Search
Asset 2

بیست سال ایستادگی فالون‌گونگ برابر آزار و شکنجه: عهد و پیمان به وجدان انسانی

یک مأمور پلیس به یک تمرین‌کننده فالون گونگ در میدان تیان‌آن‌من نزدیک می‌شود و پارچه‌ نوشته‌ای را که روی آن سه کلمه «حقیقت، نیکخواهی و بردباری » (سه اصل فالون گونگ ) نوشته شده را با خشونت از دستش می‌قاپد.  ( via Minghui.org )
یک مأمور پلیس به یک تمرین‌کننده فالون گونگ در میدان تیان‌آن‌من نزدیک می‌شود و پارچه‌ نوشته‌ای را که روی آن سه کلمه «حقیقت، نیکخواهی و بردباری » (سه اصل فالون گونگ ) نوشته شده را با خشونت از دستش می‌قاپد. ( via Minghui.org )
یک مأمور پلیس به یک تمرین‌کننده فالون گونگ در میدان تیان‌آن‌من نزدیک می‌شود و پارچه‌ نوشته‌ای را که روی آن سه کلمه «حقیقت، نیکخواهی و بردباری » (سه اصل فالون گونگ ) نوشته شده را با خشونت از دستش می‌قاپد. ( via Minghui.org )

تاریخ همیشه خود را تکرار می‌کند. دو هزار سال پیش، نرون، امپراطور روم، پایتخت امپراطوری خود را آتش زد و تلاش کرد تا مسیحیان را مقصر جلوه دهد. پس از آن آزار و شکنجه مسیحیان را آغاز کرد تا آنان را وادار کند از ایمان خود دست بکشند. حدود دو هزار سال بعد، در ۲۰ ژوئیه ۱۹۹۹، جیانگ زِمین، رهبر حزب کمونیست چین، آزار و شکنجه فالون گونگ و ده‌ها میلیون نفر از مردمی که به آن گرایش داشتند را آغاز کرد و اینگونه موجی از وحشت و خشونت تمام کشور را فرا گرفت.

حزب کمونیست چین، از هر شیوۀ ممکنی که در طول تاریخ وجود داشت، برای حمله به فالون گونگ و سرکوب آن استفاده کرد. اما تمرین کنندگان فالون گونگ نه تنها عقب ننشستند، بلکه از طریق نافرمانی صلح‌آمیز به مقابله با آزار و شکنجه پرداختند و با تکیه بر ارزش‌های جهانی « حقیقت، نیکخواهی و بردباری » در برابر دروغ‌ها و آزار و شکنجه حزب کمونیست ایستادگی کردند.

در طول ۲۰ سال گذشته، این جمعیت چند ده میلیون‌ نفری صلح طلب که به تمرینات مدیتیشن می‌پردازند، مسیر قابل توجهی را ایجاد کرده‌اند. هم زمان که حقیقت و عدالت جای خود را به خشونت کمونیستی می‌دهد، آنان از جان خود، و خون خود در این راه مایه گذاشتند، تا حقیقت و عدالت پیروز شود.

ثبات ایمان

فالون گونگ، که به عنوان فالون دافا نیز شناخته می‌شود در تاریخ ۱۳ می ۱۹۹۲ توسط آقای لی‌هنگجی بنیان گذاشته شد. آموزه‌های فالون گونگ بر اساس اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری استوار است. پنج مجموعه تمرینات مدیتیشن مربوط به این روش در سراسر چین به سرعت از بین مردم گسترش یافت، به طوری که مردم چین معجزه سلامتی و بهبود اخلاقی را تجربه کردند.

فالون گونگ ، توانست معنویت عمیق و ارزش‌های راستینی که ریشه در سنت کهن چینی‌ها دارد را در مردم چین بیدار کند. معنویت و ارزش‌هایی که برای چندین دهه توسط حزب کمونیست سرکوب شده بود. این تمرین و آموزه‌های آن، مردم چین را به سمت تزکیه و پالایش شخصیت خود هدایت کرد، و تقویت وضعیت اخلاقی جامعه سکولار چینی را موجب شد.

در طول دهه ۱۹۹۰، در سراسر چین از شهرهای بزرگ گرفته تا روستاها، تمرین‌کنندگان فالون گونگ هر روز صبح در حال تمرینات خود، همراه با موسیقی آرام مدیتیشن دیده می‌شدند.

در اوایل سال ۱۹۹۹، برآورد دولت چین، تعداد تمرین‌کنندگان فالون گونگ را حدود ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر برآورد کرد. یک تحقیق انجام شده توسط یک مقام ارشد چینی نشان داد که فالون گونگ نه تنها آسیبی با خود به همراه نیاورده است، بلکه مزایای بی‌شماری را برای مردم و دولت چین به ارمغان آورده است.

با این حال، محبوبیت روز افزون فالون گونگ و شمار زیادی از افراد که به تمرین فالون گونگ گرایش پیدا کردند، خاری در چشم جیانگ‌زِمین، رهبر وقت حزب کمونیست چین شد. جیانگ که محبوبیت فالون گونگ را یک تهدید علیه قدرت سیاسی خود و علیه ایدئولوژی الحادی کمونیسم می‌دید، مبارزه‌ای ویرانگر را علیه فالون گونگ برنامه‌ریزی و اجرا کرد. به این شکل جیانگ زمین، در ماه ژوئیه ۱۹۹۹ علیه میلیون‌ها نفر از مردم چین که « حقیقت ، نیکخواهی و بردباری » را سرلوحه زندگی خود قرار دادند، اعلام جنگ کرد.

با گذشت دو دهه پس از آن تاریخ، آزار و شکنجه فالون گونگ یکی از وخیم‌ترین پرونده‌های جنایت علیه بشریت در تاریخ بوده است و در بسیاری از موارد، از نظر عمق جنایات مرتکب شده، نمونه‌ دیگری برای آن در دنیا وجود ندارد. تمام چین قربانی این فاجعه شده است.

سیاست نسل کشی

در تاریخ ۷ ژوئن ۱۹۹۹، پیش از شروع رسمی مبارزه علیه فالون گونگ، جیانگ زمین دستور ایجاد یک سازمان حزبی غیرقانونی به نام اداره ۶۱۰ برای هماهنگی و هدایت سرکوب‌ را صادر کرد. اداره‌ای که از نظر ساختار و عملکرد با گشتاپو در زمان آلمان نازی قابل مقایسه بود.

جیانگ اعلام کرد که طی سه ماه فالون گونگ را از بین می‏برد. او برای این هدف، سه سیاست کثیف را در پیش گرفت و آن را به تمام سطوح حکومت ابلاغ کرد: اول – آن‌ها را از نظر مالی ورشکسته کنید، دوم -شهرت و خوش‌نامی‌شان را از بین ببرید، سوم – جسم‌شان را نابود کنید.

او خواست که تمرین‌کنندگانی که در نتیجه این آزار و شکنجه به قتل می‌رسند، « خودکشی» اعلام شود و جسدشان فوراً بدون احراز هویت، سوزانده شود.

رژیم چینی، تمام منابع موجود از جمله دادگاه‌ها، ادارات تبلیغاتی، نهادهای فرهنگی و سیاسی و مدارس را تلاش برای از بین بردن فالون گونگ بسیج کرد.

رسانه‌های دولتی از جمله تلویزیون، رادیو، روزنامه‌ها و اینترنت در تمام سطوح، در خدمت حزب قرار گرفتند تا اخبار دروغین را در خصوص فالون گونگ منتشر کنند و در راستای سیاست « شهرت آنها را از بین ببرید » عمل کنند. آنها دروغ‌های فراوانی با هدف ایجاد نفرت از فالون گونگ پخش کردند. دروغ‌هایی نظیر « ۱۴۰۰ مرگ و میر در نتیجه فالون گونگ »، « خودسوزی در میدان تیان‌آن‌من »، و این ادعا که فالون گونگ تهدیدی برای حزب است که توسط نیروهای ضد چین در خارج از کشور تدارک دیده شده است.

حزب کمونیست چین دامنه تبلیغات دروغین خود را در خارج از کشور نیز گسترش داد تا فالون گونگ را یک فریب جلوه دهد و مسئله را سیاسی کند. در نتیجه بسیاری از رسانه‌های بین‌المللی تبلیغات فریبکارانه و روایت‌های دروغی را که توسط حزب کمونیست ساخته شد را تکرار کردند و به این شکل آزار و اذیت فالون گونگ را به مرحله جهانی رساندند و مخاطبان خود را به سوء تفاهم و یا خصومت نسبت به این تمرین سوق دادند.

رژیم چین تحت رهبری جیانگ، از خشونت شدید، تبلیغات دائمی و تاکتیک‌های ضد انسانی شستشوی مغزی استفاده کرد تا تمرین‌کنندگان فالون گونگ بین ایمان و زندگی، یکی را انتخاب کنند.

در طی آزار و شکنجه، میلیون ها نفر از تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ را که حاضر به انکار اعتقاد و ایمان خود نبودند، در زندان‌ها، اردوگاه‌های کار اجباری، بازداشتگاه‌ها، بیمارستان‌های روانپزشکی، کمپ‌های ترک اعتیاد، و زندان‌های سیاه غیر رسمی، حبس کردند. گروه‌های حقوق بشر بیش از ۱۰۰ شیوه شکنجه را ثبت کردند که توسط مقامات چینی بر روی تمرین‌کنندگان فالون گونگ اعمال می‌شد. آنها داروهای فلج‌کننده اعصاب و سموم را به بدن تمرین‌کننده‌ها تزریق می‌کردند و بسیاری را به این شکل به قتل رساندند.

به دلیل سختی انتقال اطلاعات از سرزمین چین به خارج، تخمین تعداد واقعی مرگ و میر ناشی از آزار و اذیت دشوار است. وب‌سایت مینگهویی ( Minghui.org ) ، یک تارنمای تأسیس شده توسط تمرین‌کنندگان فالون گونگ و مستقر در خارج از چین است که با هدف گزارش‌دهی دقیق درباره آزار و شکنجه فالون گونگ ایجاد شده است. این وب سایت مرگ ۴۳۲۲ نفر از تمرین‌کنندگان که رسماً اعلام شده است را منتشر کرد است. با این حال، این آمار بسیار ناقص است، و تعداد واقعی کشته‌شده‌ بسیار بیشتر است.

این آمار فقط یک قطعه کوچک از واقعیت بسیار ناراحت کننده است. چرا که بسیاری از مرگ و میرها یا گزارش نشده است، یا به دلیل این که قربانیانی که تحت شرایط بسیار محرمانه کشته شده‌اند، ناشناخته مانده است. برای نمونه مرگ در نتیجه برداشت اعضای بدن از این دست است.

علاوه بر شکنجه‌های جسمی و روحی، حزب کمونیست اقدام به نقض حقوق عمومی و شهروندی تمرین‌کننده‌های فالون گونگ می‌کند. به طوری که  آنها را از محل کارشان یا مدرسه و دانشگاه اخراج می‌کند و از حقوق بازنشستگی و دیگر مزایای رفاهی محروم‌شان می‌کند و زندگی بسیاری از زوج‌هایی که تمرین کننده بودند در نتیجه آزار و شکنجه بی‌رحمانه حزب کمونیست از هم متلاشی شده است.

وکلا و مدافعین حقوق بشر چینی از جامعه بین‌المللی خواسته‌اند که آزار و شکنجه فالون گونگ را به عنوان شدیدترین مورد نقض حقوق بشر در جهان تشخیص دهند. آزار و شکنجه‌ای که از نظر مقیاس و زورگویی با هیچ مورد دیگری قابل مقایسه نیست و به مراتب بیش از حد یک جنگ تمام عیار است.

برداشت اجباری اعضای بدن

گزارشات متعدد و تحقیقات مستند زیادی نشان می‌دهد که عوامل حزب کمونیست چین با برداشت اندام حیاتی بدن شمار بسیار زیادی از تمرین‌کنندگان با هدف فروش در بازار پیوند عضو، موجب مرگ آنان شده است. اقدامی که از نظر شرارت بی‌سابقه است.

از سال ۱۹۹۹، تعداد عمل‌های پیوند عضو در چین افزایش چشمگیری داشته است. یعنی درست از سالی که آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان آغاز شد. بسیاری از پزشکان در بیمارستان‌های چین به محققان که به طور ناشناس در این خصوص تحقیق می‌کردند گفته‌اند که اعضای پیوندی که ارائه می‌دهند از تمرین‌کنندگان فالون گونگ به دست آمده است.

در ماه مارس سال ۲۰۰۶، یک زن از شمال شرقی چین که در ایالات متحده زندگی می‌کرد، اولین شاهد در این خصوص بود. وی زمانی در خصوص این جنایات شهادت داد که شوهر سابقش از سال ۲۰۰۰ اقدام به خارج کردن قرنیه چشم هزاران تمرین کننده فالون گونگ کرده بود. هیچ یک از قربانیان زنده نماندند، چرا که دیگر جراحان سایر اندام نظیر قلب، کلیه و کبد را خارج می‌کردند.

در سال‌های پس از آن، سازمان جهانی تحقیق در مورد آزار و شکنجه فالون گونگ و سایر سازمان‌ها و محققان مستقل تحقیقات گسترده‌ای انجام داده و ادعاهای برداشت اعضای بدن را تایید کردند. یکی از محققان آن را جنایتی دانست که « هرگز پیش از این در این سیاره دیده نشده » است.

در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۱۳، پارلمان اروپا قطعنامه‌ای را به تصویب رساند و طی آن از چین خواست فوراً برداشت اجباری اعضای بدن را خاتمه داده و همه زندانیان عقیدتی از جمله تمرین‌کنندگان فالون گونگ را آزاد کند.

در ۱۹ ماه می سال ۲۰۱۶ ، سازمان جهانی تحقیق در مورد آزار و شکنجه فالون گونگ، گزارشی جامع ارائه داد که در آن مکالمات ضبط شده تلفنی محققانی که با بیمارستان‌های چین تماس گرفته‌اند به همراه دیگر شواهد حکایت از آن داشت که برداشت اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون گونگ با حمایت حزب کمونیست صورت می‌گیرد و فرمان آن شخصا توسط جیانگ‌زمین صادر شده است.

در ۱۳ ژوئن سال ۲۰۱۶، مجلس نمایندگان ایالات متحده مجلس لایحه ۳۴۳ را به تصویب رساند و ضمن آن عمل برداشت اجباری اعضای بدن در چین را محکوم کرد.

در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶، دیوید کیلگور، دیوید ماتاس و اتان گوتمن، سه محقق، نویسنده و فعال حقوق بشر یک گزارش ۷۰۰ صفحه‌ای درباره برداشت اجباری اعضای بدن در چین منتشر کردند. آنها تخمین زدند که بیمارستان‌های چین سالانه بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار عمل جراحی پیوند انجام داده‌اند که منبع اصلی اعضای پیوندی، تمرین‌کنندگان فالون گونگ هستند.

در ژوئن ۲۰۱۹، مقامات یک دادگاه مردمی در لندن پس از بررسی و تحقیقی یک ساله، به اتفاق آرا به این نتیجه رسیدند که در چین زندانیان عقیدتی، به خصوص تمرین کنندگان فالون گونگ، در مقیاسی وسیع، با هدف برداشت اندام‌های حیاتی‌شان به قتل می‌رسند و این جنایات همچنان ادامه دارد. این دادگاه چین را به نسل کشی متهم کرد.

خرابکاری اقتصادی

آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان بی‌گناه فالون گونگ طی دو دهه گذشته، مقادیر زیادی از منابع مالی، انسانی و اجتماعی چین را صرف خود کرده است.

براساس تحقیقات سازمان جهانی تحقیق در مورد آزار و شکنجه فالون گونگ، ( WOIPFG ) چین در طول اوج سال‌های آزار و شکنجه فالون گونگ، تقریبا یک چهارم درآمد سالانه خود را صرف سرکوب فالون گونگ کرد. یکی دیگر از منابع نشان می‌دهد که حزب کمونیست چین سه چهارم تولید ناخالص داخلی چین را برای حفظ آزار و شکنجه فالون گونگ صرف کرده است. یکی از مقامات وزارت دارایی چین اذعان کرد که « سیاست سرکوب فالون گونگ با مبلغ قابل توجهی از بودجه تأمین شده است. بدون این پول، پیشبرد این سرکوب غیرممکن بود. »

دار و دسته جیانگ زمین، میلیون‌ها نفر از کارکنان حکومت را برای اعمال این آزار و اذیت بسیج کرد. حقوق، دستمزد، پاداش، اضافه کاری و سایر مزایای مورد استفاده این افراد بیش از ۱۰۰ میلیارد یوآن در هزینه‌های سالانه است. »

نمونه‌های دیگری از هزینه‌های مرتبط با سرکوب فالون گونگ عبارتند از استفاده از پاداش‌های مالی تشویق شهروندان عادی که گزارش تمرین‌کنندگان را به مقامات بدهند، استخدام عوامل خارجی و اراذل و اوباش برایپیشبرد آزار و اذیت تمرین‌کنندگان فالون گونگ در خارج از کشور، خرید رسانه‌های چینی غربی علیه فالون گونگ.

سوء استفاده از قانون و نقض آن

آزادی عقیده در قانون اساسی چین تضمین شده است و هیچ قانونی وجود ندارد که فالون گونگ را منع کند. با این حال، هرگونه فعالیت مربوط به فالون گونگ مانند انجام تمرینات، داشتن کتاب‌های این روش مانند جوآن‌فالون، دانلود مطالب مربوط به فالون گونگ از اینترنت، یا صحبت با دیگران در مورد این تمرین، همگی منجر به مجازات‌های سنگین خواهد شد.

در ۳۰ اکتبر ۱۹۹۹، جیانگ زمین به مجلس نمایندگان چین دستور داد تا قانون « فرقه‌های شیطانی » را تصویب کنند، تا به این شکل به آزار و شکنجه فالون گونگ وجهۀ قانونی دهند.

وکلای حقوق بشر چین مبارزات علیه فالون گونگ را غیرقانونی در نظر می گیرند؛ زیرا قانون اساسی چین را نقض می‌کند و از اراده شخصی جیانگ زمین نشأت می‌گیرد. استفاده از ماده ۳۰۰ قانون مجازات برای محکوم کردن تمرین‌کنندگان فالون گونگ، سوء استفاده از قانون است، و اداره ۶۱۰ ، که به دستور جیانگ زمین تأسیس شده بود، خود نهادی کاملاً غیر قانونی بود.

دفتر ۶۱۰ توسط کمیته مرکزی سیاسی و حقوقی حزب کمونیست ( PLAC ) هدایت می‌شود. کمیته‌ای که به کلیه سطوح امنیت عمومی، دادستانی و سیستم قضایی نظارت می‌کند. این امر به ۶۱۰ دفتر توانایی دستکاری در سیستم حقوقی چین را داد و آن را یک نیروی قدرتمند در آزار و شکنجه فالون گونگ کرد. در عین حال، با هدایت کارکنان قضایی و پرسنل اجرای قانون به نقض قانون، حزب کمونیست چین باعث خسارتی گسترده و ماندگار در نظام حقوقی چین شد.

نقض گسترده قانونی برای انجام آزار و شکنجه فالون گونگ، به گروه‌های مختلف دیگری همچون مخالفان، سایر زندانیانعقیدتی، وکلای حقوق بشر و شهروندان عادی چینی نیز ضربه زده است. سوءاستفاده کمیته مرکزی سیاسی و حقوقی حزب از قانون فرصت هایی را برای فساد اعضای جناح جیانگ زمین و دیگر مقامات حزب در راستای سوءاستفاده از قدرت فراهم کرده است.

چین در بحران اخلاقی

تجاوز و حمله حزب کمونیست به اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری، چین و مردم چینی را به یک ورطه سقوط اخلاقی سوق داده است. قربانیان حقیقی این آزار و شکنجه، مردم چین هستند که توسط دروغ و تبلیغات حزب مسموم شده‌اند.

تلاش جیانگ برای پیشبرد آزار و شکنجه فالون گونگ، فساد اداری در چین را منجر شد. او و متحدانش وفاداری مسئولین زیردست را با اعطای فرصت‌هایی برای ارتقاء و کسب سودهای غیرقانونی تضمین کردند. آن دسته از مقامات حزب که بیش از سایرین در آزار و شکنجه فالون گونگ فعال بودند ارتقاء می‌یافتند و خبرچین‌ها و اراذل و اوباش و زندانیان معمولی که اقدام به ضرب و جرح تمرین‌کنندگان می‌کردند، پاداش دریافت می‌کردند. بعضی از افسران پلیس هنگام دستگیری تمرین‌کنندگان، به طور آشکارا اعتراف کردند که جرایمی مانند دزدی و فحشا و قمار برای آنها اهمیتی ندارد، اما پیروی از اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری جرم در نظر گرفته می‌شود.

افراد بی‌شماری در جریان آزار و شکنجه، از کارکنان انتظامی گرفته تا کارکنان رسانه‌ها و کادر پزشکی که در برداشت اعضای بدن شرکت می‌کنند، تبدیل به شریک‌ جرم‌های حزب کمونیست شده‌اند. بسیاری از آنها وجدان خود را در پی جنایات حزب علیه بشریت از دست داده‌اند.

درسطح بین‌المللی، جیانگ زمین صادر کننده نفرت بوده است. وی با دادن رشوه و تهدید دولت‌ها، رسانه‌ها و سازمان‌های خارجی آنها را به چشم پوشی و یا حتی کمک به آزار و اذیت هدایت می‌کرد. حزب کمونیست چین با درک روابط و منافع اقتصادی، کشورهای خارجی را وادار می‌کرد تا در مقابل نسل‌کشی حزب سکوت کنند. در برخی موارد، جیانگ حتی حق حاکمیت خود را در ازای حمایت دولت‌های خارجی فروخته است.

حزب کمونیست، خوبی را مجازات می‌کند و شرارت را پاداش می‌دهد. این حزب درب جهنم را به روی مردم گشوده است. در چین امروز، فساد و سقوط اخلاقی طاعون جامعه شده است و تولید محصولات آلوده، تقلبی و فاسد امری رایج شده است. امروزه سراسر کشور از فقدان صداقت و اعتماد و درستی رنج می‌برد که این نتیجه مستقیم عملکرد حزب کمونیست چین است.

اهمیت مقاومت صلح‌آمیز

طی دو دهه گذشته، تمرین کنندگان فالون گونگ در داخل و خارج از سرزمین چین، از هر وسیله‌ای که برای آنها در اختیار دارند، برای افزایش آگاهی در مورد آزار و شکنجه حزب کمونیست چین استفاده کرده‌اند. علیرغم شدت آزار و شکنجه، میلیون‌ها تمرین‌کننده فالون گونگ در چین فعال هستند و در طول ۲۰ سال سرکوب مقاومت ایستادگی کرده‌اند.

این تلاش‌های فداکارانه باعث شد دیگر تمرین‌کنندگان پای حق و اعتقادات خود در برابر ظلم حزب کمونیست بیاستند. در عین حال، تمرین‌کنندگان فالون گونگ ضمن فاش کردن ماهیت حزب کمونیست برای مردم دنیا، راه حل صلح آمیز متلاشی کردن حزب کمونیست چین و بازگشت به فرهنگ سنتی و راستین، و مبتنی بر وجدان و اخلاق انسانی را به دنیا نشان دادند.

شجاعت گفتن حقیقت

از زمان آغاز آزار و شکنجه در سال ۱۹۹۹، بیش از صد هزار تمرین‌کننده فالون گونگ، گاهی اوقات همراه با تمام خانواده‌‌شان، سفر کرده و با فدا کردن زندگی و آزادی خود، به میدان تیان‌آن‌من پکن سفر کرده تا در آنجا فریاد بزنند « فالون دافا خوب است. »

سایر تمرین‌کنندگان در خارج از چین کنفرانس‌های مطبوعاتی را با هدف روشن کردن حقیقت میزبانی کردند، و در داخل چین برخی موفق شدند با هک کردن امواج تلویزیونی دروغ‌های حزب کمونیست را افشا کنند. برخی با نصب پوسترها و آگهی‌ها در خیابان‌ها، یا پخش کتاب‌ها و سایر مطالب چاپ شده یا با گفتگوی چهره به چهره برای افزایش آگاهی مردم درباره فالون گونگ و آزار و اذیت آن تلاش کرده‌اند.

تمرین‌کنندگان فالون گونگ در کشورهای مختلف به سازمان‌های دولتی و یا حامی حقوق بشر برای گفتگو می‌روند، شرکت‌های رسانه‌ای را تأسیس می‌کنند، راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز را سازماندهی می‌کنند، نرم‌افزارهایی را برای شکستن سانسور اینترنت چین طراحی می‌کنند، از طریق تلفن و فکس با مردم داخل چین تماس برقرار می‌کنند، در بسیاری از کشورها، تمرین‌کنندگان فالون گونگ کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌های حزب کمونیست چین تجمع می‌کنند و در آنجا اقدام به در دست گرفتن پلاکارد می‌کنند.

آنها حقایق را در محل‌هایی که گردشگران چینی می‌آیند روشن می‌کنند و تلاش‌های خود را بر روی شهروندان چینی که به جوامع آزاد می آیند متمرکز می‌کنند.

شجاعت تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ در روشن کردن حقایق، الهام بخش بسیاری از چینی‌ها شده است تا در جهت احقاق حقوق بشر در چین تلاش کنند و برای مقابله با بحران اخلاقی که حکومت کمونیستی ایجاد کرده تلاش کنند.

از این طریق بسیاری از چینی‌ها، با درک حقایق، تصورات پیشین خود را درباره فالون گونگ تغییر داده‌اند و شروع به ابراز همدردی، حمایت و تحسین فالون گونگ کرده‌اند. بسیاری دیگر شروع به تمرین فالون گونگ کرده‌اند. بیش از ۱۰ سال است که بیشتر از ۱۰۰ وکیل و حقوقدان چینی از امنیت خود برای دفاع از تمرین‌کنندگان فالون گونگ در دادگاه مایه گذاشته‌اند. بسیاری از چینی‌ها برای نجات تمرین‌کنندگان فالون گونگ دستگیر شده توسط مقامات تلاش کرده‌اند. حتی برخی از افسران پلیس، مقامات حزب و اعضای سیستم قضایی تصمیم به ایستادن در کنار عدالت، و پیروی از وجدان خود کرده‌اند، به جای مشارکت در آزار و شکنجه فالون گونگ.

یکی از رسانه‌های حرفه‌ای در داخل چین اظهار داشت که تمرین‌کنندگان فالون گونگ از جانب همه مردم دنیا برای آزادی عقیده مبارزه می‌کنند. طی سال‌های گذشته در طول مناسبت‌ها و تعطیلات مهم چینی، بسیاری از افرادی که فالون گونگ را تمرین نمی‌کنند، با ارسال پیام‌های تبریک و کارت‌های پستال، سپاسگزاری و قدردانی خود را به بنیانگذار فالون گونگ ، آقای لی هنگجی ابراز داشتند، و نیز مراتب قدردانی خود از فالون دافا ابراز داشته‌اند، و نیز آرزو کرده‌اند که دوباره روزی برسد که چینی‌ها بتوانند دوباره آن را آزادانه تمرین کنند.

اخیرا دولت‌ها و مقامات مختلف در سراسر جهان، از جمله ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا و تایوان، به طرق مختلف حزب کمونیست چین را برای نقض گسترده آزادی مذاهب در چین محکوم کرده‌اند. آنها از چین خواسته‌اند تا فوراً آزار و اذیت فالون گونگ را پایان دهند و برداشتن اعضای بدن را متوقف کنند و تمامی تمرین‌کنندگان فالون گونگ را که اکنون در بازداشت هستند، آزاد کنند.

فالون گونگ از طریق چین به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا گسترش یافته و میلیون‌ها طرفدار با ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف پیدا کرده است. برای گردشگران چینی اغلب جالب است که فالون گونگ در سراسر جهان تمرین می‌شود. برخی از آنها به تمرین کنندگان فالون گونگ گفته‌اند « شما امید چین هستید.»

فروپاشی کمونیسم

در جریان آزار و شکنجه فالون گونگ، حزب کمونیست چین اقدامات خشونت‌آمیز بدخواهانه بسیاری را مرتکب شد و دروغ‌های بسیار بزرگی را گفت. روش‌ها و ماهیت سرکوب حزب کمونیست، برگرفته از تمام سرکوب‌هایی است که این حزب در طول حکومت هفتاد ساله‌اش در چین داشته است.

تمرین‌کنندگان فالون گونگ در ماه نوامبر سال ۲۰۰۴، برای افشای استبداد کمونیسم در چین، مجموعه مقالاتی به نام « نُه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست » را در چین و سراسر دنیا منتشر کردند. آنها همچنین جنبشی به نام تویی‌دانگ ( خروج از حزب کمونیست ) را در سراسر دنیا به راه انداختند و از این طریق به میلیون‌ها نفر از مردم چین کمک کردند از حزب کمونیست چین خارج شوند.

« نُه شرح و تفسیر » و جنبش تویی‌دانگ، حزب کمونیست چین را از بین خواهد برد و چین را تغییر خواهد داد. یک مبارزه ایدئولوژیک بین دنیای آزاد و کمونیسم جهانی طی قرن گذشته به وقوع پیوسته استکه در واقع این نزاع، آزمونی برای سنجش وجدان و اخلاق انسانی است.

« نُه شرح و تفسیر » که توسط اِپُک‌تایمز منتشر شد، برای نخستین بار ماهیت کمونیسم را به عنوان یک روح اهریمنی افشا کرد. روحی اهریمنی که در تضاد با آسمان، زمین و بشریت است. « نُه شرح و تفسیر » ماجرای پشت تبانی جیانگ زمین، و حزب کمونیست برای آزار و شکنجه فالون گونگ را فاش کرد، و نیز سرکوب بودیسم در چین توسط حزب کمونیست را تشریح می‌کند. اعمالی که در نهایت منجر به فروپاشی حزب کمونیست خواهد شد.

در نوامبر ۲۰۱۷، نویسندگان « نُه شرح و تفسیر » اقدام به انتشار کتاب جدیدی به نام « هدف نهایی کمونیسم » و پس از آن انتشار  کتاب « شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما » کردند.

این کتاب‌ها، جزئیات ماهیت کمونیسمف به عنوان یک روح اهریمنی را تشریح می‌کند. به طوری که هدف نهایی کمونیسم را نابود کردن فطرت و سرشت بشری از طریق از بین بردن فرهنگ سنتی و نفی ایمان انسان به الهیات می‌داند.

مقاومت تمرین‌کنندگان فالون گونگ در برابر آزار و شکنجه حزب کمونیست، انتشار « نُه شرح و تفسیر » و جنبش تویی‌دانگ (خروج از حزب کمونیست)، مردم را تشویق می‌کند تا بین خود و حزب یک خطر فاصل ترسیم کنند. این چیزی نیست جز نجات حیات‌هایی که توسط کمونیسم هدف نابودی قرار گرفته‌اند. این شکست دادن حمله کمونیسم به اخلاق و ایمان و نجات بشریت از نابودی است.

تجدید سنت و گذشت در امید

در فرهنگ سنتی، ایمان به خدا، مبنای تمدن و اخلاق است. ارزش‌های سنتی زیربنای رفتار مردم و توسعه پایدار جامعه است. با این حال، مخالفت حزب کمونیست چین با آسمان، زمین و انسانیت، و تخریب سنت و ایمان الهی، موجودیت بشر را تهدید می‌کند.

تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ در عین اعتراض به حزب کمونیست چین، همزمان متعهد به احیای فرهنگ سنتی، بازسازی اخلاقیات و بیرون آوردن بشریت از تله‌هایی نظیر کفر و الحاد، نظریه کامل داروین، انحطاط معنوی و اخلاقی، و در نهایت بازگشت آنها به سمت مسیر صحیح است.

از سال ۲۰۰۶، هنرهای نمایشی شن یون، هر سال به نقاط مختلف جهان سفر می‌کند و می‌توان گفت که این مهمترین رویداد فرهنگی زمان ما است.

شن‌یون در سال ۲۰۰۶ توسط گروهی از هنرمندان نخبه چینی در خارج از چین تاسیس شد و از آن زمان به بزرگ‌‌‏ترین شرکت رقص و موسیقی کلاسیک در جهان تبدیل شده است. به گفته وب‌سایت این شرکت، ماموریت شن‌یون احیای فرهنگ از دست رفته چین باستان و ترویج آن در دنیا است. از آن زمان تا کنون شن‌یون با این هدف یه شهرها و مناطق مهم دنیا سفر کرده و با میلیون‌ها نفر ارتباط برقرار کرده است.

در فصل گذشته شن یون، که از ۱۲ دسامبر سال ۲۰۱۸ تا ۱۲ ماه مه سال ۲۰۱۹ ادامه داشت، شش گروه شن‌یون، نزدیک به ۶۷۰ اجرا در ۱۵۰ شهر با سالن‌های مملو از تماشاچی داشتند.

شن‌یون اشکال هنری سنتی فرهنگ انسانی را احیا می کند و ارزش‌های سنتی را ارتقا می‌دهد. این نمایش، یک تجربه هنری زیبا و فاخر و راستین را به مخاطبان خود ارائه می‌دهد، همراه با یک پیام روشن : بازگشت به مسیری صالح، همراه با قلبی سرشار از نیکخواهی.

حزب کمونیست چین به سمت نابودی حرکت می‌کند

حزب کمونیست دقیقاً ۲۰ سال است که فالون گونگ را تحت آزار و شکنجه قرار داده و با انجام این کار، سرنوشت خود را رقم زده است.

از سال ۲۰۰۰ تمرین‌کنندگان فالون گونگ در حدود ۲۰ کشور دنیا اقدام به پیگرد حقوقی بسیاری از مقامات جنایتکار حزب کمونیست کرده‌اند. جیانگ زمین، رهبر وقت حزب کمونیست که اصلی‌ترین نقش را در راه‌اندازی آزار و شکنجه فالون‌گونگ داشت، در صدر این پیگرد قرار دارد. دیگر مقامات وابسته به وی، نظیر لوگان، ژو یونگ‌کانگ، بوشیلای، زنگ چینگ‌هونگ و سایرین نیز در لیست پیگرد قانونی قرار دارند.

همچنین تمرین‌کنندگان شکایت‌های حقوقی زیادی علیه مقامات مسئول در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های چین در خارج از کشور را پیش برده‌اند.

به گفته وب‌سایت مینگهویی، از ماه می سال ۲۰۱۵، حدود ۲۱۰ هزار تمرین‌کننده فالون گونگ علیه جیانگ زمین، به اتهام جنایت علیه بشریت و نسل کشی شکایت کرده‌اند و دادخواست خود را به مقامات قضایی چین ارائه داده‌اند.

تا اوائل دسامبر ۲۰۱۸، در مجموع بیش از ۳ میلیون نفر از ۳۴ کشور در سراسر جهان، علیه جیانگ زمین اقامه دعوی کرده‌اند و عدالت درباره او اجرا شود.

خوبی پاداش داده می‌شود و شرارت با کیفر روبرو می‌شود. مینگهویی و سایر رسانه‌ها نام و مشخصات ده‌ها هزار تن از مأموران و مقامات حزب کمونیست چین را که فالون گونگ را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند، ثبت کرده است. بسیاری از آنها به عقوبت دچار شده‌اند. به طوری که با مصایب مختلف و بدبختی‌هایی نظیر بیماری‌های خطرناک و مرگ دردناک دچار شده‌اند.

در ماه می امسال، دولت ایالات متحده طی اعلامیه‌ای گفت که قصد دارد در مورد صدور ویزا برای مقاماتی که در کشورهای مختلف اقدام به آزار و اذیت معتقدین به مذاهب مختلف کرده‌اند، سختگیری‌ کند و آنها را از ورود به ایالات متحده منع کند. طبق این اعلامیه به تمرین‌کنندگان فالون گونگ در ایالات متحده گفته شده است که می‌توانند فهرست افرادی را که فالون گونگ را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند را ارائه نمایند.

در تاریخ ۳ ژوئن، سفارت ایالات متحده در پکن، در پستی در شبکه اجتماعی خود، با اشاره به قانون پاسخگویی حقوق بشری جهانی ماگنیتسکی، تصریح کرد که همه مقامات و هم‌دستان آنها که در نقض حقوق بشر دست دارند، به طور بالقوه تحت تحریم‌های آمریکا، از جمله محدودیت صدور ویزا و مسدود کردن دارایی‌های آنان در ایالات متحده قرار دارند.

در روز ۵ ژوئن، سازمان جهانی تحقیق در مورد آزار و شکنجه فالون گونگ با انتشار اعلامیه‌ای « فهرستی جامع از مجرمان و جنایت انجام شده در خصوص آزار و اذیت فالون گونگ » را منتشر کرد و از تمام انسان‌های شریف در سراسر جهان دعوت شده است تا اقداماتی فوری در جهت تکمیل فهرست جهت ارائه آن به دادگاه و شکایت از جیانگ زمین به جرم جنایت علیه بشریت کنند.

حزب کمونیست چین در حال حاضر در معرض آشفتگی در داخل و خارج از کشور قرار دارد و شکایت‌های مدنی از حزب کمونیست، در نتیجه تظاهرات‌ها و اعتراضات مردمی این آشفتگی را بیشتر کرده است.

در همین حال، حزب کمونیست چین در عرصه های متعدد از جنگ تجاری ایالات متحده و چین، سرقت فناوری، دیپلماسی، مسائل نظامی، فرهنگ و رسانه‌ها در تنگنا قرار دارد.

از سرزمین اصلی چین گرفته تا هنگ کنگ و تایوان و فراتر از آن، مردم در پی عدالت‌خواهی علیه حزب کمونیست طغیان کرده اند. در نهایت موجی از مقاومت در برابر حزب کمونیست چین باعث فروپاشی استبداد کمونیستی در چین خواهد شد.

تاریخ دوباره در حال نوشته شدن است

نرو روم را به آتش کشید و مسیحیان را قتل‌عام کرد، اما نتوانست جلوی گسترش ایمان راستین و خداپرستی را بگیرد. در دوران امروزی، در واپسین سال قرن اخیر، حزب کمونیست چین با راه انداختن آزار و شکنجه فالون گونگ، یک نبرد تمام عیار بین خیر و شر به راه انداخت.

اینها تصادفی نیست. امروز، تاریخ نشان داده است که در هر جایی که حزب کمونیست چین فاجعه و ویرانی به بار می‌آورد، فالون گونگ امید و رستگاری را ارائه می‌دهد.

بگذارید ۲۰ ژوئیه امسال را که مصادف است با بیستمین سالگرد شروع آزار و شکنجه فالون گونگ، برایمان یادآوری آن باشد که چشم خود را روی این ظلم و استبداد نبندیم و ندای وجدان خود را بهتر بشنویم. میلیون ها نفر هنوز به ماهیت کمونیسم و حزب کمونیست چین پی نبرده‌اند. آنها عواقب دوستی با شیطان را نمی‌دانند.

در حال حاضر، هنوز تعداد زیادی از تمرین‌کنندگان فالون گونگ در زندان‌ها و اردوگاه‌های کار اجباری رنج می‌برند و با شکنجه و حتی خطر برداشت اعضای بدن مواجه هستند. آزار و شکنجه باید پایان یابد. هر روزی که این آزار و شکنجه ادامه می‌یابد، در آن روز اهریمن کمونیسم بر وجدان انسانی پیروز است.

ما یاد تمامی تمرین کنندگان فالون گونگ را که جان خود را به خاطر آزادی و حقیقت از دست داده‌اند را گرامی می‌داریم. ما امیدواریم که مردم بیشتر و بیشتری، حقایق گران‌بهایی که تزکیه‌کنندگان با فداکاری و ایثار به آنها اعتبار بخشیده‌اند را گرامی دارند. به این شکل نیکی را انتخاب کنند، اهریمن را رد کنند، و سمت عدالت بایستند.

۲۰ سال است که تمرین‌کنندگان فالون گونگ، دادخواهی صلح‌آمیز خود را علیه خشونت وحشیانه‌ یک رژیم مستبد، آغاز کرده‌اند. آنها با در دست داشتن مشعل امید، به دل تاریکی آزار و شکنجه نقب زدند و این تاریکی را درهم شکستند. تلاش آنان، در تاریخ ثبت و جاودانه خواهد شد، و برای نسل‌های آینده همچون اسطوره و افسانه باقی خواهد ماند.

مطالب دیگر:

فالون دافا، تمرینی معجزه‌‏آسا برای سلامتی جسم و ذهن

فالون گونگ، مدیتیشنی آرام و محبوب

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما : فصل ۷ : نابودی خانواده (قسمت دوم)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی