Search
Asset 2

چگونه دانشجویان در استرالیا موفق به اخذ ویزا برای خانواده‌‌‌‌‏ی ‌‌‌‌‏خود می‌‌‌‌‏شوند؟

ویزای ۵۷۳ و ۵۷۴ برای تحصیل در استرالیا  (MANPREET ROMANA/AFP/Getty Images)
ویزای ۵۷۳ و ۵۷۴ برای تحصیل در استرالیا (MANPREET ROMANA/AFP/Getty Images)
دانشجوی استرالیا می‌‌‏تواند اعضای خانواده درجه یک خود را به استرالیا دعوت کند (MANPREET ROMANA/AFP/Getty Images)

اپک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏تایمز در بخش مهاجرت، اطلاعات مختلف مهاجرت به برخی کشور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ها را در اختیار خوانندگان قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏دهد.  بیشتر مطالب ارائه شده از وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏سایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏های رسمی اداره مهاجرت هر کشور تهیه و صرفاً جهت افزایش اطلاع خوانندگان ارائه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏گردند.

با توجه به اینکه نظام آموزشی استرالیا در سطح نسبتا بالایی در جهان قرار دارد ، بسیاری از افراد خواهان ادامه‌‌‌‏ی تحصیل در این کشور هستند. هفت دانشگاه استرالیا جزء۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا است و در رده بندی نظام آموزش عالی دانشگاه‌‏ها در سال ۲۰۱۳ جزء ۱۰ دانشگاه برتر دنیا بوده است.

از آن جا که ایرانیان زیادی در دانشگاه‌‏های استرالیا مشغول به تحصیل هستند، اخذ ویزا برای اعضای خانواده‌‌‌‏، سوالی است که بسیاری از دانشجویان به‌‌‌‏دنبال جواب آن هستند.

  دانشجوی استرالیا می‌‌‌‏تواند اعضای خانواده‌‌‌‏ی خود را به استرالیا ببرد. البته وی می‌‌‌‏بایست دارای ویزای تحصیلی بالای ۱۲ ماه باشد.

اعضای درجه یک خانواده شامل شریک زندگی ، فرزند و فرزند شریک زندگی و پدر و مادر، شخصی که کفیل قانونی محصل باشد و یا شخصی که برای نگهداری از محصل از طرف والدین او معرفی شده باشد، می‌‏شوند.

اگر اعضای خانواده‌‌‌‏ی فرد متقاضی قصد تحصیل در استرالیا را به مدت بیش از سه ماه داشته باشند، آن‌‏ها نیز باید جداگانه درخواست ویزای دانشجویی بدهند.

دانشجوی استرالیا می‌‌‏تواند از یکی از این دو طریق اعضای خانواده درجه یک خود را به استرالیا دعوت کند:

• در حین درخواست ویزای دانشجویی؛ که در این صورت فرد می‌‌‏تواند از یکی از راه‌‌‏های درخواست ویزا برای خانواده‌‌‏ی خود نیز در‌‌‏خواست بدهد.

• بعد از دریافت ویزای دانشجویی

درخواست ویزا برای اعضای خانواده دانشجو در حین تحصیل در استرالیا:

• دانشجو می‌‌‏بایست در هنگام درخواست ویزای دانشجویی، نام تمام اعضای خانواده‌‌‏ی خود را اعلام  کرده باشد؛ حتی اگر عضوی از خانواده قصد سفر به استرالیا را با دانشجو نداشته باشد. در غیر این صورت، اعضای خانواده‌‌‏ی وی برای دریافت ویزای استرالیا واجد‌‌‏شرایط شناخته نمی‌‌‏شوند. تنها مورد استثنا در این زمینه این است که اگر بعد از اینکه ویزای دانشجویی به فرد تعلق گرفت؛ عضوی از یک خانواده‌‌‏ شده باشد و یا عضوی به خانواده‌‌‏ی او اضافه شده باشد.

•             دانشجو می‌‌‏بایست رابطه‌‌‏ی خانوادگی خود را با هر یک از اعضای خانواده به صورت شناسنامه، سند ازدواج یا ارائه‌‌‏ی مدارک دیگر ثابت کند.

•             دانشجو می بایست با ارائه‌‌‏ی مدارک، توان مالی لازم برای زندگی خود و اعضای خانواده‌‌‏ی خود شامل همسر و فرزند را برای زندگی در استرالیا نشان دهد؛ حتی اگر آن‌‌‏ها قصد سفر به استرالیا را نداشته باشند.

•             همچنین اعضای خانواده‌‌‏ی دانشجو لازم است بر طبق نیاز‌‏های اداره مهاجرت استرالیا واجد شرایط بوده تا بتوانند به‌‏عنوان همراه دانشجو برای این ویزا اقدام نمایند. این شرایط عبارتند از: سلامت پزشکی، عدم سوء پیشینه، توان مالی مناسب و …

•             حداقل زمان دوره تحصیلی دانشجویان ۱۲ ماه است.

زمان بررسی پرونده

 پس از آن که مشغول به تحصیل در استرالیا شدید، اقدام و بررسی پرونده اعضای خانواده‌‏تان در سه مرحله به صورت زیر می‌‏گیرد:

 ۱ – دانشجوی استرالیا باید فرم‌‏های زیر را پر کند و برای اعضای خانواده در خارج از استرالیا ارسال کند.

Form 919 – Nomination of student dependants 292KB PDF

Form 157A – Application for a student visa 669KB PDF

۲- اعضای خانواده دانشجو که خارج ازاسترالیا زندگی می‌‌‏کنند باید فرم‌‏های پر شده را به همراه مدارک لازم به نزدیک‎ترین سفارت یا اداره مهاجرت استرالیا تحویل دهد. همچنین باید هزینه پرونده را پرداخت کرده و در صورت لزوم در این مرحله انگشت‌‌‏نگاری شوند.

۳- اداره‌‌‏ی مهاجرت استرالیا در مرحله سوم به اعضای خانواده‌‌‏ی دانشجو اطلاع می‌‏دهد که: آیا به اطلاعات بیشتری از ایشان نیاز دارند یا نتیجه را اعلام می‌‏کنند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا برای اعضای خانواده بعد از شروع کلاس‌‌‏های دانشجو:

•             فرم ۹۱۹ که وابستگان دانشجو را تععین می‌‌‏نماید.

•             فرم ۱۵۷A برای درخواست برای ویزای دانشجو

•             نامه‌‌‏ای رسمی از محل تحصیل مبنی بر وضعیت اشتغال به تحصیل دانشجو، مدت زمان تحصیل و تاریخ  اتمام، رضایتمندی محل تحصیل از دانشجو.

•             شواهدی که نشان دهد دانشجو پول کافی برای حمایت از اعضای خانواده‌‌‏ی خود دارد.

•             اثبات رابطه‌‌‏ی خانوادگی با مدارکی چون شناسنامه یا سند ازدواج

•             مدرکی دال بر تحصیل فرزندان دانشجو

•             بیمه سلامت اعضای خانواده

می‌‌‌‌‌‌‏توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویزای  مذکور به سایت رسمی مهاجرت استرالیا (در این قسمت) مراجعه کنید.

منتظر مقالات بعدی ما در بخش مهاجرت باشید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی