logo_eet

چگونگی بهبود کیفیت کار از راه دور

Home_Office - Copy

نکات هوشمندانه مربوط به بازاریابی

در حال حاضر بسیاری از حرفه‌‏ها به کارمندی که در یک اطاق بنشیند و بر روی یک کامپیوتر کار کند، نیازمندند.

نشست‌‏های گاه به گاه و جلساتی که برای همکاری بین افراد تشکیل می‌‏شود (و یا هنگامی که رئیستان دستور دهد)، نیازمند این است که شما در دفتر حضور داشته باشید. اما همه‌‏ی این شغل‌‏ها، در مجموع شامل شما و کامپیوترتان و هشت ساعت کار در روز، با پنج روز کاری در هفته می‌‏شود. این امکان وجود دارد که بسیاری از صنایع به کارکنان خود اجازه دهند که درخانه کارکنند. اما در حال حاضر تنها یک حرفه وجود دارد که کار کردن در خانه در آن امری کاملاً معمولی است – و آن حرفه نویسندگی می‌‏باشد. این مورد برای همه‌‏ی نویسندگان صادق نیست، اما بسیاری از آن‌‏ها به اندازه کافی خوش‌‏شانس هستند که از این  فرصت استفاده کنند.

نتیجه اخلاقی این داستان: در حال حاضر بیش از شش ماه را از راه دور(دور از دفتر یا محل کار) کار کرده‌‏ام. در این تجربه هنوز چیزهای بسیاری برای آموختن وجود دارد. چیزهایی فراتر از مسائلی چون نظم و انضباط که در دفاتر کار اهمیت دارد.

جالب است ببینیم که چگونه نویسندگان یا سایر کارمندان از فرصت کاری از راه دور خود استفاده کرده‌‏اند. مواردی چون  انعطاف پذیری در ساعت کار، کار در خارج از خانه، کار روی تخت خواب، از امکانات کار از راه دور می باشد. با وجود اینکه همه این موارد (برای کسی که در خانه کار می‌‏کند) مهم است و اولویت بالایی دارد، اما برای من این سفر بود که کمک کرد تا به شغلم عشق بورزم و چیزهایی را به‌‏دست آورم که هیچ‌‏گاه در یک دفترکاربودن، به من ارزانی نمی‌‏داشت.

نکات آموزنده برای انجام کار

اطلاعاتی درمورد وضعیت من: در طول چهار ماه گذشته در ۶ کشور مختلف مشغول به کار بودم و درحالی که ۵ هفته را در یک وَن مسافرتی زندگی می‌‏کردم، کارهایم را انجام می‌‏دادم. در طول این مدت نکات زیادی برای نویسندگی جمع‌‏آوری کردم و برای رسیدن به تمام یا برخی از اهدافم راهی پیدا نمودم. در زیر تعدادی از اسرار کاری خود را بیان می‌‏کنم.

دسترسی به رسانه‌‏ها یا اینترنت بی‌‏سیم در هر کشوری امکان‌‏پذیر نیست. فرض اینکه شما می‌‏توانید به یک کافی‌‏شاپ بروید و تمام مدت روز در آنجا کار کنید، ممکن است در برخی مناطق فرضی محال باشد.

 پیدا‌‏کردن محلی برای شارژ لپ‌‏تاپ بزرگترین مشکل بود. همچنین به سرعت متوجه شدم که خرید اینترنت و نصب آن طوری که به صورت خودکار بالا بیاید (و یا وقتی شارژ تمام می‌‏شود، به صورت خودکار پول به حساب واریز شود) مسائلی حیاتی هستند.

  حتماً این نکته را در نظر بگیرید – مطمئن شوید که شرکت مربوط به کارت اعتباری شما می‌‏داند که در سفر هستید. اگر اینترنت را با کارت مسدود شده راه بیندازید آن‌‏گاه هیچ صفحه وبی برای شما باز نخواهد شد. این اشتباه را نکنید-  زیرا من دچاراین مشکل شده‌‏ام وباید بگویم که اصلاً جالب نبود. (به‌‏خصوص زمانی‌‏که گوشی شما هم قطع شود و پس از آن بدون اینترنت و بدون تلفن امکان دسترسی به هیچ چیز موجود نیست…بیشتر ازاین از موضوع اصلی منحرف نمی‌‏شوم)

نویسندگان در خارج از کشور، برای مردم می‌‏نویسند و حتی چیزی که انجامش برای آن‌‏ها  فوق‌‏العاده فوری باشد وجود ندارد. با این وجود، باید از این واقعیت آگاه باشید که شما از راه دور مشغول به‌‏کار هستید. مثلاً حتماً جدول زمانبندی کارتان را به یاد داشته باشید که ناگهان با تاریخ آخرین مهلت اتمام کار، روبرو نگردید.

 کارتان را باعلاقه و هیجان دنبال کنید و همان‌‏طور که در بالا گفتم، باید دارای نظم و اصول باشید. اگر شغلتان را دوست نداشته باشید این مورد روی کیفیت نوشتن شما تأثیر می‌‏گذارد و کارتان بسیار مشکل می‌‏شود. درواقع علاقه یک عامل کلیدی در انجام کار از راه دور است. شما می‌‏توانید اطلاعات و نکات بیشتری را که در طول سفرها و کارم در این حرفه یاد‌‏گرفتم بخوانید. لازم به ذکر است که بگویم همه این نکات را هنگام سفر به طرف سواحل شرقی استرالیا نوشته‌‏ام.

درس‌‏هایی که درمورد خودتان و کارتان یاد می‌‏گیرید

کار کردن هنگامی که در سفر هستید از بسیاری جهات با کارکردن در خانه متفاوت است. چند مورد وجود دارد که در حین سفر و کار یاد گرفته‌‏ام و آنها عبارتند از:

شما بیشتر از آنچه که فکر ‌‏کنید مستقل و توانمند هستید. تمام روز گیرافتادن در یک دفتر کاری به شما آزادی و فضای لازم برای شناخت محدودیت‌‏هایتان نمی‌‏دهد.

ممکن است هرگز درباره این فکر نکرده باشید که در کمتر از یک ساعت قادر به نوشتن یک مقاله خوب باشید، اما زمانی که انگیزه کافی داشته باشید ممکن است که این مورد هم رخ دهد. با کنار گذاشتن درس‌‏های مربوط به کار متوجه می‌‏شوید که خود سفر به تنهایی کار آسانی است. شما نوشته‌‏هایتان را دارید و این همه چیزی است که واقعاً نیاز دارید. مردم فقط آن‌‏ها را دنبال می کنند.

اگر محل کارتان جایی باشد که شما را به هیجان بیاورد و باعث به کار افتادن مغزتان شود می‌‏خواهید که هر روز کار کنید. این چیزی است که اتفاق نمی‌‏فتد اما وقتی در سفر هستید این مورد هم امکان‌‏پذیر می‌‏شود. از جایی که هستید خوشحالید و این باعث می‌‏شود که همه چیز متفاوت به‌‏نظر بیاید. کار در خانه می‌‏تواند خسته کننده شود، اما اگر موضوع مکان زندگی شما است و آن خسته کننده شده، کافی است که فقط حرکت کنید و به سفر بروید.

شما احتمالاً معتاد به اینترنت …  یا قهوه هستید. چه کسی می‌‏داند؟  اگر خودتان را در مکانی بدون اینترنت بی‌‏سیم بیابید و اتصال اینترنتی هم نداشته باشید، درمی‌‏یابید که گویی در نوعی اضطراب و نگرانی برای رسیدن به شهرهستید. چرا که اغلب انگیزه‌‏تان در خارج از کشور بیشتر از زمانی است که در خانه هستید، برای همین بهترین سعیتان را می‌‏کنید و متوجه می‌‏شوید به شدت دوست دارید تمام وقتتان را صرف کار کنید.

کار تمام طول روز حواس شما را به خود می‌‏گیرد نه عوامل دیگر. هنگامی که شما در حال کار در خانه و یا در دفترتان هستید، عوامل زیادی برای حواس پرتی وجود دارد از جمله: هنگام آمدن بچه‌‏ها از مدرسه به خانه، هنگام صحبت با همکاران، و یا حتی یخچالتان می‌‏تواند حواس شما را پرت کند و … درحالی‌‏که حواس‌‏پرتی در حد اعتدال خوب است، اما درخواهید یافت که هنگامی که در سفر هستید متمرکزترید. این کار است که باعث حواس‌‏پرتی شما از هر چیز دیگری می‌‏شود.

با درک فرهنگ‌‏های مختلف کارتان پیشرفت می‌‏کند. صادقانه بگویم، من ایده‌‏ها و الهام‌‏هایم را از صحبت کردن با مردم با پس‌‏زمینه‌‏های مختلف به دست آورده‌‏ام. خلاقیت عامل بسیار مهمی برای یک نویسنده محسوب می‌‏شود. حتی اگر برای  SEO(یک نوع موتور جستجوی بهینه اینترنت) یا یک کسب و کار( مثل کار من) چیزی می‌‏نویسید خواهید فهمید که موضوعات و اطلاعات‌‏تان از فرهنگ‌‏های مختلف الهام می‌‏گیرد—  مثل رسانه‌‏های اجتماعی برای فرهنگ‌‏های مختلف، چگونگی بالابردن قابلیت وب سایت‌‏‌‏ها برای کشورهای مختلف وغیره.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *