Asset 2

افزایش تلاش قانونگذاران ایالات متحده برای مقابله با برداشت اجباری اعضای بدن در چین 

تلاش مجلس نمایندگان آمریکا برای پایان دادن به برداشت اجباری اعضای بدن در چین
تمرین‌کنندگان فالون گونگ در منهتن راهپیمایی می‌کنند تا روز جهانی فالون دافا را در نیویورک در 12 مه 2023 جشن بگیرند. (Larry Dye/The Epoch Times)

اسکات پری، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت که کشتار افراد در چین جهت تأمین اعضای بدن برای پیوند با حمایت‌های دولتی «نفرت‌انگیز» است و ایالات متحده باید رهبری اقدامات برای پایان دادن به این عمل را بر عهده بگیرد. 

اسکات پری در گفت‌وگو با اپک تایمز با تأکید بر «نفرت‌انگیز و غیر قابل قبول بودن» چنین اقدامی گفت: «باید این‌گونه اقدامات عواقبی داشته باشد و رژیم چین پاسخگو باشد.» 

او می‌خواهد لایحه‌ای که در این مورد با عنوان «قانون حفاظت از فالون گونگ» ارائه کرده، انگیزه‌ای برای تغییر باشد. 

فالون گونگ روشی معنوی برای پالایش جسم و ذهن است که ارزش‌های حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری را به همراه تمرین کامل مدیتیشن آموزش می‌دهد. تمرین‌کنندگان فالون گونگ از سال ۱۹۹۹ تاکنون، بیش از ۲۴ سال است که تحت آزار و شکنجه وحشیانه از سوی حزب کمونیست چین قرار گرفته‌اند. گزارش‌های شاهدان عینی و پزشکان چین نشان می‌دهد که هزاران تن از تمرین‌کنندگان فالون گونگ برای اعضای بدن‌شان، که در تجارت پیوند عضو با سود گزافی فروخته و پیوند زده می‌شوند، کشته شده‌اند. 

طرح این نماینده مجلس امریکا با تمرکز بر این‌گونه سوءاستفاده‌ها به دنبال تحریم افرادی است که در این اقدامات دست دارند و سفر این افراد را به ایالات متحده ممنوع خواهد کرد. 

همچنین اجتناب از همکاری با چین کمونیستی در زمینه پیوند اعضا، اتخاذ تدابیر لازم برای وادار کردن رژیم چین به پایان دادن به چنین سوءاستفاده‌هایی و سیاست‌گذاری جدید توسط ایالات متحده و جهت برجسته‌کردن آزار و شکنجه فالون گونگ و هماهنگی با متحدان و نهادهای چندجانبه برای تحریم رژیم چین از دیگر اهداف این طرح است. 

آقای پری آزار و شکنجه فالون گونگ را «نسل‌کشی» دانست و اظهار داشت که رژیم چین در گذشته از «تاکتیک‌های دیگر رژیم‌های دیکتاتوری و تمامیت‌خواه برای اقدامات شیطانی و غیرانسانی علیه مخالفان سیاسی خود استفاده کرده است 

وی اظهار داشت: «مردم باید آگاه باشند که این اتفاق می‌افتد. دیگر نمی‌توانند در قرن بیست و یکم چشم بر این اقدامات فروبست و رابطه با رژیم چین را ادامه داد و تصور کرد که این ارتباط بدون اشکال است.» 

آقای پری گفت که او می‌خواهد اطمینان حاصل کند که کسانی که در برداشت اجباری اعضای بدن «به هر نحوی» دخالت دارند، پاسخگو خواهند بود. 

این نماینده کنگره گفت: «همه باید در جریان باشند. نه تنها مقامات کمونیست در چین، بلکه کسانی که در ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کنند، و همچنین شرکت‌های آمریکایی که به دنبال مشارکت و سود بردن از این اقدامات نامناسب هستند 

او گفت که آموزش جراحان حزب کمونیست چین در زمینه پیوند اعضا یا ارائه تخصص‌های دارویی یا پزشکی به آنها «همه جزئی از جنایت است 

در ایالات متحده، توجه به موضوع برداشت اجباری اعضای بدن در حال افزایش است. 

ایالت تگزاس در ماه ژوئن قانونی تصویب کرد که بر اساس آن تامین مالی جراحی‌های پیوند عضو مرتبط با چین از سوی بیمه‌های درمانی ممنوع شد. 

همچنین مجلس نمایندگان آمریکا در ماه مارس لایحه‌ای را به تصویب رساند که بر اساس آن مجازات‌هایی برای افرادی که در برداشت اجباری اعضای بدن دست داشتند تعیین شده بود. این لایحه که مجازات‌هایی مانند مسدودشدن اموال، لغو ویزا یا گذرنامه، اعمال جریمه‌ها و مجازات‌های کیفری در آن گنجانده شده در انتظار تصویب در سنا قرار دارد. 

سایر قانونگذاران نیز بر اقدامات بیشتر آمریکا اصرار می‌ورزند

نیل دان، نماینده فلوریدا و میشل استیل، نماینده کالیفرنیا در مجلس نیز در ۲۷ ژوئن نامه‌ای به وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن نوشتند و از وزارت امور خارجه خواستند تا «اقدام فوری» جهت محدود کردن اعطای اجازه مهاجرت به افرادی که در صنعت پیوند اجباری اعضای بدن حزب کمونیست چین دست دارند، اعمال کند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا نیز به اپک تایمز گفت: «ما عمیقاً نگران گزارش‌های مربوط به برداشت اجباری اعضای بدن اقلیت‌های مذهبی و قومی بازداشت‌شده در جمهوری خلق چین هستیم 

این سخنگو افزود که ایالات متحده «به دنبال تضمین این است که افرادی که در نقض و حقوق بشر دست دارند و یا قبلاً در این گونه اقدامات دست داشتند، پناهگاه امنی در ایالات متحده نداشته باشند.» 

او اضافه کرد «ایالات متحده همچنان از دولت جمهوری خلق چین می‌خواهد تا اقدامات فاسد خود را متوقف کند و مطابق با تعهدات حقوق بشری خود و تمام استانداردهای پزشکی و اخلاقی مرتبط از جمله اقدام به نفع بیمار، رضایت آگاهانه و احترام به شخصیت، عمل کند.» 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی