Search
Asset 2

توقف پروازهای شبانه فرودگاه مهرآباد

افرادی که در اطراف فرودگاه زندگی می‌کنند در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی، مشکلات در ساعات خواب، اضطراب و افزایش فشار خون هستند.
افرادی که در اطراف فرودگاه زندگی می‌کنند در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی، مشکلات در ساعات خواب، اضطراب و افزایش فشار خون هستند.
افرادی که در اطراف فرودگاه زندگی می‌کنند در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی، مشکلات در ساعات خواب، اضطراب و افزایش فشار خون هستند.


پروازهای شبانه‌ی فرودگاه مهرآباد، به‌‏منظور تامین رفاه حال ساکنان مناطق اطراف، طی ۲ ماه آینده تعطیل می‌شود.

به گزارش ایسنا، «عباس آخوندی»، وزیر راه و شهرسازی با اعلام این خبر گفت که قرار است که تمام پروازهای هوایی در فرودگاه مهرآباد از ساعت ۲۴ تا ۵ صبح متوقف شود و مقدمات انجام این کار در حال آماده سازی است.»

وی در خصوص انتقال فرودگاه مهرآباد گفت: «انتقال فرودگاه مهرآباد به فرودگاه های دیگر به این سادگی نیست و حرف‌هایی که در این زمینه گفته می‌شود زمان‌بر است. فرودگاه امام برای پذیرش همه پرواز‌‏های مهرآباد ظرفیت ندارد و هم‌‏اکنون سالانه تنها ۵ میلیون مسافر از فرودگاه حضرت امام خمینی جا‌‏به‌‏جا می‌‏شوند.»

پیش‌‏تر از سوی برخی مقامات در خصوص انتقال فرودگاه مهرآباد به خارج از شهر تهران صحبت‌هایی شده بود  و پس از سقوط هواپیمای آنتونف که در روز ۱۹ مرداد لحظاتی پس از بلند شدن سقوط کرد، این موضوع بصورت جدی‌تر از سوی برخی نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر و شهرداران تهران مطرح شد.

در همین خصوص «مصطفی سلیم»، شهردار منطقه ۲۱ تهران روز سوم شهریور در نشستی خبری با تاکید بر انتقال فرودگاه مهرآباد گفت: «گاهی اوقات قطعات هواپیما از بالا به سر شهروندان و خودرو‌ها سقوط می‌کند.»

وی همچنین وجود فرودگاه مهرآباد را مهم‌ترین علت آلودگی صوتی و هوا در این منطقه دانست.

حدود دو هفته پیش نیز شهردار تهران با ارائه‌ی گزارشی از حاصل یک‌سال تحقیق و مطالعه‌ شهرداری تهران در خصوص وضعیت فرودگاه مهرآباد، افزایش تعداد مسافران این فرودگاه، آلودگی هوا از دو منشاء فعال ناشی از سوزاندن سوخت هواپیما و غیر فعال حاصل از ترافیک منطقه فرودگاه در کانون شهری، آلودگی صوتی، سلب آسایش شهروندان و فقدان ظرفیت توسعه‎ای در محل فرودگاه‎های شهری و خطرات احتمالی ناشی از سقوط هواپیما در مناطق شهری را از دلایل مهم ضرورت انتقال فرودگاه ذکر کرد.

«احمد مسجد جامعی»، رئیس شورای شهر تهران نیز پیشتر آمادگی خود را برای همکاری با دولت و مجموعه‌ی فرودگاه‌های مهرآباد برای انتقال پروازهای داخلی به فرودگاه امام خمینی اعلام کرده بود.

اما «محمد ایلخانی»، سرپرست شرکت فرودگاه‌های ایران در پاسخ به این اظهار نظرها اعلام کرده بود که به دلیل افزایش ۹‌‏درصدی سالانه مسافران مهرآباد، امکان جا‌‏به‌‏جایی این فرودگاه تا ۱۰ سال آینده وجود ندارد. اما برای کاهش ساعت‌های کاری در فرودگاه مهرآباد، ممکن است بخش زیادی از پروازها با توسعه‌ی فاز دوم فرودگاه بین‌المللی امام خمینی به این فرودگاه منتقل شود.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی