Search
Asset 2

پیام تسلیت دبیر کل انجمن روسای آتش نشانی‌‏های آسیا برای درگذشت آتش‌نشان فداکار تهرانی

امید عباسی، آتش نشان فداکاری که در طی انجام عملیات جان خود را فدا کرد. (سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، http://125.tehran.ir)
امید عباسی، آتش نشان فداکاری که در طی انجام عملیات جان خود را فدا کرد. (سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، http://125.tehran.ir)
امید عباسی، آتش نشان فداکاری که در طی انجام عملیات جان خود را فدا کرد. (سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، http://125.tehran.ir)

دبیر کل انجمن روسای آتش نشانی‌‌‌‌‌‌‏های آسیا (ایفکا)، در پیامی به سازمان آتش نشانی تهران، در گذشت آتش نشان فداکار تهرانی را تسلیت گفت.

به گزارش سازمان آتش‌‌‌‌‌‌‏نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، شوجی ساکائی در این پیام چنین گفته است: “مطلع شدیم در حادثه غم انگیز آتش‌‌‌‌‌‌‏سوزی ساختمانی در شهرک شهید باقری آتش‌‌‌‌‌‌‏نشان فداکار “امید عباسی” دلاورانه جان خود را در راه نجات یک انسان فدا کرد. از طرف دبیرخانه ایفکا درگذشت این آتش نشان جوان را عمیقاً تسلیت عرض نموده، برای آمرزش و آرامش روح وی دعا می‌‌‌‌‌‌‏کنیم و همچنین اقدام خانواده وی را برای اهدای اعضاء ارج می‌‌‌‌‌‌‏نهیم.”

پیکر امید عباسی، آتش‌نشان ۳۵ ساله تهرانی، یکشنبه ۲۹ اردیبهشت، تشییع و به‌خاک سپرده شد.

روز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت در پی وقوع آتش‌سوزی در یکی از واحد‌‌‌‌‌‌‏های طبقه دهم مجتمع مسکونی زیتون، واقع در غرب بزرگراه همت، شهرک شهید باقری، امید به همراه یکی از همکاران خود پس از نجات جان یک مادر و دو کودک خردسال وی که در محاصره سرکش و بی‌امان آتش و دود گرفتار شده بودند، به‌شدت مصدوم شده و به بیمارستان منتقل شد.

اما به علت شدت جراحات وارده، عملیات تیم احیا مؤثر واقع نشد و امید به کما رفت و نهایتاً دچار مرگ مغزی شد.

به گزارش خبرگزاری سازمان آتش‌نشانی  تهران، پس از تأیید مرگ مغزی توسط تیم پزشکی و اعلان رضایت خانواده وی برای اهدا اعضای بدن این آتش‌نشان، پیکر وی را به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل کردند. امید نیز قبلاً با دریافت کارت اهدا اعضای بدن، برای این کار اعلان آمادگی کرده بود.

خانم دکتر عبداللهی (هماهنگ کننده تیم پیوند) از بیمارستان مسیح دانشوری در این باره اظهار داشت: “با اطلاع از مرگ مغزی این آتش‌‌‌‌‌‌‏نشان، آزمایشات و تصویربرداری‌‌‌‌‌‌‏های لازم و اقدامات اولیه و همچنین رضایت خانواده این بزرگوار که اهدا شور ایثار، بخشندگی و تداوم مردانگی این آتش نشان است، عملیات اهدا عضو انجام می‌‌‌‌‌‌‏پذیرد.”

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده امید افزود: “در بررسی‌‌‌‌‌‌‏های پزشکی معلوم شد شدت آسیب به حدی بالا بوده است که علاوه بر مغز به ارگان‌‌‌‌‌‌‏های دیگر نیز آسیب وارد شده و تنها دو کلیه و کبد ایشان قابل پیوند هستند.”

بدین ترتیب، جان سه نیازمند دیگر نیز با پیوند دو کلیه و کبد امید نجات داده می‌شود.

بنا به اظهارات خانم معصومه آباد رییس کمیته نام‌گذاری معابر و اماکن عمومی شورای شهر، قرار است به پاس فداکاری‌های این آتش‌نشان و زنده‌نگه‌داشتن یاد و خاطره او، معبر یا میدانی را به نام وی نام‌گذاری نمایند.

شایان ذکر است که امید عباسی پس از گذراندن دوره‌های آموزشی درخصوص آتش‌نشانی و استخدام در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در سال ۱۳۷۹، به‌عنوان فرمانده ایستگاه ۶۸ آتش نشانی مشغول به کار بود.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی