Search
Asset 2

۳ راه حل برای داشتن اندامی متناسب با استفاده از دستگاه‌‌‏های الکترونیکی کوچک

(Shutterstock*)
(Shutterstock*)
(Shutterstock*)

این روزها پیشرفت فن‌‌‏آوری همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است و موجی از این تاثیرات در ورزشِ تناسب اندام به وضوح قابل بررسی است. تقویت فناوری‌‌‏های نوین باعث دست‌‌‏یابی به شتاب سنجی شده است که حس‌‌‏گر حرکت، سرعت و جهت می‌‌‏باشد. این دستگاه تناسب اندام، وسیله‌‌‏ای کوچک است که به ورزش‌‌‏کار کمک می‌‌‏کند بداند چه مقدار انرژی مصرف کرده است.

در اینجا ۳ روش مفید تناسب اندام  که توسط این دستگاه‌‌‏های کوچکِ قابل حمل انجام‌‌‏پذیر است، ارائه می‌‌‏گردد.

ایجاد تحرک بیشتر

مطالعات اخیر نشان داده که انجام ورزش‌‌‏های منظم باعث کاهش شدید اثرات مرگ‌‌‏بار کم تحرکی افراد می‌‌‏باشد. به نظر می‌‌‏رسد که کاربران این دستگاه‌‌‏های تناسب اندام در هر روز ۱۰۰۰۰ برابر نسبت به سایرین در محیط‌‌‏های کار، جامعه و خانه فعالیت دارند. از همه مهمتر این‌‌‏که باعث شده تا مردم از صندلی‌‌‏های خود فاصله گرفته و فرهنگ کم تحرکی از بین برود.

حتی فرد شوخ طبعی به نام « دیوید سداریس» در مجله‌‌‏ی نیویورکر می‌‌‏نویسد: «این دستگاه‌‌‏ها انگیزه‌‌‏ی زیادی در فرد ایجاد می‌‌‏کند تا تحرک بیشتری داشته و در نهایت باعث کاهش وزن شود. همچنین موجب می‌‌‏شود تا افراد از ساعت‌‌‏ها نشستن بر روی صندلی و قوز کردن در مقابل کامپیوتر بپرهیزند.»

بالا بردن سوخت و ساز بدن

یکی از دلایلی که موجب شده این دستگاه‌‌‏های کنترلی از اهمیت ویژه‌‌‏ای برخوردار باشند، این است که آنها زمانی هم که ما در حال انجام فعالیتی نیستیم مثل خوردن و خوابیدن، بر بدن ما نظارت دارند. هنگامی که بدن فعالیت دارد مثل راه رفتن و حتی ایستادن، کالری بیشتری خواهید سوزاند و سرعت سوخت و ساز بالاتر است. حتی برخی بزرگسالان با وزن‌‌‏های زیاد تا ۲۰۰۰ کالری در روز سوزانده‌‌‏اند.

به تدریج با کمک این دستگاه‌‌‏های اندازه گیری فعالیت‌‌‏های بدن، آگاهی ما هم نسبت به فعالیت‌‌‏ها بیشتر می‌‌‏شود.

بهره گیری از فناوری‌‌‏های جدید

دستگاه‌‌‏های کنترلی فعالیت‌‌‏های بدن، بر عملکرد فیزیکی روزانه‌‌‏ی ما تاثیر مستقیم دارند و کمک می‌‌‏کنند تا تعاملی در ورزش و فناوری روز دنیا برقرار شود که متعاقبا نتایج بسیار خوبی را برای کاربران در بر خواهد داشت.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی