Search
Asset 2

شب شهرام ناظری با یونسکو / تقدیر شوالیه آواز ایران

 

 

شهرام ناظری
شهرام ناظری

کاخ سعدآباد تهران شامگاه سیزدهم شهریور میزبان مراسمی برای گرامی‌داشت شهرام ناظری هنرمند نامی موسیقی و آواز ایران بود. در این مراسم که «شب شهرام ناظری با یونسکو» نام داشت خانم «استر کیش لاروش» مدیر دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران طی سخنانی از شهرام ناظری تقدیر کرد.

به گزارش وب‌سایت رسمی شهرام ناظری خانم لاروش در این برنامه گفت: «از طرف یونسکو برای اجرای بی‌نظیر استاد ناظری بسیار خوشحالم و به شما خوشامد می‌گویم. هماتگونه که می‌دانید یونسکو، هدفش ایجاد صلح و نابودی فقر با فرهنگ و تمدن است. موسیقی ابزار برقراری ارتباط بین انسان‌ها و فرهنگ‌های مخالف است. ما امشب برای حضور استاد ناظری به خود می‌بالیم. استاد ناظری متولد کرمانشاه یکی از به‌نام‌ترین موسیقیدان‌های ماست.» وی آثار ناظری را به شیوه‌های مختلف معرف فرهنگ و موسیقی ایرانی دانست و معتقد است که ناظری مولانا و شاعران ایران را به همگان معرفی کرده است.

خانم لاروش در ادامه افزود: «ایشان جوایز مختلفی را دریافت کرده و دولت فرانسه به ایشان نشان افتخار (شوالیه) را اهدا کرد و ما مفتخریم که استاد ناظری دعوت‌مان را پذیرفته است.»

در ادامه شوالیه آواز ایران پس از تشویق حاضرین گفت: «من از سال‌ها قبل با یونسکو همکاری داشته‌ام و از آنجا که آثار اصفهان با صدای من، به یونسکو متعلق است، احساس کردند باید شبی را به من اختصاص دهند. بنده هم به‌خاطر خدماتی که صورت گرفته، چند بیتی را اجرا خواهم کرد. وی با اشاره به این که بعد از این همه سال‌، همه به مشکلات عادت کرده‌ایم، گفت: همه عاشق ایرانیم و همین باعث شده ما هنوز در ایران باشیم. برای من در خارج از ایران، زندگی راحت و بدون تنشی وجود داشت، ولی عشق به ایران نگذاشت تصمیم دیگری بگیرم و در ایران ماندم. و معتقدم که باید برای عشق، تاوان داد.»

در پایان این مراسم و پس از اجرای چند قطعه توسط شوالیه آواز ایران به همراه گروه مولوی، لوح قدردانی مراسم به وی اهدا شد.

رویا نونهالی، سحر جعفری‌جوزانی، مسعود جعفری‌جوزانی، رضا کریمی و… از جمله حاضران در این مراسم بودند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی