Search
Asset 2

نرم افزار جاسوسى از قبل نصب شده در نوعی تلفن هوشمند چینى

يك مدل «ستاره ان ٩٥٠٠» توسط محققان در شركت جى‌دى‌تا كه توسط شركت امنيت آلمان مورد تحقيق قرارگرفت. اين شركت، نرم‌افزار جاسوسى را كه از قبل در تلفن هوشمند ساخت چين نصب شده‌بود پيدا كرد. (G Data).
يك مدل «ستاره ان ٩٥٠٠» توسط محققان در شركت جى‌دى‌تا كه توسط شركت امنيت آلمان مورد تحقيق قرارگرفت. اين شركت، نرم‌افزار جاسوسى را كه از قبل در تلفن هوشمند ساخت چين نصب شده‌بود پيدا كرد. (G Data).
یک مدل «ستاره ان ٩۵٠٠» توسط محققان در شرکت جى‌دى‌تا که توسط شرکت امنیت آلمان مورد تحقیق قرارگرفت. این شرکت، نرم‌افزار جاسوسى را که از قبل در تلفن هوشمند ساخت چین نصب شده‌بود پیدا کرد. (G Data)

هر کسى که به دنبال تلفن هوشمند ارزان ‌باشد، ممکن‌است به درد سر بیفتد. شرکت امنیت آلمان «جى دى تا» در تلفن‌هاى هوشمندى که از چین فرستاده شده‌بود، نرم افزاری جاسوسى را یافت که از قبل نصب‌شده بود.

مدل «ستاره ان ٩۵٠٠» داراى صفحه نمایش ١٢.٧ سانتى متر، دوربین دوسویه و پردازشگر چهارتایى بوده و همچنین با «یو اُپى .دى» برنامه‌ى جاسوسى که از قبل نصب‌شده، مى‌‏آید و اطلاعات را از تلفن دزدیده و به پخش‌‏کننده در چین برمى‌گرداند.

کریستین گشکات، مدیر اطلاعات محصولات جى دى تا براى حل مشکلات موبایل در یک پست وبلاگ گفت: «توانایى‌هاى این برنامه جاسوسى تقریباً نا‌محدود است.»

با این نرم‌افزار جاسوسى تلفن مى‌تواند اطلاعات شخصى شما را دوباره‌‏سازى‌ کند، به مکالمه‌هایتان گوش دهد، اطلاعات بانک مجازى شما را بگیرد، پست‌‏هاى الکترونیکى شما را و پیغام‌هایتان را بخواند و هکرهاى چینى مى‌توانند دوربین و بلند‌گوى شما را از راه دور تحت کنترل در آورند.

تلفن هوشمند ساخته شده در چین، در آمازون و اى بِى به قیمت ١۵٩ دلار و ٩٩ سنت فروخته مى شود.

علاوه بر شکستن حریم خصوصى، اطلاعات جمع‌آورى شده از تلفن مى‌تواند توسط مجرمین براى کلاهبردارى از بانک، براى دزدى از کارت‌‏هاى اعتبارى و یا جهت تقلب در فضاى مجازى مورد استفاده قرار بگیرد.

نرم‌‏افزار جاسوسى به شکل‌‏ سرویس «گوگل پلى»Google Play  می‌‏باشد که در متن صفحه بدون اطلاع کاربر به اجرا در مى‌آید. همچنین آن مى‌تواند نرم‌‏افزار جدیدى را بدون اطلاع کاربر به سرعت نصب کند.

پس از اطلاع‌‏رسانی یکی از مشتریان مبنی بر اینکه آژیر خطر برنامه‌‏‌‏ی امنیتی یک کامپیوتر به صدا درآمده، گشکات شروع به تحقیقات در مورد تلفن کرد.

آنها دریافتند که «یواُپى. دى» برنامه ى جاسوسى در سخت‌‏افزار تلفن است، لایه‌‏ى اصلى رمز که با سخت افزار در ارتباط متقابل است.

نماد گوگل پلى در آن، به عنوان «نمى‌توانید غیر فعال کنید»، یا حتى «نمى‌توانید حذف کنید» نشان داده مى‌شود.

گشکات اظهار داشت که دریافت‌‏کنندگان، اطلاعات دزدیده شده و چگونگى استفاده از اطلاعات، هنوز نامشخص است.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبام منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «نرم افزار جاسوسى از قبل نصب شده در نوعی تلفن هوشمند چینى»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی