Search
Asset 2

شمار قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه به ۴ هزار و ۸۸۵ نفر رسید

(Burak Kara/Getty Images)زلزله ترکیه,سوریه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
(Burak Kara/Getty Images) زلزله ترکیه,سوریه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

تعداد جانباختگان دو زلزله روز گذشته ترکیه که مناطق گستردهای از جنوب این کشور و شمال سوریه را لرزاند تا صبح امروز ۱۸ بهمن‌ماه به ۴ هزار و ۸۸۵ نفر رسید و انتظار میرود این آمار طی ساعات آینده افزایش یابد.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های اضطراری ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای در صبح امروز خبر داد که تعداد قربانیان زلزله روز گذشته این کشور به ۳ هزار و ۳۸۱ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش بیش از ۲۰ هزار و ۴۲۶ تن نیز بر اثر این زلزله در استان‌های مختلف این کشور مجروح شدند.

همچنین دو زلزله از که روز گذشته در ترکیه رخ داد، تلفات و خسارات فراوانی را نیز در سوریه بهجای گذاشت.

به گفته وزارت بهداشت سوریه و تیمهای امدادی، بر اثر این زمینلرزه، دست‌کم هزار و ۵۰۴ نفر در مناطق شمال سوریه جان باختند و بیش از ۳ هزار ۵۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.

وزارت بهداشت سوریه اعلام کرد که در مناطق تحت کنترل دولت در استانهای حلب، لاذقیه، حما و طرطوس، تعداد کشتهشدگان به ۷۱۱ نفر و تعداد زخمیها به هزار و ۴۳۱ نفر رسیده است.

همچنین کلاهسفیدها که امدادگرانی هستند که در مناطق شمالی سوریه و خارج از کنترل حکومت اسد فعالیت میکنند، گزارش دادند که بر اثر زلزله روز گذشته ترکیه، در مناطقی که آنها فعالیت می‌کنند ۷۳۳ نفر کشته و بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ نفر زخمی شدند.

از سوی دیگر رجب طیب اردوغان رئیسجمهور ترکیه شب گذشته در این کشور، هفت روز عزای عمومی اعلام کرد و گفت پرچم ترکیه تا یکشنبه دوازدهم فوریه در داخل و تمام نمایندگیهای سیاسی در خارج از کشور به حالت نیمهافراشته برخواهد آمد.

همچنین مدارس سراسر ترکیه نیز تا روز دوشنبه ۱۳ فوریه تعطیل شدند.

روز گذشته دو زمینلرزه شدید به فاصله چند ساعت به بزرگی ۷٫۴ و ۷٫۶ ریشتر در استان قهرمانمرعش ترکیه در جنوب این کشور رخ داد که حتی در لبنان و مصر نیز احساس شد و باعث فروریختن ساختمانهای فراوانی در ترکیه و سوریه شد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی