Search
Asset 2

ایجاد طرح‌‌‌‏های سه‌‌‌‏بعدی با قلم چاپ تری‌‌‌‏دی (به‌‌‌‏همراه ویدئو)

featured1-12080

قلم چاپی تری‌‌‌‏دی، از پروژه شرکت کیک استارتر به بازار عرضه شد. از ویژگی‌‌‌‏های عملکرد قلم چاپ تری‌‌‌‏دی این است که اجازه می‌‌‌‏دهد شما اشیاء پلاستیکی دلخواهتان را روی هوا یعنی به‌‌‌‏صورت سه بعدی طراحی و ایجاد کنید.

این دستگاه همانند یک تفنگ چسب کار می‌‌‌‏کند، اما از نوعی  پلاستیک خاص به نام ای بی اس استفاده می‌‌‌‏کند و در حال حاضر این نوع پلاستیک در بسیاری از چاپگرهای تری‌‌‌‏دی و قلم‌‌‌‏های چاپ تری‌‌‌‏دی تولید شده در کمپانی  ووبل ورک (کمپانی ساخت اسباب بازی و روبات‌‌‌‏های کوچک) مورد استفاده قرار می‌‌‌‏گیرد. (از نوک این قلم بجای جوهر، نوعی پلاستیک خارج می‌‌‌‏شود که پس از خروج سریعاً سرد شده و سفت می‌‌‌‏گردد و باعث می‌‌‌‏شود نقشی که می‌‌‌‏کشید به‌‌‌‏صورت فیزیکی و سه بعدی قابل لمس باشد). پلاستیک پس از بیرون آمدن از قلم به سرعت سرد می‌‌‌‏شود و بنابراین هرکسی می‌‌‌‏تواند قلم را بردارد و یک شئ و ساختار سه بعدی ایجاد کند.

پروژه کیک استارتر در حال حاضر توسط بیش از ۶۰۰۰ نفر حمایت می‌‌‌‏شود. تعداد محدودی از افرادی که ۵۰ دلار یا بیشتر پرداخت نموده‌‌‌‏‌‌‌‏اند به‌‌‌‏زودی  یکی از اولین قلم‌‌‌‏های چاپ تری‌‌‌‏دی تولید شده را دریافت خواهند نمود.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «ایجاد طرح‌‌‌‏های سه‌‌‌‏بعدی با قلم چاپ تری‌‌‌‏دی (به‌‌‌‏همراه ویدئو)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی