Search
Asset 2

شش پیشگویی نوستراداموس که به آرامی به وقوع می‌‌‌‌‏پیوندند

نوستراداموس

نوستراداموس

نوستراداموس به عنوان یکی از معروف و دقیق‌ترین پیشگوها در تاریخ شناخته می‌شود. وی برخی از پیش‌گویی‌های تکان‌دهنده سال ۲۰۱۸ را برای ما بجا گذاشته است.

کتاب او «پیشگویی‌‌‌‌‏ها» شامل بیش از هزار شعر چهار مصراعی (رباعی) است که اغلب با سبک رمز و راز برای پیشگویی وقایع آینده نوشته شده است. نوشته‌های او در قرن شانزدهم تکمیل شد و بسیاری از آن‌‌‌‌‏ها تا‌کنون ثابت شده‌اند. چند پیشگویی پیشین اوعبارتند از آتش‌سوزی بزرگ سال ۱۸۷۱ شیکاگو، ظهور آدولف هیتلر در دهه ۱۹۳۰ و آزار و اذیت در حال حاضر گروه معنوی فالون دافا در چین است.

بسیاری از مردم می‌گویند که سخنانش چیزی جز حدس‌ و گمان نبوده است، برخی از روی شانس به حقیقت می‌‌‌‌‏پیوندند و برخی دیگر نه. این که آیا درست است یا خیر، بستگی به تطبیق آن با وقایع دارد. در حوادث پیشگویی شده برای سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی شده که زندگی بر روی زمین مختل خواهد شد و ممکن است «متوقف شود». در اینجا برخی از پیش‌گویی‌های او که به حقیقت پیوسته، آورده شده است. اما در سال پیش‌رو ما با چه چیزی روبرو خواهیم شد؟

مجسمه‌‌‌‌‏ نوستراداموس ساخته شده از موم در فرانسه (Getty Images)

آزار و اذیت فالون دافا در چین که همچنان ادامه دارد

این یکی از پیشگویی‌های معروف نوستراداموس است که دقیقا با دوره اخیر مصادف شده و تنها رباعی با تاریخی دقیق و مشخص است.

او نوشت:

در سال ۱۹۹۹، ماه هفتم

از آسمان یک پادشاه بزرگ وحشت خواهد آمد

تا پادشاه بزرگ آنگولمویس را به زندگی برگرداند

قبل و بعد از اینکه مارس به نام شادی آوردن بر مردم سلطنت کند

(Century X، شماره ۷۲)

در ۲۰ ژوئیه ۱۹۹۹، (هزار و نهصد و نود و نه، ماه هفتم – همانطور که در پیش‌گویی ذکر شده است) «جیانگ زمین»، رئیس سابق حزب کمونیست چین آزار و اذیت میلیون‌ها تمرین‌کننده فالون دافا را در چین با نادیده گرفتن حق ابتدایی آن‌‌‌‌‏ها برای آزادی عقیده آغاز کرد.

بعضی از مفاهیم پیش‌گویی نوستراداموس در بالا به «پادشاه بزرگ وحشت» به مخالفت با وجود خدا در حزب کمونیست چین اشاره می‌کند. «قبل و بعد از آنکه مارس سلطنت کند» که در پیشگویی ذکر شده به ضد الهی بودن حزب کمونیست که پیرو ایدئولوژی مارکسیستی است اشاره می‌کند. حزب کمونیست چین، باورهای فالون گونگ شامل اعتقاد به خدا، آسمان و کائنات را در تضاد با آرمان‌های مارکسیستی در نظر گرفت.

در این عکس پلیس چین با لباس شخصی در حال ضرب و شتم تمرین کننده فالون دافا در چین است (Minghui.org)

فالون دافا که همچنین به عنوان فالون گونگ شناخته می‌‌‌‌‏شود، یک تمرین مدیتیشن تزکیه بر پایه سه اصل اخلاقی حقیقت- نیکخواهی- بردباری است. آقای لی هنگجی این تمرین را در دهه ۱۹۹۰ به عموم در چین معرفی کرد. با توجه به مزایای فوق العاده فالون دافا برای سلامتی، خیلی زود در سراسر کشور محبوب شد و حدود ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر در چین آن را تمرین می‌‌‌‌‏کردند.

رویداد پیشگویی شده ژوئیه سال ۱۹۹۹ بیرحمانه‌ترین، فاجعه نسل‌کشی آن ماه در سراسر جهان بود. علاوه بر این، آزار و شکنجه ۱۰۰ میلیون انسان بی گناه که البته تا به امروز ادامه دارد، چیزی است که تاریخ به عنوان دورانی از ترس و وحشت از آن یاد خواهد کرد. علاوه بر آن، این آزار و شکنجه شکل جدیدی از جنایت را در خود پنهان دارد؛ هزاران نفر از تمرین‌کنندگان فالون دافا تاکنون بخاطر برداشته شدن اعضای سالم بدنشان کشته شده‌اند و سپس به عنوان تجارتی پرسود برای حزب کمونیست چین، فروخته می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

چرا تمرین معنوی فالون دافا در چین مورد آزار و شکنجه قرار دارد

فالون دافا مدیتیشنی آرامش بخش

زمین لرزه‌‌‌‌‏های سهمگین در ایالات متحده و سایر نقاط جهان

نوستراداموس پیشگویی کرد که چندین فعالیت‌ لرزه‌ای عظیم  بخش غربی آمریکای شمالی را خواهد لرزاند و امواج لرزش آن در سراسر جهان احساس خواهد شد. «حلقه آتش» منطقه‌‌‌‌‏ای به طول ۴۰ هزار کیلومتر در حوضه اقیانوس آرام است و ۹۰ درصد زمین لرزه‌های جهان در این منطقه رخ می‌دهد. این منطقه همچنین دارای ۴۵۲ آتشفشان است که طبق گزارش‌های اخیر در هفته جاری تکان خورد!

اخیرا در ۱۹ سپتامبر، مکزیک شاهد وقوع زمین لرزه‌ای بزرگ به قدرت ۷.۱ ریشتر بود. کمتر از یک روز بعد، یک زلزله ۶.۱ ریشتری در ۱۷۵ کیلومتری شرق فوکوشیمای ژاپن رخ داد. در ۲۰ سپتامبر، زلزله ای ۶.۱ ریشتری، نیوزیلند را در۵۸۵ کیلومتری جنوب شهر اینورکارگیل را لرزاند و به دنبال آن زلزله‌ای ۵.۱ ریشتری در شهر ولینگتون رخ داد.

در این عکس پلیس چین با لباس شخصی در حال ضرب و شتم تمرین کننده فالون دافا در چین است (Minghui.org)

وانواتو، جزیره‌ای کوچک در اقیانوس آرام و شرق استرالیا است و در ۲۱ سپتامبر زمین لرزه‌ای ۶.۴ ریشتری را تجربه کرد. یک زلزله ۵.۷ ریشتری ۱۲۵ کیلومتری شمال شرق شهر سورابایا مرکز استان جاوه کشوراندونزی را لرزاند و باعث ترس از فوران آتشفشان کوه آگونگ شد. به این مناطق از ۱۸ سپتامبر هشدار جدی داده شده است. این آتشفشان در فوران قبلی خود در سال ۱۹۶۳ بیش از ۱۰۰۰ نفر را کشت.

نوستراداموس پیشگویی کرد که در زمستان سال ۲۰۱۸ «حلقه آتش‌فشانی اقیانوس آرام» فعال می‌شود و باعث ایجاد زلزله و همچنین فوران سه آتشفشان می‌شود.

طوفان ایرما در جنوب فلوریدا (Getty Images

سیل‌های ویرانگر

پیش‌گویی‌های دیگر از این پیشگوی فرانسوی شامل شکسته شدن رکورد جاری شدن سیل بر روی زمین، طوفان‌ها و تغییرات آب و هوایی شدید و غیرمنتظره در چین، ژاپن، روسیه و حتی استرالیا است. سیل و طوفان‌‌‌‌‏های اخیر در بعضی از نقاط جهان باعث ویرانی و تخریب زیادی شده است.

تشعشعات و پرتوهای خورشیدی باعث ایجاد سوختگی شدید می‌شوند

نوستراداموس نوشت: «پادشاهان، جنگل‌ها را غارت خواهند کرد، آسمان گشوده خواهد شد و زمین از گرما خواهد سوخت.»

طبق گزارش‌های اخیر ناسا،  تشعشعات خورشید در حال افزایش است. در ۶ سپتامبر، SWPC، مرکز پیش‌بینی تغییرات جوی فضا، دو شراره عظیم خورشیدی را شناسایی کرد. انرژی منتشر‌شده توسط این  شراره‌های خورشیدی معادل انرژی یک میلیارد بمب هیدروژنی است.

برخی از محققان می‌گویند این یک هشدار در مورد نابودی جنگل‌ها و افزایش دهانه سوراخ لایه اوزون است که منجر به افزایش تابش پرتوهای مضر به زمین می‌شود.

جنگ جهانی سوم و تروریسم به وقوع خواهد پیوست

در رباعی‌های نوستراداموس، این چنین برداشت می‌شود که او اشاره کرده است که جنگ از حملات تروریستی توسط افراط‌ گرایان اسلامی در فرانسه آغاز می‌شود.

او نوشت: «جنگ بزرگ از فرانسه آغاز خواهد شد و سپس کل اروپا را دربر خواهد گرفت و برای همه طولانی و وحشتناک خواهد بود.»

(Getty Images)
روشن کردن شمع در کنار رستورانی در فرانسه که مورد حمله قرار گرفت (Getty Images)

اما این امیدواری وجود دارد که مطابق با این پیشگویی این جنگ در سال ۲۰۲۵ خاتمه یافته و صلح برپا شود.

نوستراداموس نوشت: «از خاکستر نابودی صلح دوباره متولد خواهد شد، اما تعداد کمی از آن لذت خواهند برد.» این خط آخر رباعی است.

فوران آتشفشان وزوو درایتالیا

او پیش‌گویی کرد که ایتالیا توسط فوران این آتشفشان  تکان خواهد خورد. به گفته زمین شناسان، احتمالا یک فوران بزرگ در پایان سال ۲۰۱۸ یا در اوایل سال ۲۰۱۹ در این منطقه اتفاق خواهد افتاد. این آتشفشان از سال ۱۹۴۴ فوران نکرده و معمولا هر ۲۰ سال یکبار فوران می‌کند. بنابراین، حدود ۷۰ سال است که فشار فورانی بزرگی را شکل داده است. حدود ۳ میلیون نفر نزدیک شهر ناپل زندگی می‌کنند.

(Wikimedia Commons | Mount Vesuvius)

به پیشگویی‌های نوستراداموس باید با توجه به همه نشانه‌های آنچه که در زمین اتفاق می‌افتد نگاه شود. البته توجه داشته باشید که این کلمات پنج قرن پیش نوشته شده‌اند و بسیاری از پیش‌گویی‌ها هم اکنون روی داده‌اند. مهم نیست چه می‌شود، همه باید بیدار شویم و به همنوعانمان کمک کنیم، زیرا در معرض وقوع آشفتگی‌های بزرگی هستیم. شاید تغییر قلب‌ و ذهنمان بتواند منجر به عبور از این بحران‌ها و زمینی سبزتر و آبادتر شود.

همانطور که اشعارش اغلب معانی رمزآلودی دارند، همیشه در مورد تفسیر و تعبیر آن‌‌‌‌‏ها بحث‌‌‌‌‏هایی وجود دارد. بسیاری از پیش‌گویی‌هایش اتفاق افتاده‌‌‌‌‏اند. شاید شما تعبیر دقیق‌تری داشته باشید …

مطالب دیگر:

ماجرای کودکی که از ارتفاع ده‌‌‏ها متری آبشار نیاگارا سقوط کرد

تعداد کوسه‌های جهش یافته دوسر دراقیانوس‌‌‌ها در حال افزایش است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی