Search
Asset 2

این مرد می‌گوید، همسر مفقود شده‌اش قربانی برداشت اعضای بدن شده است

تصاویر برخی از بیش از هفتصد بیمارستان پیوند عضو در سراسر چین. تصویری که در مرکز قرار دارد، نشان می دهد پزشکان در حال حمل اعضای بدن تازه، برای پیوند در بیمارستانی در استان هنان در تاریخ ۱۶ آگوست ۲۰۱۲ هستند. (  The Epoch Times)
تصاویر برخی از بیش از هفتصد بیمارستان پیوند عضو در سراسر چین. تصویری که در مرکز قرار دارد، نشان می دهد پزشکان در حال حمل اعضای بدن تازه، برای پیوند در بیمارستانی در استان هنان در تاریخ ۱۶ آگوست ۲۰۱۲ هستند. ( The Epoch Times)
تصاویر برخی از بیش از هفتصد بیمارستان پیوند عضو در سراسر چین. تصویری که در مرکز قرار دارد، نشان می دهد پزشکان در حال حمل اعضای بدن تازه، برای پیوند در بیمارستانی در استان هنان در تاریخ ۱۶ آگوست ۲۰۱۲ هستند. ( The Epoch Times)

روزی که خانم لیو چینگ‌ژی بازداشت شد، پسر وعروسش که به تازگی ازدواج کرده‌ بودند، نیز دستگیر شدند. مأموران پلیس آنان را وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار دادند، و سپس لیو را نگه داشتند و پسر و عروسش را آزاد کردند.

در آن شب ، پسر لیو برای دیدن مادرش به مرکز شستشوی مغزی در استان هبی چین رفت و متوجه شد که برای مادرش هیچ بستری برای خواب وجود ندارد. بنابراین برای آوردن رخت خواب به خانه برگشت.

وقتی دوباره به مرکز شستشوی مغزی آمد دیگر اثری از مادرش ندید. فقط کفش‌های او آنجا بود. خانم لیو یک تمرین کننده فالون گونگ بود. این اتفاق در آگوست سال ۲۰۰۲ روی داد و از آن زمان تا کنون وی دیده نشده است.

آقای یو شوچن، همسر لیو از مدیر مرکز شستشوی مغزی درباره آنچه اتفاق افتاده سؤال کرد، اما مدیر آن مرکز پاسخ داد که چیزی نمی‌داند. مقامات هم به جواب دادند که هیچ چیزی درباره محل نگهداری لیو نمی‌دانند و سایر ادارات دولتی مربوطه نیز از پاسخگویی طفره رفتند.

خانم لیو چینگ‌ژی (Munghui.org )

خانواده لیو، طی پانزده سال اخیر وقت و هزینه زیادی را صرف جستجوی او کردند، اما هرگز اثری از وی نیافتند.

هنگامی که آقای یو، در سال ۲۰۱۷ پی برد که بسیاری از تمرین کنندگان روش معنوی فالون گونگ در زندان‌‌‏های چین قربانی برداشت اجباری اعضای بدن شده‌اند، مطمئن شد که همسر ناپدید شده‌اش نیز سال‌‌‏ها قبل برای برداشت اعضای بدنش به قتل رسیده است.

برداشت اجباری اعضای بدن در چین

فالون گونگ یک روش مدیتیشن، مراقبه و تزکیه چینی بر مبنای سه اصل حقیقت، نیکخواهی و بردباری است که از سال ١٩٩٢ به دلیل فواید چشمگیر در بهبود سلامت روحی و جسمی، در چین محبوبیت زیادی پیدا کرد. اما حزب کمونیست چین نگران شد که گسترش آن، باعث حذف باورها و ایده‌های کمونیستی از جامعه شود، بنابراین از سال ١٩٩٩ راه آزار و سرکوب شدید آن را در پیش گرفت.

به طوری که تمرین کنندگان این روش به زندان‌ها، اردوگاه‌های کار اجباری و مراکز شستشوی مغزی روانه شدند تا از طریق آزار و شکنجه دست از عقاید خود بردارند. برداشت اعضای حیاتی بدن آنان که منجر به قتل‌شان‌ می‌شود بخشی از این آزار و سرکوب است.

لیو یکی از ده ها هزار نفری بود که به خاطر گرایش به تمرین فالون گونگ، در مراکزِ بازداشت، اردوگاه های کار اجباری، مراکز شستشوی مغزی و زندان‌‌‏ها حبس شده و مورد شکنجه قرار گرفته و تعداد نامعلومی از آنان به قتل رسیده‌‌‏اند.

نخستین بار در سال ۲۰۰۶، محققان با کمک شاهدان عینی، گزارش مستندی را منتشر کردند که نشان می‌داد عوامل حزب کمونیست چین، اعضای بدن زندانیان عقیدتی را برای فروش در بازار پر سود پیوند عضو خارج می‌کنند و به این شکل باعث قتل آنان می‌‌‏شوند.

محققان نتیجه گرفتند که گسترش عجیب مراکز پیوند عضو در چین از سال ۲۰۰۰، می‌تواند با برداشت اجباری اعضای بدن زندانیان عقیدتی، از جمله تمرین‌کنندگان فالون گونگ قابل توجیه باشد.

در سال ۲۰۱۶، اتان گاتمن به همراه همکارش دیوید کیلگور حقوق‌دان کانادایی، با انتشار نتیجه تحقیقات خود با عنوان «محصول خونین – سلاخی» منبع بیکران اعضای پیوندی در چین را افشا کردند. این تحقیق به روز شده گزارشی به نام «محصول خونین» است که سال ۲۰۰۶ منتشر شد و شامل ۵۲ مدرک معتبر در این خصوص بود.

آنان نتیجه گرفتند که بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶، سالانه بالغ بر ۶۰ هزار الی ۱۰۰ هزار نفر در چین قربانی برداشت اعضای بدن شده‌اند. این قربانیان شامل هواداران فالون گونگ، مسلمانان اویغور، بوداییان تبت و مسیحیان چین هستند. آنان پی بردند که بیشترین گروه قربانی برداشت اعضای بدن تمرین کنندگان فالون گونگ هستند.

براساس این گزارش ، عوامل حزب کمونیست چین با همکاری جراحان، مقامات زندان و مقامات نظامی و قضایی در این جنایات دست دارند.

اتان گاتمن از نویسندگان این گزارش گفت « توحش، بی‌رحمی و رفتار شیطانی حزب کمونیست چین با تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ، از یک طرف، و از طرف دیگر نیاز سیری‌ناپذیر نظام پیوند عضو، با یکدیگر هم‌سو شده و این ترکیب، باعث فاجعه‌ای بی‌سابقه شده که حتی تصور آن سخت است.»

محققان دریافتند که ۷۰۰ بیمارستان پیوند عضو در سراسر چین از سال ۲۰۰۰ توان انجام بیش از یک میلیون پیوند را دارند.

طبق تحقیقات « مرکز تحقیقات برداشت اعضای بدن در چین »، این کشور از دهه ۱۹۶۰ انجام تحقیقات و آزمایش‌های بالینی در مورد پیوند اعضای بدن انسان را آغاز کرد، اما از سال ۲۰۰۰ این صنعت توانست وارد دوره رشد نمایی شود. یعنی همزمان با آغاز آزار و شکنجه تمرین کننده‌های فالون گونگ توسط حزب کمونیست چین.

تصویر نشانگر قیمت‌های دریافت شده برای اعضای بدن در نظام پیوند غیرقانونی چین است. (The Epoch Times)

در گزارش سال ۲۰۱۹ توسط این مرکز تصریح شده است که صنعت پیوند چین با وجود فقدان سیستم اهدای داوطلبانه عضو، توانسته یکی از پربارترین‌ها در جهان باشد.

در این گزارش آمده است: « این افزایش چشمگیر در تعداد عمل‌های پیوند عضو، تا حد زیادی توسط مبارزه حزب کمونیست چین در جهت ریشه کن کردن فالون گونگ تسهیل شده است. »

در مورد خانم لیو، خانواده وی بدون هیچ نتیجه‌ای در سرتاسر کشور به جستجویش پرداختند. اگر آنطور که شوهرش می‌گوید، وی قربانی عملکرد کثیف رژیم کمونیست چین مبنی بر کشتن افراد بی‌گناه به منظور برداشت اعضای بدن شده باشد، این همان چیزی است که آن وکیل کانادایی، دیوید ماتاس نویسنده گزارش « محصول خونین » در این خصوص توصیف کرد « شرارتی که این سیاره تابه‌حال به خود ندیده است. »

مطالب دیگر:

چین، از مخدر فنتانیل برای راه انداختن « جنگ شیمیایی » استفاده می‌کند

کانادا -مردی که صندوق‌‌‏های روزنامه اپک‌‏تایمز را تخریب و پر از آشغال می‌‌‏کرد بازداشت شد

زنی که زندگی‌‌‌‏اش را به سرطان پوست باخت، آرزو داشت که هرگز این یک کار را انجام نمی‌‌‌‏داد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی