران در روز 4 نوامبر 2018 به مناسبت سالگرد هجوم معترضان دانشجویی به آتش کشیدند (ATTA KENARE/AFP via Getty Images)

نرخ هر دلار آمریکا امروز در بازار آزاد تهران به قیمت ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد و رکورد تاریخی را در کاهش ارزش پول ملی ایران به ثبت رساند.

این در حالی است که طی روز گذشته قیمت دلار به ۴۹ هزار و هفتاد تومان رسیده بود.

امروز همچنین قیمت هر یورو به مبلغ ۵۳ هزار و ۵۳۰ تومان رسید و هر پوند انگلیس نیز ۶۰ هزار و ۲۸۰ تومان معامله شد و نرخ درهم امارات نیز به ۱۳ هزار و ۹۶۰ تومان افزایش یافت.

در همین حال که افزایش نرخ دلار یک رکورد تاریخی را پشت سر گذاشت، محمدرضا فرزین رئیسکل بانک مرکزی جمهوری اسلامی با انتشار یک توییت مدعی شد که نیاز ارزی کشور تامین میشود.

فرزین در این توییت بدون اشاره به گذشتن قیمت دلار از مرز ۵۰ هزار تومان نوشت: «کلیهٔ نیازهای واقعی کشور در مرکز مبادله ارزی تامین خواهد شد. با تشکیل مرکز مبادلهٔ ارزی کشور، نرخ ارز باتوجهبه منابع، مصارف ارزی و عوامل بنیادین کشف خواهد شد. نرخ ارز و طلا بر اساس واقعیتهای اقتصادی کشور تعیین میشود

گفتنی است که پیشازاین و در اوایل دیماه، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت ابراهیم رئیسی مدعی شده بود که افزایش قیمت ارز موقتی است.

بهادری گفته بود: «در حال حاضر بازار کاذبی در حوزه ارز ایجاد شده که موقتی است؛ همان گونه که ناآرامی‌های چند ماه اخیر موقتی بود، این افزایش قیمت ارز نیز به همین دلیل موقتی است و ناشی از این نوع بازارسازی‌ها و فشارهاست.»

اخبار مرتبط