Search
Asset 2

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت مدعی شد: انتقال هارد و کیس‌های مجاهدین خلق در آلبانی به ایران  

سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت ابراهیم رئیسی مدعی شد که هارد و کیس‌های متعلق به سازمان مجاهدین خلق از آلبانی به ایران منتقل شده است.
سپهر خلجی،رئیس شورای اطلاع‌رسانی جمهوری اسلامی (Public Domain)

سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت  ابراهیم رئیسی مدعی شد که هارد و کیس‌های متعلق به سازمان مجاهدین خلق از آلبانی به ایران منتقل شده است. 

سپهر خلجی که قائم‌مقام رئیس دفتر رئیس جمهور هم هست در توییتر بدون توضیحی در این باره نوشت: «بخشی از هارد و کیس‌ها رسید. مشغول بازیابی اطلاعات، شناسایی رابطان و هسته‌های تخریب و نقاط کور هستند. نتایج تا الان امیدوار کننده است.» 

هر چند او در این توییت نامی از سازمان مجاهدین نبرد اما به نظر می‌رسد اشاره رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت  ابراهیم رئیسی به وقایع اخیر در آلبانی و یورش پلیس این کشور به کمپ به اعضای سازمان مجاهدین خلق است. 

دو هفته پیش پلیس آلبانی به منظور «بازرسی و تحقیق» وارد اردوگاه سازمان مجاهدین خلق به نام «کمپ اشرف ۳» در نزدیکی تیرانا شدند که با مقاومت ساکنان اردوگاه روبه‌رو و درگیر شدند. در این درگیری‌های یکی از اعضای مجاهدین دچار سکته قلبی شد و درگذشت. 

وزارت کشور آلبانی در آن زمان اعلام کرد پلیس این کشور با حکم دادگاه ویژه مبارزه با فساد و جرایم سازمان‌یافته وارد کمپ سازمان مجاهدین شد. 

به گفته پلیس آلبانی برای شش تن از اعضای این سازمان اعلام جرم شده است. 

روز گذشته نیز وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای در خصوص وقایع اتفاق افتاده در آلبانی از اقدام دولت این کشور تقدیر کرد. 

وزارت اطلاعات در بیانیه خود نوشته بود «وزارت اطلاعات در مراودات اطلاعاتی – امنیتی با سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی» بارها «تذکرهای متعدد نسبت به فعالیت‌های تروریستی» سازمان مجاهدین از خاک کشورهای مختلف غربی و به‌ویژه از پایگاه مرکزی آلبانی داده بود. 

در سپتامبر ۲۰۲۲ دولت آلبانی به دنبال یک حمله سایبری روابط خود را با ایران قطع کرد. دو روز پیش ادی راما نخست‌وزیر آلبانی گفته بود «مجاهدین خلق اگر می‌خواهد با ایران مبارزه کند باید خاک این کشور را ترک کند.»  

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی