Search
Asset 2

بررسی فعالیت آن‌لاین افراد، معیاری برای سنجش شخصیت آنها

105701496

جهان آن‌لاین به واسطه ایمیل، فیسبوک، تویتر و وب‌لاگ‌ها با زندگی ما عجین شده‌است، اینها فضاهایی هستند که از طریق آنها با دوستانمان ارتباط برقرار می‌کنیم. ما با این عادت بزرگ شده‌ایم که با استفاده از اینترنت آخرین فعالیت‌ها و اطلاعات‌مان را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم، درباره اخبار صحبت کنیم، و به چیزهایی که ندیده‌ایم، دست یابیم. اینترنت ابزاری است شگفت‌انگیز برای به‌روز شدن، آگاهی‌ پیدا‌کردن، و ثبت تمام ‌چیزهایی که با آنها سرو کار داریم یا به آنها می‌پردازیم و مورد بررسی قرارمی‌دهیم.

اما اینترنت کاربردهای دیگری نیز دارد، مواردی که شاید دوست نداشته باشیم پیش بیایند، به‌عنوان مثال، دانشگاهها، کارفرما‌یان احتمالی، و مجریان قانون می‌توانند از این ابزارها برای ورود به دنیای شما استفاده کنند، و به شخصیت واقعی شما پی ببرند.

براساس تحقیقی که سایت استخدامی کَریربیلدِر در سال ۲۰۰۹ در ایالت متحده انجام داد، ۴۵ درصد از کارفرمایان برای پیدا‌کردن جویندگان کار، از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. این آمار دقیقاً یک سال قبل از این تحقیق، ۲۲ درصد بود.

رفتار شما به هنگام مصاحبه و اطلاعات موجود در فرم تقاضای‌تان تنها چیزهایی نیستند که برای ارزشیابی شما مورد استفاده قرارمی‌گیرند. درحال حاضر، تمام اطلاعاتی که ارسال می‌کنید، دوست دارید، و با دیگران درمیان می‌گذارید، شامل عکس‌ها، فیلم‌ها، و صفحات وب، همگی در گزینش شما نقش دارند.

زندگی دیجیتالی شما با زندگی واقعی شما ادغام شده و به‌طور ملموسی به آن پیوند خورده است.

یکی از عواملی که درنظر گرفته می‌شود، لیست ارتباط‌های شما است. شما دیگر یک فرد واحد نیستید. راه‌رفتن، صحبت‌کردن و نفس‌کشیدن شما، و هرآنچه که انجام می‌دهید، در مدارسی که حضور پیدا می‌کنید، جاهایی که کار می‌کنید، و در سازمانهایی که به آنها وابسته هستید، انعکاس می‌یابد. برای آنها بسیار مهم است که جلوه خوبی از آنها را در هر فضایی شامل فضاهای دیجیتال به نمایش گذارید.

برطبق آخرین برآورد سایت جاب‌ویت که برنامه‌های استخدامی عرضه می‌کند، ۸۹ درصد از شرکت‌ها در ایالات متحده، برای استخدام پرسنل از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. این میزان نسبت به برآوردهای سال قبل بالاتر است. بخش‌های دیگر، ویژگیهای کیفی متقاضیان کار را مورد سنجش قرار می‌دهند. این درحالیست که از ۱۰ ویژگی مرتبط با ارزیابی کیفیت متقاضیان کار، شبکه‌های اجتماعی هفت مورد را دراختیار کارفرمایان قرار می‌دهند.

بسیار آسان است که ببینید هم‌اکنون حضور اجتماعی آن‌لاین شما چقدر در تعیین جایگاه شخصیتی شما تأثیر دارد. آنجا دیگر مکانی برای به‌روز‌رسانی‌هایی که شب گذشته یا هفته گذشته انجام دادید نیست، بلکه مکانی‌است که می‌توانید خودتان را به مراکز تحصیلی احتمالی، کارفرمایان، و گروههای داوطلب عرضه کنید. و با ادامه این روند، شاید در آینده افراد بسیار زیادی وضعیت فیسبوک شما را مورد ملاحظه قرار دهند تا ببینند که مناسب انجام چه نوع فعالیتی هستید.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی