Search
Asset 2

خسارات توفان عصر جمعه در تهران

توفان روز دوشنبه در تهران با سرعت حدود ۱۳۰ کیلومتر در ساعت، منجربه مرگ ۵ نفر و زخمی شدن ۴۴ نفر شد.( STR/AFP/Getty Images)
توفان روز دوشنبه در تهران با سرعت حدود ۱۳۰ کیلومتر در ساعت، منجربه مرگ ۵ نفر و زخمی شدن ۴۴ نفر شد.( STR/AFP/Getty Images)
توفان همراه با گرد و خاک، عصر روز جمعه حدود ساعت ۱۹:۱۰ دقیقه با سرعت حدود ۸۰ کیلومتر بر ثانیه تهران را درنوردید.( STR/AFP/Getty Images)


«حسن عباسی»، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در گفت‌وگو با ایسنا، تلفات جانی توفان عصر جمعه‌ی تهران را ۱۵ مصدوم اعلام کرد که ۱۰ نفر از آنها به بیمارستان منتقل شدند.

توفان همراه با گرد و خاک، عصر روز جمعه حدود ساعت ۱۹:۱۰ دقیقه با سرعت حدود ۸۰ کیلومتر بر ثانیه تهران را درنوردید.

«سید جلال ملکی»، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، خسارات وارد شده در اثر این توفان را ۹۰ مورد اعلام کرد که عمده‌ی آنها بر اثر شکستگی درختان و سقوط تابلوها و بیلبوردهای خیابان‌ها بوده است.

وی با اشاره به این‌که با شروع توفان تیم‌های پیشرو به نقاط مختلف شهر اعزام شده بودند گفت: « تمامی ۱۰۳ ایستکاه آتش‌نشانی پیش‌از آغاز طوفان در آماده‌باش کامل بودند.»

«احد وظیفه»، مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور بیشترین سرعت وزش توفان را در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و مهرآباد با حدود ۸۵ کیلومتر بر ثانیه اعلام کرد.

وی در مورد وضعیت هوای روز شنبه در تهران گفت: « پیش‌بینی وقوع توفانی که مشابه روز جمعه در تهران شاهد بودیم، به دلیل ماهیت شکل‌گیری امکان‌پذیر نیست. اما پتانسیل ناپایداری جوی در روز شنبه نیز در تهران وجود دارد و بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از بعدازظهر شنبه شاهد بارندگی در پایتخت خواهیم بود.»

توفان روز گذشته در تهران از شدت کمتری نسبت به توفان قبلی برخوردار بود.

در اثر توفان شدید روز دوشنبه ۱۲ خرداد در تهران، ۵ نفر از شهروندان تهرانی جان خود را از دست دادند و در اثر سقوط درختان و اجسام، خساراتی نیز به اتومبیل ها وارد آمد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی