Search
Asset 2

تشکیل پرونده قضایی برای افسانه بایگان و فاطمه معتمدآریا

پرونده قضایی برای افسانه بایگان و فاطمه معتمدآریا به دلیل رعایت نکردن حجاب اجباری
افسانه بایگان و فاطمه معتمدآریا دو هنرپیشه مشهور سینما و تلویزیون (Social Media)

رسانه‌های داخلی ایران گزارش دادند که برای افسانه بایگان و فاطمه معتمدآریا، دو هنرپیشه مشهور سینما و تلویزیون، به دلیل رعایت نکردن حجاب اجباری پرونده قضایی تشکیل شده است. 

خبرگزاری تسنیم که زیر نظر سپاه اداره می‌شود امروز خبر داد که برای این دو بازیگر به دلیل «کشف حجاب و تشویش اذهان عمومی» پرونده قضایی تشکیل و به مقامات قضایی ارسال شده است. 

شامگاه یکشنبه گذشته و همزمان با روز تولد آتیلا پسیانی، مراسم بزرگداشتی برای این بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. در این مراسم افسانه بایگان و فاطمه معتمدآریا بدون حجاب اجباری حاضر شدند و انتشار تصاویر این دو در شبکه‌های اجتماعی با استقبال گسترده کاربران روبرو شد. 

همچنین فرماندهی انتظامی تهران نیز در این خصوص اطلاعیه‌ای صادر کرد و حضور بدون حجاب اجباری این دو بازیگر را «کشف حجاب» خواند و عنوان کرد: «با توجه به جرم مشهود و اقدام غیرقانونی این افراد، پرونده مقدماتی در خصوص اقدام ایشان در پلیس امنیت عمومی تشکیل شد و در مجتمع قضایی ارشاد در حال رسیدگی است». 

طی چند ماه اخیر سر باز زدن از حجاب اجباری و انتخاب پوشش دلخواه توسط زنان به یک نافرمانی مدنی تبدیل شده و در مقابل جمهوری اسلامی نیز تمام تلاش خود را برای مقابله با این حرکت فراگیر به کار بسته است. 

در همین راستا روز گذشته زاکانی شهردار تهران، از تشکیل یگان حفاظت برای برخورد با مخالفان حجاب اجباری در مترو خبر داد. 

همچنین تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که گروه‌های سازماندهی شده از زنان و مردان به مناطق مختلف شهرها و مراکز خرید گسیل شده و به زنان تذکر حجاب می‌دهند. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی