Search
Asset 2

اولین سفر گردشگران اروپایی با قطار خصوصی به ایران

نقشه سفر تور مسافرتی "گوهر‌‏های سرزمین پارس" که در سفری ۱۵ روزه، پس از بازدید از چند کشور اروپای شرقی، گردشگران اروپایی را با قطار خصوصی به ایران می‌‏آورد. (www.mircorp.com(
نقشه سفر تور مسافرتی "گوهر‌‏های سرزمین پارس" که در سفری ۱۵ روزه، پس از بازدید از چند کشور اروپای شرقی، گردشگران اروپایی را با قطار خصوصی به ایران می‌‏آورد. (www.mircorp.com(
نقشه سفر تور مسافرتی "گوهر‌‏های سرزمین پارس" که در سفری ۱۵ روزه، پس از بازدید از چند کشور اروپای شرقی، گردشگران اروپایی را با قطار خصوصی به ایران می‌‏آورد. (www.mircorp.com)

تور مسافرتی “گوهر‌‏های سرزمین پارس” در سفری ۱۵ روزه، پس از بازدید از چند کشور اروپای شرقی، گردشگران اروپایی را با قطار خصوصی به ایران می‌‏آورد.

این اولین قطار خصوصی اروپایی است که مجوز ورود به ایران را دریافت کرده‌‏است. “گوهر‌‏های سرزمین پارس” گشت و گذار در ۵ کشور را از مجارستان آغاز و پس از عبور از رومانی، بلغارستان و ترکیه وارد ایران می‌‏شود. در طی اقامت شش روزه خود در ایران، از شهر‌‏های زنجان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران بازدید می‌‏کند.

تور “گوهر‌‏های سرزمین پارس” توسط شرکت توریستی روسی MIR  برای سال ۲۰۱۴ با قیمت هر نفر ۱۳ هزار دلار برای اتاق دو تخته برنامه‌‏ریزی شده است.

اولین بازدید از ایران از گنبد سلطانیه در زنجان صورت می گیرد. سپس این تور به شهر تاریخی یزد رفته و از آتشکده قدیمی زرتشتیان دیدن خواهد کرد. پس از آن مقصد اصفهان و شیراز است و از آثار تاریخی اصفهان و از مجموعه پرسپولیس در شهر شیراز بازدید به عمل می آید.

سرانجام تور با بازدید از اماکن تاریخی شهر تهران همچون کاخ گلستان که اخیرا در فهرست آثار تاریخی یونسکو ثبت شده است به سفر خود خاتمه می‌‏دهد.

این شرکت همچنین تور‌‏های دیگری برای گردشگری در ایران از جمله تور “سرزمین پارس باستان- ایران مدرن” و تور “جاده ابریشم- آسیای مرکزی و ایران” را نیز در برنامه خود دارد.

ایران سرزمینی با جاذبه‌‏های توریستی فراوان است و با وجود علاقه گردشگران خارجی به بازدید از این جاذبه‌‏ها، تاکنون بسیاری از فرصت ها برای توسعه صنعت گردشگری از دست رفته است.

دو فاکتور‌‏ اصلی حضور گردشگر خارجی در ایران یکی احساس امنیت اجتماعی و دیگری برنامه‌‏ریزی بازدید های گردشگر از جاذبه‌‏های گردشی است.

در این راستا امید می‌‏رود که دولت دکتر روحانی و  دکتر نجفی سهم زیادی در رفع کمبود در این صنعت داشته باشند. چنان‌‏که با انتخاب صحیح مدیران در بخش‌‏های مختلف اعم از اقتصادی وامنیتی فضا را برای حضور گردشگران خارجی فراهم سازند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی