Search
Asset 2

برکناری سردبیران زن روزنامه‌‌‏ی نیویورک‌‌‏تایمز و لوموند

برکناری سردبیران زن روزنامه‌‌‏ی نیویورک‌‌‏تایمز و لوموند. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
برکناری سردبیران زن روزنامه‌‌‏ی نیویورک‌‌‏تایمز و لوموند. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
برکناری سردبیران زن روزنامه‌‌‏ی نیویورک‌‌‏تایمز و لوموند. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

روزنامه‌‌‏ی نیویورک‌تایمز از برکناری «جیل آبرامسون»، اولین سردبیر ارشد زن این روزنامه خبر داد. هم‌‌‏زمان استعفای «ناتالی نوگرد»، سردبیر ارشد روزنامه‌‌‏ی لوموند فرانسه نیز نگرانی و اعتراض کارمندان این روزنامه را دربرداشت.

«دین باکت»، سردبیر سابق روزنامه‌‌‏ی لس‌آنجلس تایمز درحالی جایگزین آبرامسون می‌‌‏شود که وی به مدت ۳ سال، عهده‌‌‏دار این سمت بوده است. باکت ۵۷ ساله، اولین سردبیر آمریکایی آفریقایی‌تبار این روزنامه و برنده‌‌‏ی جایزه‌‌‏ی پولیتزر در سال ۱۹۸۸ است.

«آرتور سالزبرگر»، رئیس نیویورک‌تایمز انتخاب باکت را برای پیشرفت در جنبه‌‌‏های مختلف روزنامه مفید دانست. وی از بیان علت برکناری آبرامسون امتناع کرد و تنها به مشکلات و مسائل میان مدیریت و سردبیر اشاره کرد.

آبرامسون در بیانه‌‌‏ای کوتاه گفت: «من عاشق کارم در نیویورک تایمز بودم و با بهترین روزنامه‌نگارانی همکار بودم که شجاعانه خبرنگاری می‌کردند.»

گزارش‌‌‏ها حاکی‌ از آن است که تنش میان آبرامسون و مدیریت روزنامه زمانی بالا گرفت که آبرامسون به کمتر بودن درآمد خود نسبت به سایر مردان پیش‌از خود اعتراض کرده و این مشکلات با استخدام اخیر «جین گیبسون»، ویراستار شدت یافته است. گفته می‌‌‏شود گیبسون توسط سردبیر و بدون مشورت با مدیریت روزنامه استخدام شد.

در سه ماهه‌‌‏ی اخیر، تایمز شاهد افزایش درآمد حاصل از تبلیغات بوده با این وجود سهام شرکت به‌دلیل تغییرات جدید ۴.۵ درصد سقوط کرده است.

در این اثنی، «ناتالی نوگرد»، سردبیر ارشد لوموند فرانسه نیز جمعه گذشته، همراه دو معاون خود از سمتش استعفا داد.

نوگرد که سال پیش به این سمت معرفی شد، علت استعفایش را رفتار تحقیرآمیز همکارانش عنوان کرد و گفت که دیگر قادر نبوده با آسودگی و آرامش به کار خود بپردازد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی