Search
Asset 2

انتشار مجموعه ترانه‌های «حبیب» در ایران

Persian-ET-logo.N

وزارت ارشاد ایران، مجوز انتشار کتاب برگزیده‌‌ای از ترانه‌‌‏ها و آثار «حبیب محبیبان»، را صادر کرد. این کتاب امسال و با عنوان «مرد تنهای شب» در نمایشگاه کتاب تهران ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به‌‌‏نقل از مدیر عامل انتشارات نصیرا نوشت، کتاب مرد تنهای شب همه‌‌‏ی مجوزهای لازم برای انتشار را اخذ کرده و از سوی این ناشر چاپ می‌‌‏شود.

بابک اباذری همچنین افزود: «این کتاب مجموع ترانه‌های آقای حبیب است. ترانه‌هایی که طبق قواعد و قوانین جمهوری اسلامی تهیه و تولید شده است. وی در حال حاضر در ایران به سر می‌برد و حق دارد از فضای فرهنگی کشور استفاده کند. آثار این خواننده هم در اداره ارشاد بررسی شده و مجوزهای لازم را اخذ کرده است. به عنوان مثال، ترانه‌هایی مثل «مادر» و… که دارای فضایی خانوادگی هستند در این کتاب گنجانده شده‌اند.»

به گزارش ایسنا، آثار حبیب محبیبان در سال ۱۳۸۵ ساخته شده است. آقای محبیبان در زمینه‌‌‏ی انتشار این کتاب گفت: «هنرمند با مردم و برای مردم زندگی می‌کند.»

وی همچنین افزود: «برخلاف خیلی‌ها که فکر می کنند این آثار را برای گرفتن مجوز تولید کرده‌ام، باید بگویم من برای اعتقادات قلبی‌ام نیازی به مجوز نمی‌بینم.»

ترانه‌‌‏های این کتاب دارای فضای خانوادگی است. قرار است این کتاب در هفته‌‌‏ی جاری به چاپ برسد.

حبیب در موسیقی پاپ ایرانی چهره‌‌ای شناخته شده است‌‌‏. این خواننده و آهنگساز که پیش‌تر در امریکا زندگی می‌کرد، در سال ۱۳۸۸ به همراه خانواده‌‌‏اش به ایران بازگشت. پس از ورود به ایران چندین قطعه و ترانه از وی در فضای مجازی منتشر شد. ترانه‌‌‏هایی چون «محکوم» با هم‌‌‏خوانی «سمیر زند» و «عشق‌های خدایی» از آثار دوره‌ی پس از بازگشت وی به ایران هستند. وی دلیل فعالیت‌‌‏های اخیرش را عشق به ایران و مردم کشورش بیان کرده است.

حبیب تاکنون موفق به اخذ مجوز برای برگزاری کنسرت یا انتشار آلبوم در ایران نشده است.

 اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی