Search
Asset 2

اداره مهاجرت استرالیا: با قایق بیایید، ویزا نمی‌‌‏گیرید

خشونت علیه پناهجویان گینه نو
دولت پاپوآ گینه نو خشونت علیه پناهجویان را رد کرد (Photo by the Australian Department of Immigration and Citizenship via Getty Images)
جزیره مانوس در پوپوا گینه نو. امکانات در نظر گرفته شده در بازداشتگاه‌‌‏ها، برای پناهجویانی که با قایق به استرالیا سفر می‌‌‏کنند. ۱۶ اکتبر ۲۰۱۲ (Photo by the Australian Department of Immigration and Citizenship via Getty Images)

در پی امضای توافقنامه میان کوین راد، نخست وزیر استرالیا و پیتر اونیل نخست وزیر پاپوا گینه نو، اولین گروه پناهجویان شامل ۴۰ نفر ایرانی و افغان به جزیره مانوس در پاپوآ گینه نو منتقل شدند.

پس از امضای این توافقنامه، بخشی  با مضمون “با قایق بیایید، ویزا نمی گیرید” در وب‌‌‏سایت اداره مهاجرت استرالیا اضافه شده‌‌‏است که از تاریخ ۱۹ ژوییه ۲۰۱۳، اگر کسی با قایق به استرالیا سفر کند، ویزا نمی‌‌‏گیرد و امکان اسکان در استرالیا را نخواهد داشت. همچنین تاکید شده است که این قانون شامل زنان و کودکان نیز می‌‌‏شود.

کوین راد، نخست وزیر استرالیا (نفر دوم از سمت چپ) و پیتر اونیل، نخست وزیر پوپوا گینه نو (سمت چپ) در حال صحبت با رسانه‌‌‏ها، پس از اعلام سیاست جدید عدم پذیرش پناهجویانی که با قایق به استرالیا سفر می‌‌‏کنند و انتقال آن‌‌‏ها به پوپوا گینه نو، ۱۹ ژوییه ۲۰۱۳ (Aman Sharma/AFP/Getty Images)

اداره مهاجرت استرالیا دلیل این تصمیم را جلوگیری از ورود غیر قانونی و از دست رفتن جان انسان‌‌‏ها در دریا بیان کرده است.

در این وب‌‌‏سایت در ادامه نوشته شده است: “امنیت خانواده خود را به خطر نیاندازید و پول خود را دور نریزید. اگر با قایق به استرالیا بیایید، مستقیما به پاپوا گینه نو فرستاده و در آنجا مستقر می‌‌‏شوید، نه در استرالیا و نمی‌‌‏توانید نزد خانواده خود در استرالیا بروید.”

گروه‌‌‏های حقوق بشر دولت را برای امکانات موجود در جزیره مانوس مورد انتقاد قرار داده‌‌‏اند، این در حالی است که هفته گذشته سازمان ملل متحد بیان کرد که اتخاد این تصمیم آسان نبوده است.

 

 

اعتراض به سیاست جدید دولت استرالیا در خصوص عدم پذیرش پناهجویانی که با قایق به استرالیا سفر می کنند و انتقال آن‌‌‌‏ها به پاپوا گینه نو، ۲۲ ژوییه (SAEED KHAN/AFP/Getty Images)

 

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی