Search
Asset 2

اهدای جایزه “حلقه لایبنیتز” آلمان به پروفسور مجید سمیعی

پروفسور مجید سمیعی (اسکرین‌‌‏شات از یوتیوب)
پروفسور مجید سمیعی (اسکرین‌‌‏شات از یوتیوب)
پروفسور مجید سمیعی (اسکرین‌‌‏شات از یوتیوب)

پروفسور مجید سمیعی امسال جایزه “حلقه‌‌‌‏ی لایبنیتز” را به دلیل تلاش‌‌‌‏هایش برای آموزش پزشکانی از قاره آفریقا دریافت کرد.

این پزشک جراح مغز واعصاب سرشناس ایرانی، در نظر دارد ۱۰۰ جراح جوان افریقایی را به منظور اموزش به آلمان بیاورد تا پس از بازگشت، آن‌‌‌‏ها پزشکان دیگری را برای قاره افریقا پرورش دهند.

به گزارش دویچه‌‌‌‏وله این جایزه از طرف باشگاه خبرنگاران هانوفر به کسانی اهدا می‌‌‌‏شود که در زمینه علوم، حقوق بشر یا اقدامات بشر دوستانه فعالیت ویژه‌‌‌‏ای را انجام ‌‌‌‏می‌‌‌‏دهند، اقداماتی که به توسعه وپیشرفت در نقاط مختلف جهان کمک کند.

پروفسور سمیعی که در حال حاضر ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحان واعصاب وریاست بیمارستان علوم هانوفر در آلمان را به عهده دارد، معتقد است که “این جایزه نه به من بلکه به قاره ای نزدیک به یک میلیارد جمعیت اهدا شد.”

جایزه “لایبنیتز رینگ” یا همان حلقه لایبنیتز به ارزش ۱۵ هزار یورو (بیش از ۲۰ هزار دلار) می‌‌‌‏باشد که هر سال بر روی انگشتر اهدایی آن مطابق با موضوع، طرحی جدید حک می‌‌‌‏شود. امسال بر روی حلقه اهدایی پروفسور سمیعی، قاره افریقا ومغز انسان حک شده است.

گرهارد شرودر، “صدر اعظم پیشین آلمان” طی سخنرانی در این مراسم بیان کرد که “اگر کسی که به ایران سفر کرده باشد و ایرانی‌‌‌‏ها را بشناسد متوجه می‌‌‌‏شود که انگیزه قوی سمیعی برای گسترش دانش‌‌‌‏اش از کجا سرچشمه ‌‌‌‏می‌‌‌‏گیرد.”

سمیعی پایه‌گذار مرکز بین‌المللی علوم اعصاب INI در شهر هانوفر ‌است که در نوع خود در دنیا بی‌نظیر است و شهرتی جهانی دارد.

پروفسور سمیعی در دهه ۱۹۹۰ یک مرکز بین‌‌‌‏المللی علوم اعصاب با نام INI را تاسیس کرد. بنای این مرکز برگرفته از شکل مغز است. این مرکز در شهر هانوفر آلمان واقع شده است و ریاست آن را پروفسور سمیعی بر عهده دارد.

در این مراسم یک هیات علمی از ایران نیز شرکت داشتند.

اپک‌‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی