Search
Asset 2

فالون‌‏دافا تصویری صلح‌‏آمیز را برای مناطق دچار بحران به ارمغان می‌‏آورد

در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳، درحدود ۷۰۰۰ تمرین‌‏کننده فالون‌‏دافا تصویری را در پارک مقابل تالار شهر تاینان در تایوان شکل‎‌‏دادند. این چهار حرف کلمه "فالون ‌‏دافا" را نشان‌‏می‌‏دهند. (چِنگ شانلی/ اپک‌‏تایمز(
در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳، درحدود ۷۰۰۰ تمرین‌‏کننده فالون‌‏دافا تصویری را در پارک مقابل تالار شهر تاینان در تایوان شکل‎‌‏دادند. این چهار حرف کلمه "فالون ‌‏دافا" را نشان‌‏می‌‏دهند. (چِنگ شانلی/ اپک‌‏تایمز(
در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳، درحدود ۷۰۰۰ تمرین‌‏کننده فالون‌‏دافا تصویری را در پارک مقابل تالار شهر تاینان در تایوان شکل‎‌‏دادند. این چهار حرف کلمه "فالون ‌‏دافا" را نشان‌‏می‌‏دهند. (چِنگ شانلی/ اپک‌‏تایمز)

 

همزمان با هیاهوی نظامیان در توکیو و پکن در پاسخ به درخواست چین برای گسترش حریم هوایی خود که بخش اعظمی از شرق دریای چین را دربرمی‌‏گیرد، ۷۰۰۰ تمرین‌‏کننده فالون‌‏دافا روز ۲۴ نوامبر در کائوسیونگ تایوان گردهم آمدند تا تصویری از صلح و نوع‌‏دوستی را شکل دهند.

تمرین‌‏کنندگان فالون‌‏دافا یا فالون‌‏گونگ از اقصی نقاط دنیا از کشورهای آمریکا، کانادا، سوئیس، پرو گرفته تا مکان‌‏های نزدیک‌‏تر چون هنگ‌‏کنگ، کره جنوبی، ژاپن، ویتنام و البته تایوان برای شرکت در کنفرانس سالانه فالون‌‏دافا گردهم آمدند. این بزرگ‌‏ترین کنفرانس فالون‌‏دافا در تایوان طی ۱۸ سال گذشته بوده‌‏است؛ زمانی‌‏که فالون‌‏دافا برای نخستین‌‏بار در آن‌‏جا معرفی شد.

پیروان فالون‌‏گونگ ۵ سری تمرین مدیتیشن انجام می‌‏دهند و با پیروی از اصول حقیقت، نیک‌‏خواهی و بردباری تلاش می‌‏کنند تا انسان‌‏های بهتری باشند. در کنفرانس‌‏ها، تمرین‌‏کنندگان با ارائه گزارش‌‏های کوتاهی درباره مسائل و مشکلاتی که تجربه کرده‌‏اند، دریافت‌‏ها و درک‌‏های خود را طی مسیر تزکیه بر اساس آموزه‌‏های این روش به اشتراک می‌‏گذارند.

در کنفرانس بزرگی چون کنفرانس تایوان معمولا فعالیت‌‏های دیگری نیز انجام می‌‏شود. فعالیت‌‏هایی چون اجراهای موزیک، راه‌‏پیمایی، نمایش‌‏ گسترده تمرین‌‏های فالون‌‏دافا، نمایش‌‏هایی درخصوص معرفی این روش و نحوه شکنجه و آزار آن در چین، نمایش فیلم، گفتمان، جمع‌‏شدن برای شکل دادن به یک تصویر و فعالیت‌‏های دیگر.

نظم و ترتیب

تمرین‌‏کنندگان روز یک‌‏شنبه در مقابل ساختمان‌‏های دولتی تاینان گردهم آمدند تا تصویری را شکل دهند (تاینان شهری در نزدیکی کائوسیونگ است که کنفرانس فالون‌‏دافا در این محل برگزار شد). تشخیص تصاویری که گروه مارش شکل می‌‏دادند فقط از دید بالا امکان‌‏پذیر بود.

این نمایش، کاری هنری بود که دو عامل نظم و ترتیب در اجرای آن نقش به‌‏سزایی داشت. افراد به‌‏صورتی بسیار دقیق به صف می‌‏شدند. با پوشیدن لباس‌‏هایی با رنگ‌‏های مختلف، تمامی آنها درکنار هم یک تصویر را شکل می‌‏دادند.

لی‌‏وِن- چِنگ عضو شورای شهر تاینان بیان کرد که از دیدن برنامه تمرین‌‏کنندگان فالون‌‏گونگ به‌‏وجد آمده است.

به‌‏نقل ازووچینگ- هسیانگ، طراح فنی تصویر، طراحی تصویر به هدف نشان‌‏دادن محبوبیت این روش انجام شده است.

این تصویر، یک گل نیلوفر آبی را با حروف چینی در بالای آن نشان می‌‏دهد که شمایل شخصی در حالت مدیتیشن نیز در بالای حروف قرار گرفته‌‏است.

نیلوفر آبی در دل گل‌‏ولای و لجن‌‏زار می‌‏روید و سپس رو به بالا سربرآورده و تبدیل به گل زیبایی می‌‏شود. در تفکرات چین باستان، این گل سمبل تزکیه معنوی می‌‏باشد.

معنای چهار حرف موجود در طرح بدین شرح است: ” فالون‌‏دافا به‌‏طور گسترده‌‏ای منتشر شده و نور بودا همه‌‏جا می‌‏درخشد.”  عقیده رایج براین است که نور بودا انرژی است که از یک موجود روشن‌‏بین ساطع می‌‏شود. عده‌‏ای بر این باورند که این انرژی نیک‌‏خواه است و خواص شفابخشی دارد. خاستگاه فالون‌‏دافا چین بود و هم‌‏اکنون در ۱۱۴ کشور در ۶ قاره دنیا  منتشر شده است.

مقابله با آزار و شکنجه

” لی‌‏وِن- چِنگ عضو شورای شهر تاینان بیان کرد که، ” یک باور و اعتقاد خوب برای سلامت عمومی شخص مفید و ضروری است؛ باورنکردنیست که فالون‌‏دافا در سرزمین اصلی چین تحت آزار و شکنجه قرار دارد.”

وی افزود، ” هر تایوانی در هر گوشه تایوان باید نگرانی خود را نسبت به فالون‌‏گونگ ابراز کند. حزب کمونیست چین باید دست از آزار و شکنجه فالون‌‏گونگ بردارد، وگرنه تمام دنیا و خداوند آنها را محکوم خواهند کرد”.

در سال ۱۹۹۹ رهبر وقت حزب کمونیست چین، جیانگ زمین، کمپینی برای ازریشه برکندن فالون‌‏گونگ به‌‏راه انداخت. جیانگ از محبوبیت زیاد این تمرین در میان مردم ترسید. بنا بر تخمین‌‏های دولت چین، حداقل ۷۰ میلیون نفر فالون‌‏گونگ را تمرین می‌‏کردند و به‌‏نقل از خود تمرین‌‏کنندگان این روش، ۱۰۰ میلیون نفر به تمرین در این روش مشغول بودند- تعدادی که بیش از اعضای حزب کمونیست چین بود.

جیانگ همچنین از محبوبیت آموزه‌‏های اخلاقی سنتی فالون‌‏دافا می‌‏ترسید. او فکر می‌‏کرد که اگر فالون‌‏دافا در چین گسترش یابد، ایدئولوژی حزب کمونیست چین در اذهان مردم رنگ می‌‏بازد.

خانم تِرِزا چو، وکیل حقوق بشر تایوانی، طی سخنرانی خود در این برنامه بیان داشت که شکل‌‏دادن به این تصویر، پیام صلح را در میان همهمه شرایط کنونی به ارمغان آورد؛ همچنین آزار و شکنجه در چین را به مردم یادآوری کرد.

وی در ادامه گفت، ” علاوه برآن، این فعالیت آرام و صلح‌‏‌‏آمیز شکل‌‏دادن به حروف، نشانگر این نکته است که قوانین تایوان به حقوق تمرین‌‏کنندگان فالون‌‏دافا و همچنین حقوق عموم مردم برای اعتقاد به باورهای خود و برگزاری سخنرانی‌‏های آزاد و گردهمایی‌‏ها احترام می‌‏گذارد.”

چو همچنین بیان کرد که بسیاری از مردم پس از دیدن زیبایی و نظم‌‏وترتیب این فعالیت شکل‌‏دادن به حروف در سال‌‏های گذشته، تمرین‌‏کردن در این روش را آغاز کردند.

وی گفت، ” مردم تحت تأثیر قرارگرفتند، شروع به تزکیه کردند و زندگی‌‏های خود را تغییر دادند. همچنین تمرین‌‏کنندگان تایوان مراتب سپاس خود را از بنیان‌‏گذار فالون‌‏گونگ، آقای لی هُنگجی، به‌‏دلیل تلاش‌‏هایشان در جهت انتشار فالون‌‏دافا ابراز می‌‏کنند”.

دیوید ماتاس وکیل حقوق بشر کانادایی، نامزد جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۰، روز ۲۲ نوامبر به‌‏قصد ایراد سخنرانی درباره جنایت برداشت اجباری اعضای بدن توسط حزب کمونیست چین، به تایوان رفت.

برطبق بررسی‌‏های انجام شده توسط ماتاس و دیوید کلیگور، از زمانی‌‏که آزار و شکنجه آغاز شد، حزب کمونیست چین از تمرین‌‏کنندگان دربند فالون‌‏دافا به منزله بانکی از اعضای بدن استفاده‌‏کرده است. به گفته آنها هزاران نفر از تمرین‌‏کنندگان به‌‏خاطر برداشت اعضای بدنشان به هلاکت رسیده‌‏اند.

دکتر هونای-وِن رئیس انجمن بین‌‏المللی مراقبت از پیوند اعضا در تایوان گفت که این گردهمایی می‌‏تواند به پایان‌‏بخشیدن به آزار و شکنجه فالون‌‏دافا و نشان دادن شقاوت وبی‌‏رحمی در عمل برداشت اجباری اعضای بدن کمک کند.

وی افزود طی این برنامه دوروزه که شامل جمع‌‏شدن برای شکل‌‏دادن به یک تصویر بود، مردم متوجه شدند که فالون‌‏گونگ در تمام دنیا قابل احترام است. این فعالیت‌‏ها، تبلیغات سوء حزب کمونیست چین را درخصوص متهم کردن فالون‌‏گونگ، از ارزش و اعتبار ساقط می‌‏کند.

گروه تمرین‌‏های جمعی پیروان فالون‌‏گونگ، صحنه‌‏ای شگفت‌‏انگیز را خلق می‌‏کنند. (چِنگ شانلی/ اپک‌‏تایمز)

 

در حدود ۷۰۰۰ تمرین‌‏کننده فالون‌‏گونگ برای شرکت در کنفرانس فای ۲۰۱۳ در میدان کائوسیونگ تایوان گردهم آمدند. (چِنگ شانلی/ اپک‌‏تایمز)

 

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی