Search
Asset 2

رژیم چین خواستار برگزاری کنفرانس صلح غزه شد

چین خواستار برگزاری کنفرانس صلح غزه شد
وانگ یی، وزیر امور خارجه چین ، در یک جلسه مطبوعاتی در سومین انجمن کمربند و جاده برای همکاری بین‌المللی در پکن در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۳ صحبت می‌کند. (Wang Zhao/AFP via Getty Images)

حزب کمونیست چین خواستار برگزاری کنفرانس صلح در مقیاس وسیع و معتبر درباره جنگ غزه شد، در حالی که گروه تروریستی حماس ویدئوی سه گروگان اسرائیلی را پخش کرد و گفت که سرنوشت آنها روز دوشنبه فاش خواهد شد.

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، آخر هفته در مصر، خواستار «تدوین جدول زمانی و نقشه راه مشخص برای اجرای «راه حل دو کشوری» و حمایت از ازسرگیری سریع مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطین شد.

حماس روز یکشنبه ویدئویی را پخش کرد که در آن سه گروگان اسرائیلی را در غزه نشان می‌داد و از دولت اسرائیل خواست که حمله به این گروه اسلام‌گرای فلسطینی را متوقف کند و پس از آن گروگان‌های اسرائیلی آزاد خواهند شد.

ویدئوی بدون تاریخ ۳۷ ثانیه‌ای از  نوآ آرگامانی، ۲۶ ساله، یوسی شرابی، ۵۳ ساله و ایتای سویرسکی، ۳۸ ساله، با این شرح به پایان رسید: «فردا (دوشنبه) شما را از سرنوشت آنها مطلع خواهیم کرد.»

از حدود ۲۴۰ نفری که حماس در یک کشتار فرامرزی در خاک اسرائیل گروگان گرفته بود، حدود نیمی از آنها در آتش‌بس نوامبر آزاد شدند. اسرائیل می گوید ۱۳۲ نفر در غزه باقی مانده‌اند و ۲۵ نفر از آنها در اسارت جان باخته‌اند.

اسرائیل همچنین می گوید بیش از ۱۲۰۰ نفر در حمله ۷ اکتبر حماس کشته شدند.

وزارت بهداشت غزه که توسط حماس اداره می‌شود، اعلام کرده است که در حمله اسرائیل به غزه تقریبا ۲۴۰۰۰ نفر کشته شده‌اند.

ارتش آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که هواپیمای جنگنده این کشور یک موشک کروز ضد کشتی را که از مناطق حوثی‌های یمن به سمت یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ جنوبی شلیک شده بود، منهدم کرد.

این آخرین حادثه در دریای سرخ است که در آن حوثی‌ها به کشتی‌های بین‌المللی حمله می‌کنند که به گفته آنها کمپینی برای حمایت از فلسطینی‌های تحت محاصره نیروهای اسرائیلی در غزه است.

در آخرین نبرد در غزه، تانک‌ها و هواپیماهای اسرائیلی روز یکشنبه به اهدافی در بخش‌های جنوبی و مرکزی غزه حمله کردند. حماس همچنین روز یکشنبه یک موشک جدید به سمت اشدود، یک شهر اسرائیلی در ۴۰ کیلومتری پرتاب کرد. خبری از تلفات جانی در دست نیست.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که چندین سیلو که حماس برای شلیک موشک به سمت اسرائیل استفاده می‌کرد، منهدم کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، درخواست‌ها برای آتش‌بس را رد کرده و گفته است که اسرائیل تا زمانی که به نابودی کامل حماس دست یابد و گروگان‌های باقی‌مانده را بازگرداند، به راه خود ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی