Search
Asset 2

احمد وحیدی «تندروی» ماموران حجاب با شهروندان را انکار کرد

انکار تندروی ماموران حجاب توسط احمد وحیدی، وزیر کشور جمهوری اسلامی
احمد وحیدی وزیر کشور جمهوری اسلامی (Wikimedia)

احمد وحیدی وزیر کشور جمهوری اسلامی در سخنانی منکر برخورد خشونت‌آمیز ماموران امنیتی با افرادی شد که حجاب اجباری را رعایت نمی‌کنند. 

وحیدی درباره نوع برخورد نیروهای امنیتی با شهروندان در مسئله حجاب مدعی شد: «ما تندروی از سوی ضابطین و دستگاه‌ها به هیچ وجه نداشتیم؛ آنها بر اساس وظایف خود عمل می‌کنند که جای قدردانی و تشکر دارد.» 

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که تا کنون تصاویر و ویدئوهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی از برخورد خشونت‌آمیز و حتی ضرب و شتم زنانی که حجاب اجباری را رعایت نمی‌کنند، منتشر شده است. 

احمد وحیدی در ادامه نیز گفت که «تذکر لسانی آمران به معروف و ناهیان از منکر که وظیفه عموم مردم است، کفایت می‌کند و باید بقیه کار را به ضابطین بسپارند.» 

تعدادی از سران جمهوری اسلامی طی ماه‌های اخیر به‌صراحت از حامیان خود خواسته‌اند که برای آنچه که «مقابله با بی‌حجابی» خوانده‌اند، اقدام کنند. 

در یکی از همین دست اظهار نظرها احمد علم‌الهدی، نماینده تندروی رهبر جمهوری اسلامی ایران و امام جمعه مشهد از شهروندان خواست که «وارد میدان شوند» و گفت: «اگر زنی در خیابان روسری خودش را از سرش برداشت، باید با اعتراض مردم مواجه شود و ببیند که در میان مردم جایی ندارد. در این صورت مطمئن باشید دو روسری هم سر خواهد کرد.» 

مخالفت با حجاب اجباری پس از کشته شدن مهسا امینی در زمان بازداشت توسط گشت ارشاد بسیار افرایش یافته و به حرکتی در جهت نافرمانی مدنی تبدیل شده است و در مقابل مقام‌های حکومتی هم به فشارها و تهدیدهای خود برای اعمال حجاب اجباری افزوده‌اند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی