Search
Asset 2

زلزله ۶.۱ ریشتری شهر کاکی تاکنون ۳۷ نفر قربانی در پی داشته است

امداد‌‌‏رسانان در شهر شونبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ (محمد فاطمی/ای اف پی/ گتی ایمجز)
امداد‌‌‏رسانان در شهر شونبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ (محمد فاطمی/ای اف پی/ گتی ایمجز)

معاون عمرانی استاندار بوشهر: پس لرزه‌‌‏ها همچنان ادامه دارند

امداد‌‌‏رسانان در شهر شونبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ (محمد فاطمی/ای اف پی/ گتی ایمجز)

زلزله‌‌‌‌‏ای ۶.۱ ریشتری که بیستم فروردین ماه در شهرستان دشتی به مرکزیت شهر کاکی در نزدیکی خورموج در عمق ۱۲ کیلومتری زمین به وقوع پیوست، تاکنون ۳۷ نفر قربانی داشته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، فریدون حسنوند، استاندار بوشهر، تعداد قربانیان این حادثه را تاکنون ۳۷ نفر و تعداد مجروحین را بیش از ۹۵۰ نفر و همچنان در حال افزایش اعلام کرده است. وی از ادامه امداد رسانی به حادثه دیدگان زلزله خبر داد.

بنا بر این گزارش، شاپور رستمی، معاون عمرانی استاندار بوشهر مشکل عمده در عملیات امداد رسانی را وقوع پس لرزه‌‌‌‌‏های شدید اعلام کرد. وی افزود: “آمار پس لرزه‌‌‌‌‏ها در حال افزایش است، از مجموع بیش از۵۰ پس لرزه، ۲۱ مورد باقدرت بیش از ۴ ریشتر به وقوع پیوسته است.”

از آن‌‌‌‌‏جا که این زمین لرزه نسبتا شدید بوده است، کوه ند در اطراف کاکی ریزش داشته و در ابتدای وقوع زلزله گرد و خاک زیادی در اطراف کوه دیده می‌‌‌‌‏شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، پنج تیم ارزیابی از جمعیت هلال احمر بوشهر، بیست تیم عملیاتی شامل ۱۰۰ امداد‌‌‌‌‏گر و دو فروند بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر به مناطق دشتی و روستا‌‌‌‌‏های توابع شهر شونبه اعزام شده‌‌‌‌‏اند. سگ‌‌‌‌‏های تجسس و آمبولانس‌‌‌‌‏های جمعیت هلال احمر نیز در حال کمک رسانی می‌‌‌‌‏باشند.

جمعیت هلال احمر ایران با اعلام شماره حساب خود آماده دریافت کمک‌‌‌‌‏های مردمی می‌‌‌‌‏باشد. اطلاعات شماره حساب را از اینجا دریافت کنید.

فردی از آسیب دیدگان زلزله کاکی در کنار منزل مخروب خود، ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ (محمد فاطمی/ای اف پی/ گتی ایمجز)

 

خانه مخروب بر اثر زلزله در شهر شونبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ (اس تی آر/ای اف پی/ گتی ایمجز)

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی