Search
Asset 2

نشست بزرگ‌‏ترین هواپیما‌‌‏ی مسافربری جهان در فرودگاه امام

Persian-ET-logo.N

هواپیمای مسافربری غول پیکر ایرباس A380 با ظرفیت ۵۱۵ صندلی پروازی روز گذشته در فرودگاه بین‌‌‏المللی امام‌‌‏خمینی به زمین نشست.

ایرباس ۳۸۰ متعلق به شرکت هواپیمایی امارات در دو طبقه ساخته شده است وبرای نشست وبرخاست نیاز به فرودگاه مجهز به باند پروازی با طول بسیار بالا دارد.

فرودگاه بین‌‌‏المللی امام خمینی، با تعداد بالای مسافر، سومین فرودگاه در منطقه خاورمیانه است که تجهیزات لازم برای نشست وبرخاست این هواپیمای غول پیکررا داراست.

 به گزارش ایرنا، همزمان با ورود این هواپیما مدیرکل فرودگاه امام درباره نحوه چگونگی پرواز‌‌‏ها در این فرودگاه‌‌‏ گفت:  «بیشتر توصیه‌‌‏ ما به شرکت هواپیمایی امارات انتقال پروازهای خود از شب به روز بود تا بتوانیم به سهولت به مسافران این هواپیما سرویس‌‌‏دهی کنیم و عصر روز جاری شاهد نشست نخستین پرواز آن در فرودگاه امام بودیم.»

سعید چلندری تصریح کرد: «پس از انجام مذاکرات با شرکت هواپیمایی امارات سرانجام این پرواز از دبی امروز بدون هیچ مشکلی به زمین نشست و مقرر است طبق برنامه این هواپیما راس ساعت ۱۹ تهران را از مقصد ترک کند.»

 ایرباس ۳۸۰ که هواپیمای غول پیکرلقب گرفته‌‌‏ است، بزرگ‌‌‏ترین هواپیمای مسافربری جهان با برد ۱۵هزارکیلومتری است که نخستین باردر آوریل ۲۰۰۵ به پرواز در آمد.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی