Search
Asset 2

هشدار پلیس شهر نیویورک به کاربران جهت به‌روزرسانی آیفون به iOS 7

تصویر صفحه نمایش تویتر یک کاربر از آگهی ان‌وای‌پی‌دی درباره ارتقاء سیستم‌عامل
تصویر صفحه نمایش تویتر یک کاربر از آگهی ان‌وای‌پی‌دی درباره ارتقاء سیستم‌عامل
تصویر صفحه نمایش تویتر یک کاربر از آگهی ان‌وای‌پی‌دی درباره ارتقاء سیستم‌عامل

اداره پلیس شهر نیویورک از اهالی نیویورک خواسته‌است که آیفون‌های خود را به iOS 7 ارتقاء دهند تا از از ویژگیهای امنیتی ویژه‌ آن از جمله قفل فعال‌سازی بهره‌مند گردند.

قفل فعال‌سازی امکان اینکه سارق برنامه “Find My iPhone” را غیر فعال کند بسیار دشوارتر می‌سازد.

با توجه به اینکه دزدی از آیفون و آیپد در شهر نیویورک به‌طور جهشی به میزان ۴۰ درصد افزایش یافته‌است، هفته گذشته اداره پلیس شهر نیویورک شروع به توزیع آگهی‌هایی به رهگذران و مشتریان در فروشگاه اپل کرد و از آنان خواست تا دستگاه خود را به iOS 7 ارتقاء دهند.

وبسایت اول‌تینگزدی AllThingsD گزارش داد که “در صورتیکه آیفون شما دزدیده و یا گم شود بدون داشتن آی‌دی و پسورد اپل نمی‌توان آن را برنامه‌نویسی مجدد کرد.”

قفل فعال‌سازی کاربران را مجبور می‌کند که برای خاموش کردن برنامه “Find My iPhone” که در پشت صفحه در حال اجرا می‌باشد، آی‌دی و پسورد خود را وارد کنند.

با استفاده از iOS 7، ویژگی جدید قفل فعال‌سازی به “Find My iPhone” اضافه شده‌است که در صورت گم کردن آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ، استفاده از آن یا فروختن آن را برای هر شخصی غیر از شما بسیار دشوار می‌سازد. به محض فعال کردن برنامه “Find My iPhone” در iOS 7 این ویژگی شروع به کار می‌کند. بر طبق توضیحات اپل در وبسایت خود، در صورت استفاده از قفل فعال‌سازی، آی‌دی و پسورد اپل مورد نیاز خواهد بود.

اپل می‌گوید: “این ویژگی به شما کمک می‌کند که دستگاه خود را امن نگه دارید و حتی در صورت افتادن آن به دست دیگران این شانس را به شما می‌دهد که دوباره آن را بازیابی کنید.”

برنامه “Find My iPhone” به کاربران اجازه می‌دهد که به آن از طریق دستگاهی دیگر مانند یک رایانه رومیزی دسترسی پیدا کنند. همچنین این امکان را می‌دهد که دستگاه خود را قفل کرده و یا پاک کنند.

گروهبان برندن رایان مأمور اداره معاونت پلیس شهر نیویورک توضیح داد که: ” اداره پلیس شهر نیویورک در چندین مورد از “Find My iPhone” برای پیدا کردن محل آیفون‌هایی که گزارش دزدیده شدن آن داده‌ شده‌بود استفاده کرده‌است.”

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی