Search
Asset 2

تحریم زندان زنان قرچک ازسوی اتحادیه اروپا به دلیل خشونت جنسی

اتحادیه اروپا European Parliament
(WIKIMEDIA)

اتحادیه اروپا امروز ۱۶ اسفندماه، تحریمهایی را علیه ۹ فرد از جمله دو فرمانده روسی درگیر در جنگ اوکراین و سه سازمانی که این اتحادیه مسئول خشونت جنسی و سایر موارد نقض حقوق زنان میداند، اعمال کرد.

این برای اولینبار است که اتحادیه اروپا با استفاده از اختیاراتی که در سال ۲۰۲۰ برای مجازات ناقضان حقوق بشر ایجاد کرده است، بسته تحریمی را علیه عاملان خشونت جنسی صادر میکند.

به گزارش رویترز، این تحریم‌ها همچنین زندان زنان در قرچک ایران، ۲ پلیس در مسکو، دو مقام طالبان و چند مقام دیگر در میانمار و سودان جنوبی هدف قرار میدهد.

۲۷کشور عضو اتحادیه اروپا، فوراً نام افراد را که در لیست سیاه قرار گرفتهاند، اعلام نکردند، اما هویت آنها در روزنامه رسمی اتحادیه در اواخر روز، در آستانه روز جهانی زن منتشر خواهد شد.

ووپکه هوکسترا، وزیر امور خارجه هلند گفت: «با اعمال این تحریمها، ما پیام روشنی را به عاملان این حمله میفرستیم که از جنایات خود رهایی نخواهند یافت و این اقدامات هولناک و غیرانسانی عواقبی دارد

اموال و دارایی‌های افراد و نهادهایی که در این فهرست تحریم‌های جدید قرار دارند در اتحادیه اروپا مسدود شده و اجازه سفر به این اتحادیه را نخواهند داشت. همچنین شرکتهای اتحادیه اروپا نیز از ارائه خدمات به افراد تحت تحریم منع شدهاند.

در این فهرست اسامی فرماندهان روسی در جنگ مسکو علیه اوکراین به نامهای «نیکولای کوزنتسوف» و «رامیل ایباتولین» ذکر شده است.

در این بیانیه آمده است که کوزنتسوف «بخشی از تهاجم غیرقانونی روسیه به اوکراین بوده است و اعضای واحد او به طور سیستماتیک در اعمال خشونت جنسی و تجاوز جنسی در اوکراین در ماه‌های مارس و آوریل ۲۰۲۲ شرکت کردهاند

بر اساس سند اتحادیه اروپا، ایباتولین گروهی را رهبری میکرد که اعضای آن «اقدامات خشونتآمیز جنسی و جنسیتی را علیه جمعیت غیرنظامی اوکراین مرتکب شدهاند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی