Search
Asset 2

احداث بزرگ‌‏ترین پل هوایی خاورمیانه در تهران

بزرگ‌‌‏ترین پل عابر خاور میانه در میدان رسالت تهران (اپک تایمز)
بزرگ‌‌‏ترین پل عابر خاور میانه در میدان رسالت تهران (اپک تایمز)
بزرگ‌‌‏ترین پل عابر خاور میانه در میدان رسالت تهران (اپک تایمز)

بزرگ‌ترین پل عابر پیاده خاورمیانه، تا پایان سال ۱۳۹۱ در میدان رسالت، یکی از پرترددترین میدان‌های شهر تهران به بهره‌‏برداری می‌‏رسد.

این پل که به همت متخصصین شرکت علایم راهنمایی و فنی ایران (عرف ایران) و به سفارش شهرداری منطقه ۴ تهران، راه‌‏اندازی می‌‏شود، دارای ارتفاع ۱۵ متر، طول ۳۰۰ متر و عرض ۳ متر است و سه پایه اصلی دارد که خیابان‌‏های مدنی، هنگام و سلمان ترقی را به هم وصل می‌کند. یک پایه نیز در وسط پل، بر روی زیرگذر میدان رسالت نصب شده است که عابران از طریق کانال ایجاد‌شده بر روی آن به خط ۵ بی آر تی راه پیدا می‌کنند.

میراحمدی مدیرعامل شرکت عرف ایران در مصاحبه با خبرگزاری مهر اظهار می‌دارد که از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این پل در مقایسه با سایر پل‌های عابر پیاده در تهران، طرح قوسی شکل، تمام مکانیزه‌بودن و عرض سه متری آن است که باعث انتقال عابران بیشتری می‌شود.­­

وی ضمن تأکید بر مکانیزه‌شدن همه پل‌ها افزود: “مکانیزه‌شدن پل‌ها می‌تواند نقش زیادی در ایمن‌سازی و روان‌سازی ترافیکی داشته باشد و جان شهروندان را حفظ کند.”

میدان رسالت سال‌‏هاست که شرایط نامناسبی در تردد عابران داشته است و این پل در جهت بهبود وضعیت موجود طراحی گردیده و حدود سه میلیارد تومان هزینه صرف آن شده است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی