Search
Asset 2

پروفسور سمیعی برترین جراح مغز جهان شناخته شد

پروفسور مجید سمیعی، متخصص و جراح مغز و اعصاب. (ویکی‌پدیای فارسی)
پروفسور مجید سمیعی، متخصص و جراح مغز و اعصاب. (ویکی‌پدیای فارسی)
پروفسور مجید سمیعی، متخصص و جراح مغز و اعصاب. (ویکی‌پدیای فارسی)

از سوی آکادمی بین‌المللی جراحان مغز و اعصاب، پروفسور مجید سمیعی به‌‏عنوان برجسته‌‏ترین دانشمند و جراح مغز و اعصاب جهان در سال ۲۰۱۴ معرفی شد.

به گزارش دویچه‌‏وله، روز شنبه ۱۹ مهرماه، این آکادمی طی مراسمی با اهدای جایزه‌‏ی برترین جراح مغز جهان به پروفسور سمیعی از این پزشک ایرانی مقیم آلمان تقدیر کرد.

پروفسور مجید سمیعی که هم‌‏اکنون ۷۶ سال دارد، سال گذشته نیز موفق به دریافت جایزه‌‏‌‏‌‏ی معتبر «لایب‌نیتس رینگ»، در شهر هانوفر آلمان شده بود. جایزه‌‏ای که هرساله توسط کلوب خبرنگاران هانوفر به افرادی که در زمینه‌‏ی دانش، حقوق بشر یا تلاش‌‏های بشردوستانه، اقداماتی مؤثر انجام می‌‏دهند، تعلق می‌‏گیرد.

او پس‌‏از دریافت این جایزه اعلام کرد که درنظر دارد با آوردن ۱۰۰ جراح جوان آفریقایی به آلمان و آموزش آنان، زمینه را برای تربیت سایر پزشکان  قاره‌‏ی آفریقا فراهم سازد.

این جراح مشهور ایرانی، با تخصص بی‌‏نظیر خود  در علم جراحی مغز و اعصاب و نیز اقدامات خیرخواهانه‌‏ی پزشکی فراوان در سراسر جهان، توانسته جایگاهی استثنائی در مجامع علمی جهان کسب کند.

پروفسور سمیعی، متولد شهر رشت است و صدها مقاله و ۱۷ جلد کتاب به‌‏رشته‌‏ی تحریر درآورده است.

وی تحصیلات آکادمیک خود را در رشته‌‏های زیست‌شناسی و پزشکی، در دانشگاه گوتنبرگ در شهر ماینس به انجام رسانده و سالیان مدیدی‌‏ است که در شهر هانوفر آلمان با تخصص مغز و اعصاب، به جراحی  مشغول است.

این پزشک صاحب‌‏نام، مرکز بین‌المللی علوم اعصاب (INI) را هم که ساختمانی مشابه مغز انسان دارد، در این شهر تأسیس کرده است. ریاست این مرکز نیز برعهده خود وی و فرزندش دکتر امیر سمیعی است.

جایزه‌‏ی برترین جراح مغز جهان، هرساله از طرف آکادمی بین‌المللی جراحان مغز و اعصاب به یکی از پزشکان این رشته اعطا می‌‏شود.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی